تبعات احتمالی لاغری شدید سلن‌دیون و اَدِل!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۳۲۱۵۸
۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
۱۱۲۰۲
در پی انتشار عکس‌های لاغری شدید ادل و سلن‌دیون که در مدت زمان کوتاهی رخ داده است، تصمیم گرفتیم در این مطلب شمارا با خطرات احتمالی لاغری در مدت زمان کوتاه آشنا کنیم.

برترین‌ها: در پی انتشار عکس‌های لاغری شدید ادل و سلن‌دیون که در مدت زمان کوتاهی رخ داده است، تصمیم گرفتیم در این مطلب شمارا با خطرات احتمالی لاغری در مدت زمان کوتاه آشنا کنیم.

تبعات احتمالی لاغری شدید سلن‌دیون و اَدِل!

در جامعه امروزی مردم دوست دارند همه چیز را سریع و به ساده‌ترین شکل ممکن به دست بیاورند. کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما می‌خواهیم کاهش وزنمان سریع باشد و بسیاری از برنامه‌های غذایی و دارو‌های لاغری ادعا می‌کنند می‌توانند خیلی سریع باعث کاهش وزن مان شوند.

با این حال کاهش وزن سریع همیشه بهترین روش نیست. می‌توانید با دنبال کردن یک برنامه غذایی بسیار کم کالری طی چند هفته مرتب وزن کم کنید، اما بعد از اینکه به حالت عادی بازگشتید احتمال این وجود دارد که وزن کاهش یافته را دوباره باز گردانید چه بسا بیشتر.

تغییر شدید غذای دریافتی می‌تواند باعث عوارضی برای گوارش شود و کاهش وزن سریع می‌تواند خطر سنگ کیسه صفرا را افزایش دهد.

برنامه غذایی بسیار کم کالری روزانه ۸۰۰ کالری یا کمتر غذا در خود دارد و می‌تواند هفته‌ای ۱.۵ تا ۲.۵ کیلوگرم از وزن بکاهد. یک برنامه غذایی کم کالری حدود ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کالری در روز دارد. دنبال کردن یک برنامه غذایی کم کالری نیز می‌تواند باعث کاهش وزن شود و تقریبا از یک برنامه بسیار کم کالری مناسب‌تر است.

۱. چیزی بیشتر از چربی بدنی می‌سوزانید

از عوارض جانبی کاهش وزن سریع این است که علاوه بر چربی بدنی چیز‌های دیگری نیز می‌سوزانید. هدف کاهش وزن سالم این است که چربی‌های بدن را از بین ببرد و عضلات را نگه دارد.

با این حال در چند روز ابتدایی کاهش وزن شدید، آنچه از دست می‌رود ترکیبی است از وزن آب بدن، بافت عضلانی و چربی بدن. به صورت کلی شما باید جلوی از دست رفتن بافت عضلانی را بگیرید. تثبیت بافت عضلانی کمک می‌کند سوخت و ساز بالا بماند.

گفته می‌شود تراکم مواد معدنی استخوان نیز ممکن است با کاهش وزن سریع کاهش بیابد. این یعنی در خطر پوکی استخوان قرار می‌گیرید. کاهش وزن سریع در چند هفته ابتدایی بیشتر برنامه‌های غذایی شایع است. با این حال کاهش وزن باید به صورت نرمال نیم تا یک کیلوگرم در هفته باشد. اعداد بالاتر از این مطمئناً چیزی بیشتر از چربی را شامل می‌شوند.

۲. تغییر در گوارش (یبوست یا اسهال)

دنبال کردن یک برنامه غذایی بسیار کم کالری و حتی کم کالری می‌تواند به شدت جریان گوارشتان را تغییر دهد. با کاهش وزن شدید، ممکن است یبوست یا اسهال را تجربه کنید، چون سرعت گوارش تغییر می‌کند که تا حدودی به نوع غذایی که می‌خورید بستگی دارد.

برای مثال اگر برنامه کم کالری را دنبال کنید و مصرف گوشت را افزایش دهید، ممکن است دچار یبوست شوید، چون به شکل چشمگیری مصرف فیبر را کاهش داده اید.

با این حال اگر به عنوان بخشی از برنامه غذایی مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید، ممکن است سرعت فرآیند گوارش خود را افزایش دهید.

بعد از چند هفته سیستم گوارش می‌تواند به صورت کلی یا تا قسمتی خود را با تغییر در برنامه غذایی سازگار کند. اگر برای تسریع کاهش وزن از خوردن مایعات پرهیز می‌کنید، ممکن است دچار کم آبی شوید و همین خطر یبوست را افزایش می‌دهد.

برای کاهش وزن به هیچ وجه پرهیز از مصرف آب توصیه نمی‌شود. قطع استفاده از نوشیدنی‌های شیرین برای افزایش سلامت کلی بدن و کمک به کاهش وزن توصیه می‌شود. اما فراموش نکنید نوشیدن مایعات برای سلامت کلی بدن بسیار با اهمیت است.

تبعات احتمالی لاغری شدید سلن‌دیون و اَدِل!

۳. سردرد

سردرد یکی از عوارض شایع دنبال کردن برنامه‌های غذایی بسیار کم کالری و کم کالری است. دلیل سردرد‌ها این است که چنین برنامه غذایی ممکن است کربوهیدرات کمی داشته باشد و منجر به کمبود گلیکوژن در بدن شود.

وقتی چنین اتفاقی می‌افتد بدن بافت عضلانی را می‌شکند تا گلیکوژن ذخیره شده در آن‌ها را برای مغز ارسال کند. مغز تنها می‌تواند از گلیکوژن به عنوان سوخت استفاده کند. اگر ذخایرش دچار کمبود شوند بدن چربی‌های ذخیره شده می‌گیرد و تبدیلشان می‌کند به چیزی شبیه گلوکز که مغز بتواند از آن‌ها استفاده کند. وقتی چنین اتفاقی می‌افتد ممکن است عوارضش سردرد باشد.

۴. خطر سنگ کیسه صفرا

بر اساس تحقیقات حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد افرادی که کاهش وزن شدید را تجربه کرده اند ممکن است دچار سنگ کیسه صفرا شوند. کیسه صفرا حاوی صفرایی است که کبد می‌سازد.

کیسه صفرا می‌تواند صفرا را در روده کوچک آزاد کند تا مولکول‌های چربی در آنجا را بشکند. کاهش وزن سریع می‌تواند خطر شکل گیری سنگ‌های کوچک در کیسه صفرا را افزایش دهد. این سنگ‌ها می‌توانند نهایتا منجر به گرفتگی شوند که برای درمانش مجبور به برداشتن کیسه صفرا با جراحی می‌شوید. اگر مقدار زیادی وزن کم کرده اید و یا می‌خواهید سریع وزن کم کنید، باید حتما با پزشک خود صحبت کنید و زیر نظر او پیش بروید.

۵. ممکن است وزن کم شده دوباره باز گردد

تحقیقات نشان داده حدود ۲۰ درصد افراد دچار اضافه وزن که برنامه‌ای بلند مدت برای کاهش وزن را رعایت کرده اند حداقل تا یک سال وزن کم شده را ثابت نگه داشته اند.

البته لاغری سریع عوارض دیگری مانند شلی پوست، بد هیکلی و... را به‌همراه دارد.

افراد موفق چگونه وزن خود را پایین نگه داشته اند؟

یک راه مشخص برای کاهش وزن موفق وجود ندارد. اما برای کاهش وزن موفق باید دو چیز را حتما رعایت کرد، اول اینکه باید پیگیر برنامه غذایی خود باشید و بی وقفه ادامه اش دهید و دوم اینکه ورزش را حتما باید وارد برنامه کنید وسعی نکنید در مدت زمان کوتاه وزن زیادی را از دست بدهید.

مشکل کاهش وزن سریع این است که در بلند مدت دوامی ندارد و نمی‌تواند کمک زیادی به سلامت کلی بدن کند. برای مثال دنبال کردن برنامه‌ای که روزانه تنها ۸۰۰ کالری دارد کمک خواهد کرد سریع وزن کم کنید، اما سرعت سوخت و ساز بدنتان را نیز کم می‌کند. بعد از اینکه چنین الگوی غذایی را کنار می‌گذارید، سوخت وسازتان کند شده و بیشتر در خطر افزایش وزن قرار می‌گیرید.

تبعات احتمالی لاغری شدید سلن‌دیون و اَدِل!

چه زمانی کاهش وزن سریع اشکالی ندارد؟

در بعضی مواقع دنبال کردن یک برنامه غذایی بسیار کم کالری توصیه می‌شود و آن زمانی است که زیر نظر متخصص تغذیه این کار را بکنید و ورزش مداوم را در برنامه خودتان قرار دهید. کاهش وزن سریع برای کسی که بسیار چاق است و به دلیل مشکلات سلامت باید وزن کم کند توصیه می‌شود.

یک برنامه غذایی بسیار کم کالری زیر نظر متخصص تنها برای مدت زمان کوتاه تجویز می‌شود و همانطور که گفتیم تنها برای کمک به سالمتر شدن فرد است.

افرادی که پزشک برایشان چنین برنامه‌ای را تجویز می‌کند دچار مشکلاتی مانند دیابت، کلسترول بالا، فشار خون و دیگر بیماری‌های خطرناک هستند. تنها در چنین موارد خاصی کاهش وزن سریع توصیه می‌شود.

برگرفته از مجله دکتر کرمانی

انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:13
Iran, Islamic Republic of
18:17 - 1399/06/10
هر دو نفر قبل از کاهش وزن زیباتر بودند. برخلاف تصور عامه، استخوانی شدن سلامتی به همراه نمیاره. کلاً مرد و زنی که از دور کمی گوشت آلود به نظر بیاند ( و نه کوهی از چربی و دنبه)، علاوه بر زیبایی، نسبت به حالت لاغری مفرط خودشان، سالم تر هم هستند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
احسنت استاد.جسارتا اگر به علم عظیم شما بر نمیخورد وزن مناسب با کمی گوشت آلود ، سنجش نمیشود بلکه نسبت قد و وزن و جنسیت و سن در تشخیص شاخص توده بدنی یا BMI لحاظ میشود که بیشتر از حد آن افزایش وزن و کمتر از آن کاهش وزن هست که باید درمان شوند و به حد مناسب برسند.کمی گوشت آلود ، علمی نیست.
12
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پروفسوور ...رسیدن به وزن ایده ال نه تنها سلامتی میاره بلکه میانگین سن حیات و بالا میبره و خطر سکته قلبی و
...مغزی وکاهش میده ... مدرکتو از کجا گفتی؟
بدون نام
-
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
جالبه 95 درصدم لایکش کردن!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۱
سلندیون از اول لاغر بود احتباج به رژیم نداشت.اصلا از بیماری لاغری زیاد رنج می بره و ربطی به ادل نداره
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1399/06/10
وای کاش من چاق میشدم... البته من صورتم پره و لاغریم ب چشم نمیاد
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1399/06/10
چقدر ادل زشت شده خدایا
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1399/06/10
ادل از ریخت افتاده.همون چاق همه میخواستن.
بعدشم اینا همش به خاطر عمل لاغر شدن
Iran, Islamic Republic of
19:04 - 1399/06/10
سلین دیون که کاملا شبیه قحطی زده ها شده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۶/۱۰
!!!!! چرا لاغر کرد؟ اصلا چاق نبود
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1399/06/10
من چون خودم چاق هستم ادل را چاق دوست داشتم
Iran, Islamic Republic of
19:18 - 1399/06/10
رژیم خودش خیلی سخته چه برسه به اصولیش
Iran, Islamic Republic of
21:19 - 1399/06/10
چرا سلن دیون این شکلی شده؟!!! خیلی بد شده
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1399/06/10
یه ماهه رژیم ,1000 کالری گرفتم
جدوآبادم امده جلو چشام
مثل چی دارم سالاد میخورم ولی سیر نمیکنه لامصب
1 ماهه 5,5 کیلو کم گردم ولی
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1399/06/11
خدایی ادل جوونتر و خوش اندام شده.چی بود اخه چاق.اه. یه نفر به خاطر سلامتی خودشو لاغر می کنه بقیه کاسه داغتر از آش میشن.واقعا تناسب اندام خیلی مهمه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر