خیز مجدد کرونا در تهران و چند استان دیگر
۱۰۳۷۰۲۴
۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
۲۲۲۷
معاون بهداشت وزیر بهداشت از خیز مجدد کرونا در تهران و برخی استانهای دیگر خبر داد و گفت: میزان بیماران ناشی از این بیماری در تهران، طی یک هفته گذشته و در مقایسه با هفته قبل از آن، دو برابر شد.

خبرگزاری ایسنا: معاون بهداشت وزیر بهداشت از خیز مجدد کرونا در تهران و برخی استانهای دیگر خبر داد و گفت: میزان بیماران ناشی از این بیماری در تهران، طی یک هفته گذشته و در مقایسه با هفته قبل از آن، دو برابر شد.

دکتر علیرضا رییسی ضمن اشاره به گذشت حدود هفت ماه از شیوع کرونا در کشور و همچنین پیچیدگی های ویروس کرونا با رفتارهای ناشناخته و عجیب، گفت: اما با این حال این ویروس یک صداقتی هم در وجودش هست و آن این است ک هر کسی به قلمرویش وارد شود را حتما مبتلا می کند و تنها چیز ثابت در دنیا درباره این ویروس همین موضوع است. بنابراین هر زمان میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی پایین می آید، خیز بیماری شروع می شود؛ این افت و خیزها را در این بیماری زیاد مشاهده کرده ایم.

وی افزود: اسفندماه که این بیماری شروع شد و اوج گرفت؛ ابتدا موارد بیماری را در دو استان قم و گیلان داشتیم و سپس کل کشور و بعد از آن شاهد بودیم مردم بسیار خوب پروتکلها را رعایت کردند و مسافرتها نیز کم شد و به این ترتیب شاهد افت بیماری بودیم تا اردیبهشت ماه که تقریبا بیماری به سمت مهار شدن حرکت می کرد.

رییسی ادامه داد: بعد از آن در تعطیلات عید فطر دوباره مسافرتها شروع شد و عدم رعایت پروتکلها را شاهد بودیم؛ به طوری که میزان رعایت پروتکلها در فرودرین ماه ۷۸ درصد و در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد به حدود ۱۷.۵ درصد رسید و به دنبال آن خیز شدید بیماری را در اواخر خرداد و مردادماه شاهد بودیم.

وی افزود: بعد از آن نیز مجددا رعایت پروتکلها و زدن ماسک را شاهد بودیم و مسافرتهای آنچنانی نداشتیم و این موضوع باعث افت مجدد بیماری شد. به این ترتیب اواخر مردادماه شاهد افت بیماری بودیم؛ به طوری که میزان بستری ها و مرگ و میر ناشی از این بیماری کاهش یافت.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: اما در حال حاضر و بعد از تعطیلات اخیر، عده قلیلی از مردم رعایت نکردند و مسافرتها آغاز شد. این درحالی است که ثابت شده مسافرت رفتن باعث خیز مجدد بیماری می شود و این اتفاق متاسفانه دارد می افتد؛ به طوری که هفته پیش نسبت به هفته قبل از آن، شروع خیز مجدد بیماری را شاهد هستیم و به عنوان مثال در تهران در مقایسه دو هفته اخیر با یکدیگر، میزان بیماران از روزانه ۹۰۰ بیمار به ۱۸۰۰ بیمار افزایش یافت؛ یعنی طی یک هفته میزان بیماران و بستری ها دو برابر شد.

وی گفت: در برخی استانهای دیگر هم شاهد خیز بیماری هستیم و امیدواریم بتوانیم دوباره با رعایت پروتکلها بتوانیم این خیز را مهار کنیم و به آرامش نسبی بازگردیم.

رییسی همچنین گفت: از گروه بزرگی از مردم که پروتکلها را رعایت می کنند سپاسگزاریم و مردم بدانند همکاران بهداشتی و درمانی ما در سراسر کشور شبانه روز وقت می گذارند و دچار خستگی زیادی هستند و این می تواند بر روی خود این عزیزان تیز اثر بگذارد. بسیاری از همکاران در مواجهه با بیماران، خود نیز در معرض خطر هستند. بنابراین مردم پروتکلها را جدی بگیرند؛ فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و شست و شوی دستها مواردی هستند که قطعا می توانند در کنترل بیماری موثر باشند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:28
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1399/06/25
آره فقط به خاطر مسافرته وگرنه افرادی که کیپ تا کیپ در حال عزاداری بودن باعث کم شدن مریضی شدن لابد؟
پاسخ ها
(بی وجدان )
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۶/۲۶
کدام‌خیز کرونا
این اعلامیه یک هدف دارد مردم را سرگرم کرونا کنند
دولت دست تو رو شده بیخود دستور پا نزن
Iran, Islamic Republic of
12:19 - 1399/06/25
برو بابا تو هم مارو گرفتیا ، از اون ور می گی مسافرت نرید از اون ور همه راه ها بازه ، کافه ها بازه ، رستوران بازه ، مگه فقط مسافرته؟ الان اکثر مردم دیگه دارن ماسک میزنن و شما هنوز هم نتونستین جلوی بیماری رو بگیرین. این در حالی که تو خارج از ایران ، حتی سواحل هم باز شده ، ایتالیا مرزهاشو به روی گردشگر ها باز کرده و ... ولی شما هی نشستین میگین ملت رفتن مسافرت دوباره خیز برداشت ، این مسافرت نبود سو مدیریتتونو چه جوری ماست مالی می کردین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/06/25
مبارک مسئولین که کنکور را برگزار کردن،عزادراری در خارج از منزل را آزاد کردن.
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1399/06/25
تقصیر شماست نه مردم
اردیبهشت گفتید همه چی عادی شده مردم هم فکر کردند تمام شده قبل سفرهای خرداد خود اقای وزیر بازرگانی معروف الان گفت بروید همه جا را باز کنید
پس تقصیر خود وزیر بود که انداختن اش بیرون
نه مردم بیچاره مردم فقط دارند میمیرند
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1399/06/25
آقای حریرچی آقای دکتر نمکی خداوند متعال از شما نگذرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج