آیا نمایندگان در اولویت واکسن آنفلوانزا هستند؟
۱۰۴۰۱۲۰
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰
۱۱۹۱
رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، از انبار شدن طولانی مدت واکسن های آنفلوانزا در انبار شرکت‌های پخش دارو و اختصاص اولین سهمیه به نمایندگان مجلس انتقاد کرد.

خبرگزایرری مهر: رئیس مجمع عمومی نظام پزشکی، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، از انبار شدن طولانی مدت واکسن های آنفلوانزا در انبار شرکت‌های پخش دارو و اختصاص اولین سهمیه به نمایندگان مجلس انتقاد کرد.

عباس آقازاده، در این نامه به اسحاق جهانگیری، نوشت: از چندی پیش سازمان نظام پزشکی، دانشمندان و کارشناسان عرصه سلامت و مسئولین وزارت بهداشت، با نزدیک شدن به فصل پاییز و جدی شدن خطر اپیدمی همزمان آنفلوانزا و کووید ۱۹ هشدارها و نظرات خود را ابراز کرده‌اند، و به طور خاص سازمان نظام پزشکی در بیانیه مورخ ۳۰/‏۰۶/‏۱۳۹۹‬ بر اهمیت توجه جدی به این مقوله و واکسیناسیون ضد آنفلوانزا به عنوان یک اقدام استراتژیک بهداشتی اصرار ورزیده است. ولی متأسفانه، اظهارات متناقض مسئولین تهیه و توزیع واکسن و پخش اخبار غیر دقیق در رسانه‌ها به ایجاد نگرانی و اضطراب در بین مردم دامن زده است.

از یک ماه قبل سخن از خرید ۱۰- ۱۵ میلیون دوز واکسن آنفلوانزا و تدوین پروتکل لازم برای تعیین اولویت‌های دریافت کنندگان واکسن به میان آمد. مردمی که با اخبار صدا و سیما و اطلاعیه‌های وزارت بهداشت، به مراکز بهداشت و داروخانه‌ها مراجعه می‌کنند (افق بحث ما کشوری است و به سلامت مردم سراسر ایران فکر می‌کنیم) متأسفانه با جواب منفی روبرو می‌شوند.

در همین شرایط محسن عبداله زاده دبیر کل انجمن شرکت‌های پخش دارو در تاریخ ۰۳/‏۰۷/‏۱۳۹۹‬ اعلام کرده‌اند: «۲۵ روز است واکسن وارد انبارهای شرکت‌های پخش دارو شده و بر اساس دستور وزیر بهداشت، بنا شد تا واکسن تنها در اختیار معاونت بهداشت وزارتخانه قرار بگیرد تا آنها عرضه را آغاز کنند.» سوال این است این زمان سوزی به چه علت ایجاد شده است؟ آیا برنامه و پروتکل کشوری نقش دارد؟ آیا وزارت بهداشت اختیار لازمه را در این مورد هنوز کسب نکرده است؟

طبق خبر دیگری که در دست است: در تاریخ ۰۱/‏۰۷/‏۱۳۹۹‬ تعداد ۱۵۰۰ دوز واکسن آنفلوانزا با روش «غیر نقدی»، تحویل بهداری مجلس شورای اسلامی داده است. البته نمایندگان مجلس شورای اسلامی از گروه‌هایی هستند که باید برای حفاظت بهداشتی از ایشان تمهیدات لازم اتخاذ شود، اما، تمام بحث این است که این تمهیدات باید در چارچوب پروتکل بهداشتی کشوری انجام شود. آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اولویت نخست دریافت واکسن آنفلوانزا هستند؟ پس تمام گروه بندی ها و اولویت گذاری ها بر چه مبنایی انجام شده است؟

این خبر ارائه واکسن به مجلس شورای اسلامی، با خبر منتشره از سوی محسن عبداله زاده تناقض دارد، چرا که یک شرکت پخش اقدام به توزیع واکسن کرده است. سوال دیگر این است که چرا باقی مانده واکسن موجود در انبارهای شرکت‌های پخش، مطابق با پروتکل اعلام شده و در اولین فرصت و در اسرع وقت توزیع نمی‌شود؟

سازمان نظام پزشکی، چنانچه از قبل نیز اعلام کرده است: پزشکان، کارشناسان و تمامی فعالین عرصه سلامت مردم در «بخش خصوصی» را نیز از گروه‌های واجد اولویت در دریافت واکسن دانسته و دو بازوی قابل اعتماد برای توزیع عادلانه و بهداشتی واکسن را متذکر می‌گردد، اول) سیستم بهداشت و درمان شامل خانه‌های بهداشت، مراکز بهداشت، بیمارستان‌های دولتی و … و دوم) تمامی داروخانه‌های مجهز به زنجیره سرد که با وارد کردن کد ملی دریافت کننده واکسن، اقدام به تحویل آن خواهند کرد.

از مسئولین اکیداً خواستاریم به این ایجاد معما و عدم شفافیت پایان بخشیده و هر چه سریع‌تر به منظور جلوگیری از حدت و شدت اپیدمی آنفلوانزا، و نیز جلوگیری از اتلاف واکسن‌ها (که با سرمایه ملی تهیه شده است) اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:23
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1399/07/03
نماینده های مجلس از همین اول کار بفکر خودشان هستندومملکت رودارند غارت میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
بیخود نیست که برای رفتن به مجلس به همه ترفندهای فریب متوسل میشن
صیادی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تلویزیون هم مدام تبعیض نژاد در آمریکا را انتقاد میکنه، سر دوربین برگردون به داخل ایران و ببین چه خبره،
پانزدهمبن نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۳
گیر دادن چرا واکسن آنفولانزا رفته تو مجلس!
خوب اگه اینا رو به این عزیزان نزنن مریض بشن و با دنا پلاس بخوان برن خونه ای که با ۲۰۰میلیون ودیعه مسکن، تهیه کردند و تو راه تصادف کنن پول صافکاری نقاشیشم از بیت المال میره! پول واکسن که ارزون تره.
نماینده تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد...
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1399/07/03
نمایندگان چون انقلابند باید اول باشند بیماران خاص وسالخوردگان هم زیاد مهم نیستند
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1399/07/03
باید هم الویت داشته باشن چون خون آنها از مردم سرختر است آنها که یاد گرفتن بخور بخور این هم روش فقط یک هواپیما کم داشتند آن هم از تولید داخل درست میشوید با الویت میدهند
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1399/07/03
تا بوده همین بوده! هر کی از مقامات باشه یا از پولدارا، کروناش خوب میشه و از بیمارستان مرخص میشه، چون با هر قیمتی واکسن رو بهش میرسونن! ولی وقتی آدم عادی و ندار باشی، میمیری!!!
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1399/07/03
اره چون خودشون ویروسن اول بزنن ما راضی هستیم
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1399/07/03
واقعا سوای بحث تحریم بهم‌ریختگی و بی تدبیری وسو مدیریت کاملا مشهود است ...
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/07/03
این واکسنها برا از ما بهترون.خدایا ....
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1399/07/03
همه چی اول مال مسئولین،،،
به لطف خدا سیرمونی که گرفتین رده های پایین تر،،،،
ما مردم عادی همچنان سماق میمکیم ...،،،،
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1399/07/03
اره حوصله ی عده دیگه رو نداریم پای تبلیعاتشون بشینیم
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1399/07/03
این همه گفته میشه ،خیلی جالبه که هیچ واکنشی از هیچ نهادی دیده نمیشه.در حالی که مردم در گیر این آزمایشگاه و اون درمانگاه بودند برای تست کرونا،نمایندگان وخانواده شون به طور رسمی و سر صندلیشون تست کووید دادند.کی داره به کی خدمت میکنه؟ خدمت گیران از مردم.
Iran, Islamic Republic of
16:58 - 1399/07/03
اگر قراربر اولویت باشه کادر پزشکی ودرمانی ازهمه مهمترن چون سالها طول می کشه تا پزشک وپرستار حاذق تربیت بشه نه نماینده گان ....
Iran, Islamic Republic of
16:59 - 1399/07/03
آره اونا واجب ترین فرد مملکت هستند
United Kingdom
17:06 - 1399/07/03
عجب فرمایش
باید هم در اولویت باشند این ها بزرگان ما هستند
این ها سالها درس خوندند ودود چراغ خوردن
اینها ظریب هوشی خیلی بالایی دارند
این ها قانون درست میکنند که ملت در رفاه زندگی کند
اگر این ها در الویت نباشند پس کی باشد
....
Iran, Islamic Republic of
17:15 - 1399/07/03
بله چون تخم دو زرده میکنن
هنوز مهرشون خشک نشده دنبال
شاسی بلند و حقوق در حد وزرا هستن
Iran, Islamic Republic of
18:11 - 1399/07/03
خوب اینا انقلابی هستن حق دارن خونشون رنگینتره و حقشون از سفره انقلاب و خیلی چیزای دیگه
مردم هم برن به درک مهم نیستن
France
18:22 - 1399/07/03
مجلس دقیقا در راس امور#خودرو#واکسن است!!!
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1399/07/03
این اقایون تافته جدا بافته هستند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج