لاوروف: با ایران قطع همکاری نمی‌کنیم
۱۰۴۰۱۵۴
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
۱۶۶۹
وزیر خارجه روسیه پس از دیدار با وزیر خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی تصریح کرد: لاوروف: از درخواست آمریکا برای قطع همکاری با ایران پیروی نمی‌کنیم.

خبرگزاری مهر: سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز پنجشنبه پس از دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با حضور خبرنگاران اعلام کرد: مسکو و تهران قصد دارند علیرغم تحریم های آمریکا همکاری های تجاری میان دو کشور را توسعه بخشند.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص تصریح کرد: تلاش های آمریکا برای احیای تحریم های شورای امنیت علیه ایران هیچ چشم اندازی ندارد. امریکا اعلام کرده است که علیرغم اراده جامعه جهانی، در صدد است تا تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران را با میل و اراده واشنگتن بازسازی کند. این اقدامات، تلاش هایی هستند که با استفاده از روش های غیرقانونی انجام می شوند و لذا هیچ چشم اندازی ندارند. تحریم های یکجانبه، غیرقانونی بوده و اعتبار سازمان ملل را تضعیف می کند.

لاوروف: با ایران قطع همکاری نمی‌کنیم

دیپلمات بلند پایه روسیه افزود: مسکو و تهران تلاش های آمریکا برای اعمال تحریم های نامحدود تسلیحاتی علیه ایران را نیز قاطعانه رد می کنند. در دیدار امروز، به طور مفصل درباره آخرین وضعیت برنامه جامع اقدام مشترک در راستای حل و فصل مسائل پیرامون برنامه هسته ای ایران بحث کردیم و تأکید کردیم که مسکو و تهران همانند کل جامعه جهانی، ادعاهای ایالات متحده را برای اعمال نوعی تحریم تسلیحاتی نامحدود رد می کنند. روسیه از درخواست های آمریکا برای قطع همکاری با ایران پیروی نخواهد کرد.

سرگئی لاوروف تأکید کرد: ما تمایل به تقویت روابط تجاری و سرمایه گذاری با ایران هستیم. البته ما با تحریم های یک‌جانبه غیرقانونی ایالات متحده و فشار بر ایران مواجه هستیم که هدف آن انزوای اقتصادی تهران است؛ این موضوع کاملاً مغایر با هنجارهای حقوق بین الملل و سازمان تجارت جهانی است.

وی در این باره اضافه کرد: ما توافق کردیم که اجرای پروژه های بزرگ سرمایه گذاری مشترک، در درجه اول در بخش انرژی از جمله در انرژی هسته ای، در زمینه حمل و نقل و نیز همکاری های صنعتی ادامه یابد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:27
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1399/07/03
اینو هم خواهیم دید جناب
Iran, Islamic Republic of
00:06 - 1399/07/04
مگه دیونه اید دستتون از منابع ایران کوتاه کنید برادر روسیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج