۱۰۳۳۸۳
۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸
۳۰۷۹
ایکر کاسیاس از سال 2008 کاپیتانی اسپانیا و از سال 2010 کاپیتانی رئال را بر عهده دارد و تا به امروز 7 جام را به عنوان کاپیتان دریافت کرده است.
آی اسپورت: ایکر کاسیاس از سال 2008 کاپیتانی اسپانیا و از سال 2010 کاپیتانی رئال را بر عهده دارد و تا به امروز 7 جام را به عنوان کاپیتان دریافت کرده است.

ایکر کاسیاس دو شب پیش کوپا دل ری را بالای سر برد. پس از پشت سرگذاشتن سالی سخت و نیمکت نشین بودن در لالیگا سرانجام روز خوب ایکر مقدس نیز فرار رسید و او به فاصله سه سال بار دیگر به عنوان کاپیتان ، کوپا دل ری را از دستان پادشاه اسپانیا دریافت کرد و آن را بالای سر برد. اما این نه اولین بار و نه دومین باری بود که ایکر ، جامی را بالای سر می برد. از زمانی که ایکر عنوان کاپیتانی تیم ملی و باشگاه رئال مادرید را بر بازو می بندد این هفتمین جامی است که او بعنوان کاپیتان بالای سر می برد.« به سال 2008 بر می گردیم و جام ملتهای اروپا در اتریش . شهر وین میزبان مسابقه نهایی بین اسپانیا و آلمان بود. لوئیس آراگونس رائول را به تیم ملی دعوت نکرده بود و ایکر در رقابت با پویول کاپیتانی تیم ملی راعهده دار شده بود. اسپانیا با شکست آلمان قهرمان شد و ایکر جام را بالای سر برد. عکس بالابردن جام توسط ایکر پر بیننده ترین عکس تاریخ تیم ملی اسپانیا به حساب می آید. در سال 2010 نیز ایکر این بار جامی بسیار مهم تر یعنی جام جهانی را در ژوهانسبورگ بالای سر برد . اسپانیا با برتری بر هلند قهرمان جهان شد و ایکر برای دومین بار در دوران فوتبالش بعنوان کاپیتان روی سکو رفت و جام را به نمایندگی از سایر بازیکنان دریافت کرد.اما در سال 2010 که رائول ، مادرید را به مقصد شالکه ترک کرد کاسیاس در رئال هم عنوان کاپیتانی را از آن خود کرد. از آن سال ایکر 5 بار دیگر بعنوان کاپیتان قهرمانی و کسب جام را تجربه کرده است. سومین بار در سال 2011 و در ورزشگاه مستایا ، با قهرمانی در فینال کوپا دل ری(رئال 1 بارسا 0) ؛ چهارمین بار سال 2012 پس از فتح لالیگای رکوردها (100 امتیاز و 121 گل توسط مادرید) و در سانتیاگو برنابئو ؛ پنجمین بار در جام ملتهای اروپای لهستان و اکراین که اسپانیا با برتری 4-0 بر ایتالیا به قهرمانی رسید ؛ ششمین بار در سوپرجام اسپانیا در برنابئو که رئال در مجموع دو بازی رفت و برگشت بارسا را مغلوب کرد و سرانجام هفتمین و آخرین بار همین دو شب پیش در مستایا بود که رئال کوپا دل ری را با شکست بارسا از آن خود کرد  »

حال ایکر سه جام دیگر را پیش روی دارد . اولی لالیگا ؛ دومی لیگ قهرمانان و سومی جام جهانی برزیل ! به نظر شما ایکر چند جام دیگر را بالای سر خواهد برد ؟
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج