طنز؛ مراسم مارکز؛ ناهار کجا می‌دن؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۳۴۸۹
۳۰ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۳۶
۴۰۸۹۹
ضایعه ای که این روزها عموم مردم کشور را دچار غم و اندوهی جانسور کرده... نه اون چیزی که فکر می‌کنید نیست، مرگ ناگهانی نویسنده معروف، شادروان جنت مکان خلد آشیان «گابریل گارسیا مارکز» در سن 87 سالگی است.
فرارو: آیدین سیار سریع در روزنامه قانون نوشت:

ضایعه ای که این روزها عموم مردم کشور را دچار غم و اندوهی جانسور کرده... نه اون چیزی که فکر می‌کنید نیست، مرگ ناگهانی نویسنده معروف، شادروان جنت مکان خلد آشیان «گابریل گارسیا مارکز» در سن 87 سالگی است. عزاداری جمع کثیری از هموطنان عزیز در فضای مجازی مشت محکمی بود بر دهان کسانی که می آیند و آمار می‌دهند که سرانه مطالعه ایرانی‌ها در شبانه‌روز 2 دقیقه است. مردم ما عاشق ادبیات هستند، من خودم دیدم در شب فوت آن مرحوم چه قیامتی در فضای مجازی برپا شد.

یکی اشک می‌ریخت، یکی توی سرش می‌زد، یکی نوشته بود: «بی تو با خاطره هایت چه کنیم...» حتی دوست عزیزی را هم من دیدم که با شیون و فریاد می‌گفت «بابا بابا چرا ما رو تنها گذاشتی؟» که همین باعث شد بنده فکر کنم مرحوم پدرسوخته در طول زندگی خود یک تک پا ایران هم آمده و شیطنتی کرده و رفته است. مورد دیگری که در شب فوت آن مرحوم توجه ما را جلب کرد حجم جملات قصار به یاد مانده از آثار اوست.

«اگر خواهان موفقیت هستی آن را به دست بیاور (گابریل گارسیا مارکز)»، «خوردن دو لیوان شیر در شبانه روز از پوکی استخوان جلوگیری می‌کند (گابریل گارسیا مارکز)»، «مشک آن است که خود ببوید نه آن که عطار بگوید (گابریل گارسیا مارکز)». یعنی طرف تا دیروز فکر می‌کرد گابریل گارسیا مارکز دفاع چپ سرعتی رئال زاراگوزاست ولی الان نسبت به او احساس تعلق می‌کند و این دستاورد بزرگی است که ما در زمینه مطالعات ادبی به دست آورده‌ایم.

البته این را هم بگویم که در پاره‌ای از مواقع سرعت در عزاداری باعث برخی اشتباهات از سوی عزاداران گارسیایی شد و بعضی ها به جای عکس مارکز، عکس مرحوم نعمت ا... گرجی را با جملات قصار مارکز در صفحات خود share کردند که این چیزی از ارزش‌های ما کم نمی‌کند. اما سوالی که از زمان فوت آن مرحوم ذهن بسیاری از علاقه‌مندان به ادبیات به خصوص سبک رئالیسم جادویی را به خود مشغول کرده این است که «ناهار کجا می‌دن؟»

خدمت این عزیزان هم عرض کنم شما تشریف می‌برید شهر بوگوتای کلمبیا، خیابان سیمون بولیوار، رستوران گونزالس و پسران و می‌گویید ما از ایران می‌آییم، آنجا خودشان از شما پذیرایی می‌کنند. از طرف دیگر مسئولان هم نسبت به این مسئله نگرانی‌هایی داشتند مبنی بر این که نکند مرحوم مارکز وصیت کرده که در ایران دفن شود. عده‌ای هم می‌خواستند در روزنامه‌شان بنویسند «غرب آرزوی تدفین نویسنده معلوم الحال کلمبیایی را که اوبامای جنایتکار برای او پیام تسلیت فرستاده و خود او نیز با نوشتن کتاب خاطره دلبرکان غمگین من، سعی در القای این تفکر داشت که احمدی نژاد بعد از دوران ریاست جمهوری غمگین شده است را به گور ببرد.» که ما همینجا به همه اطمینان می‌دهیم که وی جهت خاکسپاری به ایران نمی‌آید.

یعنی مفاخر ادبی و هنری و علمی جهان دیگر جهت خاکسپاری هم به ایران نمی‌آیند که این خود یکی دیگر از دستاوردهای بین المللی ماست. در پایان ضمن طلب مغفرت از بارگاه الهی برای مرحوم مارکز، برای دوستداران و علاقه‌مندان او در کشور آرزوی صبر و لایک فراوان داریم.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1393/01/30
یعنی من عاشق متنهای آیدین سیار سریعم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
استیل رگال_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر