گزینه‌های ۱۴۰۰ درباره کاندیداتوری چه می‌گویند؟
۱۰۴۱۱۹۹
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴
۷۰۱
با نزدیک شدن به انتخابات 1400 گمانه‌ها درباره گزینه‌های بالقوه صندلی ریاست پاستور در رسانه ها بیشتر از قبل مطرح می‌شود.

روزنامه خراسان: با نزدیک شدن به انتخابات 1400 گمانه‌ها درباره گزینه‌های بالقوه صندلی ریاست پاستور در رسانه ها بیشتر از قبل مطرح می‌شود.

در این میان نام برخی چهره‌ها با بسامد بیشتری در رسانه‌ها تکرار می‌شود، از جمله علی لاریجانی ، محمدجواد ظریف ، پرویز فتاح ، محسن هاشمی و... اما فارغ از گمانه‌زنی‌ها، برخی چهره‌ها که تاکنون بعضاً نامشان از سوی رسانه‌ها به‌ عنوان گزینه‌های احتمالی انتخابات 1400 مطرح شده است، به‌فراخور شرایط به این گمانه‌زنی‌ها واکنش نشان داده‌اند که در این گزارش به برخی از این واکنش‌ها پرداخته شده است :

محمدجواد ظریف: در واکنش به این سوال که چرا با وجود تکذیب اخیرش ولی باز هم به‌عنوان یکی از گزینه‌های بالقوه ریاست‌جمهوری از او یاد می‌شود، به تازگی در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: «قسم حضرت عباس را می‌خورم...»، اما جمله خود را به پایان نرساند و در ادامه در پاسخ به این سوال که «یعنی شما در هر صورت برای انتخابات نمی‌آیید؟» با حالتی آمیخته با همان لبخند همیشگی گیت خروج حیاط پاستور را ترک کرد.

اسحاق جهانگیری: معاون اول رئیس جمهور در روزهای گذشته در واکنش به این سوال مبنی بر این که «گفته می‌شود شما به‌عنوان یکی از کاندیداهای 1400 هستید»، گفت : «چرا سوالات سیاسی می‌پرسید؟!»

علی نیکزاد: وی در واکنش به احتمال کاندیداتوری‌اش گفت: «رسانه‌ها آزادند که هرچه دلشان خواست بنویسند ولی بنده تاکنون هیچ مصاحبه‌ای راجع به این موضوع نداشته‌ام.»

سورنا ستاری : یکی از چهره‌های نزدیک به ستاری گفته : «با وجود گمانه‌زنی‌هایی که مبنی بر حضور آقای ستاری در انتخابات 1400 مطرح می‌شود، بنده تاکنون هیچ نشانه و علامتی که دال بر فعالیت‌های انتخاباتی از سوی ایشان باشد، ندیده‌ام.»

عزت‌ا... ضرغامی: وی درباره احتمال حضور خود در انتخابات گفته : «اولاً تا 1400 کی زنده و کی مرده است؟ پاسخ من همیشه این بوده که من سرباز هستم و مثل ورزشکاری که روی نیمکت نشسته است تا هر زمان لازم شد وارد بازی شود، آماده هستم تا کمک کنم. »

محمدجواد آذری جهرمی: به تازگی در برنامه تلویزیونی گفته است: «تا الان برنامه‌ای برای نامزد شدن نداشتم هرچند که در همان لحظه اعلام رأی اعتماد این زمزمه بین نمایندگان مجلس شروع شد. البته هدف آن کسانی که این موضوع را مطرح کردند این بود که بخواهند حسادت ایجاد کنند که علیه من فضاسازی شود.‌»

سردار حسین دهقان: با تایید خبر نامزدی‌اش گفته : «با قدرت خواهم آمد و معتقدم باید مردم را از این وضعیت فعلی نجات داد.»

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی : وی در خصوص شایعات مبنی بر کاندیداتوری اش اظهار کرد: « من خدمت گزار مردم به ‌عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی هستم و کمکِ مجلس به‌عنوان نایب‌رئیس، همین!»

در عین حال چهره هایی مانند علی لاریجانی محسن هاشمی ، محمد رضا عارف ، محسن رضایی و سعید جلیلی نیز در این میان به عنوان گزینه های حضور در انتخابات ریاست جمهوری 1400 مطرح هستند که اگر چه خود اظهار نظر صریحی در این باره نکرده اند اما اطرافیان آن ها اظهار نظر هایی مبنی بر عزم آن ها برای حضور در انتخابات داشته اند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج