حضور افراد در بازار سرمایه باید درازمدت باشد
۱۰۴۰۲۳۸
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸
۱۲۸۴
عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این که بازار سهام در حال ورود به روند عادی و معمول خود است گفت: افرادی که سرمایه‌های مازاد خود را به بازار سرمایه وارد می‌کنند باید دید سرمایه گذاری میان مدت و دراز مدت داشته باشند.

خبرگزاری تسنیم: عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این که بازار سهام در حال ورود به روند عادی و معمول خود است گفت: افرادی که سرمایه‌های مازاد خود را به بازار سرمایه وارد می‌کنند باید دید سرمایه گذاری میان مدت و دراز مدت داشته باشند.

شهاب جوانمردی افزود: افرادی که فکر می‌کنند در کوتاه مدت می‌توانند از خرید و فروش‌های سهام، سود زیادی کسب کنند معمولاً متضرر می‌شوند.

وی اضافه کرد: بعد از دوره‌ای که هیجان عمومی ناشی از اقبال مردم به بازار سرمایه را شاهد بودیم بازار در حال ورود به روند عادی و معمول خود است.

عضو کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران گفت: در طول زمان شاهد بودیم به جای اینکه سهام همه شرکت‌های بورسی ارزنده باشد شرکت‌هایی که مبانی مالی و اقتصادی و سهام بنیادی تری دارند معمولاً متمایز می‌شوند و مردم اگر می‌خواهند وارد بازار سرمایه شوند و در این بازار ماندگار باشند باید تشخیص شان مبتنی بر تحلیل‌ها باشد نه اینکه متقاضی سهام هر شرکت حاضر در بازار سرمایه شوند.

جوانمردی افزود:​ تشخیص مبتنی بر تحلیل کمک می‌کند که سره از ناسره جدا شود و شرکتی که عملکرد بهتر و بازده مناسب تری در بازار دارد با اقبال بیشتری مواجه شود و هر شرکتی که این ویژگی را نداشته باشد ممکن است سهام آن دچار رکود شود، ​نقد پذیری کمتری داشته باشد و سهام آن افزایش قیمت نداشته باشد.

وی ادامه داد: شرایط بازار نشان داد که باید به سمت نهاد‌های تخصصی رفت یعنی اگر افرادی که تخصص در تشخیص سهام خوب، تحلیل صورت‌های مالی شرکت‌ها و روند‌های آن صنعت ندارند بهتر است منابع خود را به دست نهاد‌هایی مانند سبدگردان‌ها بدهند تا آن‌ها برای این افراد یک سبد دارایی تشکیل دهند، فکر می‌کنم اگر این اتفاقات هم افزا شود در بازار سرمایه روند معمول و منطقی تری را شاهد خواهیم بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
09:28 - 1399/07/04
رو کجای مملکت میشه بلند مدت حساب کرد آخه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج