نخستین نشست خبری جشنواره ونیز برگزار شد
۱۰۳۳۰۹۴
۱۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
۶۱۱
کیت بلانشت در نخستین نشست مطبوعاتی جشنواره ونیز از برگزاری این فستیوال به عنوان یک معجزه یاد کرد.
خبرگزاری صبا: کیت بلانشت در نخستین نشست مطبوعاتی جشنواره ونیز از برگزاری این فستیوال به عنوان یک معجزه یاد کرد.
 
نخستین نشست خبری جشنواره ونیز برگزار شد
 
 به نقل از آسوشیتدپرس، کیت بلانشت رییس هیات داوران جشنواره ونیز هفتاد و هفتم در نخستین کنفرانس خبری خود به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد. در این جلسه از بلانشت درباره ترس از حضور در ایتالیا اولین کشور غربی که به شدت تحت تاثیر همه گیری کرونا قرار گرفت، پرسیده شد که او در پاسخ گفت ترس های زیادی برای آمدن داشته است اما باید شجاع بود.
 
ستاره استرالیایی سینما با تشبیه آغاز جشنواره به شروع سال تحصیلی گفت: هر زمان یک پروژه آغاز شود چه دوران همه گیری بیماری باشد چه نباشد احساسات همواره شبیه روز اول مدرسه است.
 
بازیگر برنده دو جایزه اسکار در جای دیگری از این نشست خبری گفت افتخار می کند که بخشی از جشنواره ای است که در حال کمک کردن به این صنعت است آن هم در دوره ای که صنعت سینما چه از لحاظ اقتصادی و چه از لحاظ هنری از بیماری کرونا به شدت ضربه خورده است. بلانشت از این اتفاق به عنوان یک معجزه واقعی یاد کرد.
 
از آغاز همه گیری کرونا بسیاری از جشنواره های مهم دنیا از جمله «کن» از برگزاری دوره امسال خود اجتناب کردند برخی جشنواره ها نیز به صورت آنلاین برگزار شدند. جشنواره ونیز اولین جشنواره مهم دنیا است که به صورت فیزیکی برگزار می شود.
 
مراسم افتتاحیه هفتاد و هفتمین دوره جشنواره ونیز، دیشب ۲ سپتامبر با حضور هشت دبیر هنری جشنواره های معتبر سینمایی اروپا از جمله آلبرتو باربرا (دبیر جشنواره ونیز)، کارلو شاتریان (دبیر جشنواره برلین)، تیه ری فرمو (دبیر جشنواره کن)، لی‌لی هینستین (دبیر جشنواره لوکارنو)، وانیا کالودیرسیس (دبیر جشنواره روتردام)، کارل اوچ (دبیر جشنواره کارلو وی واری)، خوزه لوییس ربوردینوس (دبیر جشنواره سن سباستین)، تریسیا توتل (دبیر جشنواره لندن) در لیدو ونیز با اجرای آنا فولیه تا هنرپیشه ایتالیایی آغاز می شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج