طنز؛ مراسم مارکز؛ ناهار کجا می‌دن؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۳۴۸۹
۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۶
۴۰۹۱۲
ضایعه ای که این روزها عموم مردم کشور را دچار غم و اندوهی جانسور کرده... نه اون چیزی که فکر می‌کنید نیست، مرگ ناگهانی نویسنده معروف، شادروان جنت مکان خلد آشیان «گابریل گارسیا مارکز» در سن 87 سالگی است.
فرارو: آیدین سیار سریع در روزنامه قانون نوشت:

ضایعه ای که این روزها عموم مردم کشور را دچار غم و اندوهی جانسور کرده... نه اون چیزی که فکر می‌کنید نیست، مرگ ناگهانی نویسنده معروف، شادروان جنت مکان خلد آشیان «گابریل گارسیا مارکز» در سن 87 سالگی است. عزاداری جمع کثیری از هموطنان عزیز در فضای مجازی مشت محکمی بود بر دهان کسانی که می آیند و آمار می‌دهند که سرانه مطالعه ایرانی‌ها در شبانه‌روز 2 دقیقه است. مردم ما عاشق ادبیات هستند، من خودم دیدم در شب فوت آن مرحوم چه قیامتی در فضای مجازی برپا شد.

یکی اشک می‌ریخت، یکی توی سرش می‌زد، یکی نوشته بود: «بی تو با خاطره هایت چه کنیم...» حتی دوست عزیزی را هم من دیدم که با شیون و فریاد می‌گفت «بابا بابا چرا ما رو تنها گذاشتی؟» که همین باعث شد بنده فکر کنم مرحوم پدرسوخته در طول زندگی خود یک تک پا ایران هم آمده و شیطنتی کرده و رفته است. مورد دیگری که در شب فوت آن مرحوم توجه ما را جلب کرد حجم جملات قصار به یاد مانده از آثار اوست.

«اگر خواهان موفقیت هستی آن را به دست بیاور (گابریل گارسیا مارکز)»، «خوردن دو لیوان شیر در شبانه روز از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند (گابریل گارسیا مارکز)»، «مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید (گابریل گارسیا مارکز)». یعنی طرف تا دیروز فکر می‌کرد گابریل گارسیا مارکز دفاع چپ سرعتی رئال زاراگوزاست ولی الان نسبت به او احساس تعلق می‌کند و این دستاورد بزرگی است که ما در زمینه مطالعات ادبی به دست آورده‌ایم.

البته این را هم بگویم که در پاره‌ای از مواقع سرعت در عزاداری باعث برخی اشتباهات از سوی عزاداران گارسیایی شد و بعضی ها به جای عکس مارکز، عکس مرحوم نعمت ا... گرجی را با جملات قصار مارکز در صفحات خود share کردند که این چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند. اما سوالی که از زمان فوت آن مرحوم ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به ادبیات به خصوص سبک رئالیسم جادویی را به خود مشغول کرده این است که «ناهار کجا می‌دن؟»

خدمت این عزیزان هم عرض کنم شما تشریف می‌برید شهر بوگوتای کلمبیا، خیابان سیمون بولیوار، رستوران گونزالس و پسران و می‌گویید ما از ایران می‌آییم، آنجا خودشان از شما پذیرایی می‌کنند. از طرف دیگر مسئولان هم نسبت به این مسئله نگرانی‌هایی داشتند مبنی بر این که نکند مرحوم مارکز وصیت کرده که در ایران دفن شود. عده‌ای هم می‌خواستند در روزنامه‌شان بنویسند «غرب آرزوی تدفین نویسنده معلوم الحال کلمبیایی را که اوبامای جنایتکار برای او پیام تسلیت فرستاده و خود او نیز با نوشتن کتاب خاطره دلبرکان غمگین من، سعی در القای این تفکر داشت که احمدی نژاد بعد از دوران ریاست جمهوری غمگین شده است را به گور ببرد.» که ما همینجا به همه اطمینان می‌دهیم که وی جهت خاکسپاری به ایران نمی‌آید.

یعنی مفاخر ادبی و هنری و علمی جهان دیگر جهت خاکسپاری هم به ایران نمی‌آیند که این خود یکی دیگر از دستاوردهای بین المللی ماست. در پایان ضمن طلب مغفرت از بارگاه الهی برای مرحوم مارکز، برای دوستداران و علاقه‌مندان او در کشور آرزوی صبر و لایک فراوان داریم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1393/01/30
یعنی من عاشق متنهای آیدین سیار سریعم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر