کاهش مصرف انرژی با فناوری بلاکچین
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۴۱۲۸۹
۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
۸۶۶
محققان در یک تیم استارت آپی موفق به طراحی پلتفرمی با تکنولوژی بلاکچین شدند که دولت با استفاده از آن می‌تواند مردم را تشویق به مصرف کمتر انرژی کند.

خبرگزاری مهر: محققان در یک تیم استارت آپی موفق به طراحی پلتفرمی با تکنولوژی بلاکچین شدند که دولت با استفاده از آن می تواند مردم را تشویق به مصرف کمتر انرژی کند.

امیر عابدپور مدیر یک تیم استارت آپی در حوزه انرژی گفت: ما موفق به طراحی پلتفرم نواورانه ای شدیم که امکان اجرای سیاست های تشویقی را برای کاهش مصرف انرژی در بستر فناوری های نوظهور همچون بلاکچین فراهم می کند.

وی با بیان اینکه حاکمیت با روند فزاینده مصرف در تمامی حامل های انرژی در کشور مواجه است، بیان کرد: مصرف انرژی در کشور ما، در تمامی حامل ها چندین برابر متوسط جهانی است، به عنوان مثال در گاز و در بخش خانگی، ۶ برابر متوسط جهانی مصرف داریم وضعیت ما در سایر حامل ها نیز کما بیش اینچنین است.

وی با بیان اینکه شدت مصرف انرژی در کشور ما ۸ برابر متوسط جهانی است و به عبارتی کارایی و بهره وری انرژی به مراتب کمتری نسبت به سایر کشورها داریم بیان کرد: به دلیل ارزان بودن انرژی در کشور، میزان اثربخشی یک واحد انرژی در تولید ناخالص ملی کشورمان، یک هشتم متوسط جهانی است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل وضعیت نابسامان فعلی، عدم امکان اجرا و اعمال سیاست های قیمتی (واقعی شدن قیمت حامل های انرژی متناسب با تورم) و به تبع آن از بین رفتن کارآیی سیاست های تنبیهی است، بیان کرد :در حالی که تجارب موفق بین المللی در بهینه سازی مصرف انرژی، اجرای همزمان سیاست های قیمتی، تنبیهی و تشویقی است حتی کشورهایی هم سایز ایران همچون ترکیه، علاوه بر اجرای سیاست های تنبیهی، سیاستهای تشویقی نیز دارند، ضمن انکه قیمت حامل های انرژی آنها نیز واقعی است.

عابد پور افزود: به دلیل چالش های امنیتی امکان واقعی کردن قیمتهای انرژی را نداریم و به تبع آن نیز سیاست های تنبیهی کارایی خود را در جلوگیری از افزایش مصرف از دست داده است.

وی افزود: ما در این تیم استارت آپی، ابزاری منعطف در بستر فناوری‌های جدید برای اجرای سیاست های تشویقی کاهش مصرف انرژی طراحی کردیم که حاکمیت می تواند بدون استفاده از ابزارهای اندازه گیری هوشمند از قبیل کنتور هوشمند، در راستای کاهش مصرف و بهینه سازی مصرف انرژی از آن بهره ببرد.

مدیر یک تیم استارت آپی در حوزه انرژی در خصوص فرایندهای اصلی این پلتفرم گفت: این پلتفرم با بهره گیری از فناوری های محاسباتی، میزان کاهش مصرف انرژی مشترکان را اندازه گیری کرده و به ازای کاهش مصرف، پاداشی در قالب اعتبار دیجیتالی در کیف پول دیجیتال مشترکین، شارژ می کند.

وی افزود: افراد یا خانوار می توانند از این اعتبار دیجیتال تخصیص یافته که قابلیت نقل و انتقال، خرید و فروش و تبدیل به کالا و خدمات و ... دارد استفاده کنند و با رشد این اکوسیستم حتی هزینه مصرف حامل های دیگر انرژی را نیز پرداخت کنند.

عابد پور با بیان اینکه این پلتفرم و بهره گیری از فناوری های جدید، باعث می شود که کشور به سمت مصرف بهینه انرژی برود، گفت: این اعتبار دیجیتال صرفا به کالا و خدمات تبدیل می شود و چون بر مبنای کاهش مصرف شکل گرفته است، منجر به افزایش نقدینگی نمی شود. ضمن انکه، حاکمیت امکان رصد انلاین میزان مصرف انرژی را پیدا خواهد کرد و از طرفی فرهنگ کاهش مصرف انرژی نیز در افراد و خانوار نهادینه می شود.

وی با تاکید بر اینکه ما تنها استارت آپ این حوزه هستیم که از مرداد سال ۹۷ شروع بکار کردیم، گفت: برغم آنکه قانون اصلاح الگوی مصرف و قانون رفع موانع تولید از جمله قوانینی هستند که به صراحت از اجرای این سیاست پشتیبانی می کنند، اما به دلیل عدم وجود درک درست از فناوری های جدید و کارکردهای نواورانه آنها در میان مسئولان دولتی، جلب اعتماد و روند پیشرفت به کندی جلو می رود، ضمن آنکه در این مسیر، متاسفانه بعضی از مدیران دولتی ایده را می پسندند اما به همان دلیلی که عرض کردم، درصدد اجرا با استفاده از ابزارها و روش های ناکارامد دولتی هستند، درحالیکه تجربه ثابت کرده است، اجرای بهترین سیاست ها توسط دولت، بدترین نتایج را به همراه داشته، لذا از مسئولین کشور تقاضا داریم با اعتماد و به رسمیت شناختن اکوسیستم استارت آپی و پذیرفتن حق مالکیت معنوی طرح ها، اجازه حضور و شکل گیری اکوسیستم نواوری و فناوری را در مسیر رفع ابرچالش های حاکمیتی فراهم کنند.

این استارت اپ، محصول خود را در رویداد دمو دی آب و انرژی صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه کردند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:30 - 1399/07/07
ههه، مسخره بازی، هرکی یه قلابی درست کرده از این آب گل آلود ماهی بگیره. اگه پلتفرم تو کارایی داشت تو ایران نمی موند و تو هم ایران بمون نبودی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
فرش ریحان 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالابرد_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر