سریال‌های کره‌ای، دلبر چشم بادومی نوجوانان ایرانی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۴۱۴۷۱
۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
۲۴۲۷۴
همه چیز از سریال‌های کره‌ای شروع شد؛ سریال‌هایی که فرهنگ، نوع پوشش و حتی سبک زندگی مردمان کره جنوبی را به نمایش می‌گذاشت.
روزنامه آفتاب یزد: همه چیز از سریال‌های کره‌ای شروع شد؛ سریال‌هایی که فرهنگ، نوع پوشش و حتی سبک زندگی مردمان کره جنوبی را به نمایش می‌گذاشت و داستان‌های عاشقانه آن به قدری رمانتیک بود که جوانان کشورمان را به سمت سبک زندگی کره‌ای علاقه‌مند کرد و بعد از مدتی ما با نوجوانانی رو به رو شدیم که علاقه زیادی به زندگی در کره داشتند، لباس هایشان را با مد روز کره هماهنگ می‌کردند و کلاس زبان کره‌ای می‌رفتند تا بتوانند بیشتر خودشان را با سبک زندگی آ نها آشنا کنند.
 
کاش کره‌ای بودم
 
از وقتی که پای چشم‌بادامی‌های کره‌ای با سریال‌های‌شان به جدول پخش تلویزیون باز شد بیش‌تر از ۱۵-۱۶ سال می‌گذرد، اگر چه هنوز باز پخش سریال‌های کره‌ای را می‌توانید از شبکه‌های مختلف رسانه ملی ببینید و حتی باز پخش این سریال‌ها هم طرفداران بسیاری دارد. سریال‌هایی که محبوبیت آن‌ها با «یانگوم» و «جومونگ» به اوج خود رسید و بعد از آن ساعات زیادی از پخش تلویزیون را اشغال کرد تا تعدادشان حتی از سریال‌های ایرانی هم بیشتر شود. رفتار محبت آمیزی که تلویزیون با سریال‌های کره‌ای داشت کاملاً بی‌سابقه بود.
 
پیش از این هیچ کشور دیگری نتوانسته بود اینطور محصولات تولیدی‌اش را در فیلم و سریال در تلویزیون ایران ببیند. اما این فقط کشور ما نیست که درگیر محصولات کره‌ای شده است. موج سریال‌ها ومحصولات کره‌ای حالا چندسالی‌ست که نه تنها در کشور ما بلکه در دنیا شناخته شده است. موجی که این روز‌ها ۲۰ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد. موجی که حالا مثل یک ویروس ویدئوکلیپ‌هایش، موسیقی‌های پرسروصدایش و رقص و آوازهایش بین نوجوان‌های ایرانی دست به دست می‌چرخد. روز به روز به تعداد کانال‌های هواداری‌اش اضافه می‌شود و هواداران کم سن و سال‌هایش برای پربازدید شدن ویدئوهایش در یوتیوپ سرودست می‌شکنند و در کلوپ‌های هواداری برای سلبریتی‌های چشم‌بادامی‌محبوب‌شان جیغ و هورا می‌کشند.
 
کشوری که تا دو دهه پیش تصویرش برای مردم جهان تصویر یک کشور سنتی و بسته و جنگ زده بود به یکباره آنقدر گروه‌های موسیقی و فیلم‌سازی‌اش محبوب شدند که دل نوجوان‌ها زیادی را قاپ زدند و خانواده‌هایشان را از این دلدادگی حیرت‌زده‌کرده‌اند.این موضوع تا جایی پیش رفت که تا پیش از شیوع کرونا اگر به در سفارت کره جنوبی می‌رفتید با عده زیادی از نوجوانان و جوانان رو به رو می‌شدید که در رویای رفتن به سئول بودند. اما سوال اینجاست چرا جوانان ما تا این حد به فرهنگ و سبک زندگی یک کشور دیگر علاقه‌مند هستند؟
 
کاش کره‌ای بودم
 
آوا یک نوجوان امروزی است که به شدت به فرهنگ کره‌ای علاقه‌مند است. مو‌های صاف چتری‌اش روی پیشا نی‌اش ریخته و چشمانش را به سبک جوانان کره‌ای آرایش کرده است. او می‌گوید: «علاقه من به کره از سریال «تو زیبایی» شروع شد، بعد از آن سریال‌های «وارثان»، «آلارم عشق»، «سرنوشت»، «کیمیاگر» و عاشقان ماه را دیدم و شیفته کره‌ای‌ها شدم. همیشه دلم میخواست در کره زندگی کنم و حتی بار‌ها به مادرم گفته‌ام که چرا مرا در کره به دنیا نیاورده است.
 
کاش کره‌ای بودم
 
زندگی در کره، لباس‌هایی که می‌پوشند و حتی نوع آرایش مو و صورتشان به قدری زیبا است که هر کسی را مجذوب خودش می‌کند. من سال پیش دلم میخواست خودم را با عمل جراحی زیبایی شبیه به کره‌ای‌ها کنم، اما دکتر این اجازه را به من نداد و گفت باید ۱۸ سالت کامل شود، من الان ۱۷ سال دارم و باید یک سال دیگر برای این کار صبر کنم. به پدرم گفته‌ام اگر من را دوست دارد و به زندگی و آینده من علاقه‌مند است باید مرا به کره ببرد. زندگی در سئول یکی از بزرگ‌ترین آرزو‌های من است.»
 
او در ادامه می‌گوید: «زبان کره‌ای خیلی سخت است با این حال من ۲ سال است که مشغول یادگیری زبان کره‌ای هستم و الان به خوبی می‌توانم صحبت کنم. کتاب‌های کره‌ای می‌خوانم و موزیک کره‌ای گوش می‌دهم. حتی دیگر سریال‌های کره‌ای را بدون زیر نویس و ترجمه می‌بینم. من عاشق سبک زندگی آن‌ها هستم و حتما به سئول خواهم رفت. من تصمیمم را گرفته‌ام و حتما مهاجرت خواهم کرد.»
 
او در خصوص آرایش مو و صورتش می‌گوید: «من مو‌های مجعدی دارم، اما آن را دوست نداشتم، چون مو‌های کره‌ای‌ها اکثرا صاف و لخت است، از آن جایی که از اتو کشیدن موهایم خسته شده بودم به آرایشگاه رفتم و موهایم را کامل کراتینه کردم. بعد هم چتری زدم که شبیه به مو‌های کره‌ای‌ها شود. مدل آرایش کره‌ای‌ها الان در فضای مجازی آموزش داده می‌شود و من به خوبی این نوع آرایش را یاد گرفته ام. حتی یک بار خودم را گریم کردم و کاملا شبیه کره‌ای‌ها شده بودم. کاش من در کره به دنیا می‌آمدم.»
 
سریال‌های کره‌ای چه چیزی را به نمایش می‌گذارند؟
 
از هر یک از جوانانی که دلبسته فرهنگ کره‌ای هستند بپرسید علاقه شان چطور شروع شده است بدون شک از سریال‌های کره‌ای مختلف اسم می‌برند، اما سوالی که مطرح است این است که در سریال‌های کره‌ای چه چیزی به نمایش گذاشته می‌شود که جوانان و نوجوانان را تا این حد شیفته خود کرده است؟
 
در سطح آسیا و حتی جهان، سینمای کره بسیار ارزشمند است. کارگردانان جوان این کشور توانسته‌اند نام خود را در بین علاقه‌مندان به سینما مطرح کنند. از طرفی بهترین سریال‌های کره‌ای در بین ایرانیان بسیار محبوب هستند. دلیل آن شاید به پخش سریال جواهری در قصر در سال ۱۳۸۵ در رسانه ملی و سپس سریال افسانه جومونگ برگردد.
 
در واقع شباهت فرهنگی بین کشور ایران و کره و همچنین تاکید بر ارزش‌های اخلاقی و انسانی در سریال‌های برتر کره‌ای باعث محبوبیت آن‎ها در بین ایرانیان شده است. این سریال‌ها بیشتر در ژانر‌های درام، عاشقانه و تاریخی ساخته می‌شوند. از آنجایی که سریال‌های کره‌ای عموما فضایی خانوادگی دارند، در بین خانواده‌های ایرانی بسیار محبوب هستند.
 
کاش کره‌ای بودم
 
همچنین برخی از سریال‌های کره‌ای درباره نوجوان‌ها است و ژانری تینیجری دارند. این سبک از سریال‌های کره‌ای هم می‌توانند قشر جوان‌تر هر جامعه‌ای را به خود جذب کند. تاکنون تعداد زیادی از بهترین سریال‌های کره‌ای به زبان فارسی دوبله شده و از شبکه‌های ایرانی پخش شده است.
 
سریال «تو زیبایی» سریالی کره‌ای و محصول سال ۲۰۰۹ است. این سریال از تاریخ ۷ نوامبر تا ۲۶ نوامبر ۲۰۰۹ (۱۶ آبان تا ۵ آذر ۱۳۸۸) از شبکه SBS به روی آنتن رفت.داستان این سریال درباره یک گروه موسیقی خیالی به نام ای. ان. جل است. پسری به نام گو می- نام به این گروه معروف برای همکاری دعوت شده است. اما برای جراحی چشم باید به آمریکا برود. خواهر دوقلویش گومی- نیو خودش را به جای برادرش جا می‌زند تا برادرش فرصت ملحق شدن به این گروه را از دست ندهد. گو می- نیو تمام عمرش را در کلیسا گذرانده و درس راهبگی خوانده است. اما حالا باید خودش را با این گروه موسیقی معروف و شرایط زندگی‌شان وفق دهد.
 
کاش کره‌ای بودم
 
در سریال تو زیبایی بازیگرانی همچون پارک شین-هه، جانگ گیون-سوک، جونگ یونگ-هوآ و لی هونگ-کی حضور دارند. سریال تو زیبایی در مراسم جایزه «بهترین ستاره جدید» را برای پارک شین-هه، لی هونگ-کی و جونگ یونگ-هوآ به ارمغان آورد. همچنین جونگ یونگ هوآ در سومین دوره مراسم Korea Drama Awards جایزه «محبوب‌ترین بازیگر» را دریافت کرد. این سریال در کشور‌هایی مانند ویتنام، مالزی، فیلیپین، ژاپن، چین، تایلند و ایران دوبله و پخش شده است.
 
سریال یا «وارثان» یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای است. این سریال از تاریخ ۹ اکتبر تا ۱۲ دسامبر ۲۰۱۳ (۱۷ مهر تا ۲۱ آذر ۱۳۹۲) در ۲۰ قسمت پخش شد. سریال وارثان در کره بینندگان زیادی داشت و در آسیا به شهرت زیادی رسید. داستان این سریال درباره رابطه عاشقانه کیم تان، پسر دوم رئیس گروه ثروتمند امپراطوری و دختر خدمتکاری به نام چا ایون-سانگ است. کیم تان همیشه به خاطر اینکه پسر زن دوم پدرش است تحقیر شده است. به همین دلیل او سعی دارد مادر واقعی‌اش را از دیگران مخفی کند و خودش را به عنوان پسر همسر رسمی پدرش معرفی کند. پدر کیم تان می‌خواهد که پسرش با دختری به نام یو رائه ازدواج کند. اما کیم تان عاشق دختر فقیری به نام چا ایون-سانگ شده است.
 
کاش کره‌ای بودم
 
لی مین-هو، پارک شین-هه و کیم وو-بین بازیگران اصلی این سریال هستند. این سریال در کشور‌های زیادی مانند پاکستان، چین، اندونزی، ژاپن، مالزی، هند، تایلند و ویتنام دوبله شده و به روی آنتن رفته است.این سریال در بیست و یکمین مراسم SBS Drama Awards جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است؛ جوایزی مانند بهترین بازیگر مرد، بهترین بازیگر زن، جایزه ویژه بازیگری برای بازیگر زن، ۱۰ ستاره برتر و بهترین ستاره جدید. همچنین در دومین مراسم Asia Rainbow TV Awards سریال وارثان جوایز بهترین درام مدرن، بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را دریافت کرده است.
 
سریال «عاشقان ماه» سریالی کره‌ای است که بر اساس رمانی چینی به نام Bu Bu Jing Xi- نوشته تانگ هوآ ساخته شده است. این سریال از تاریخ ۲۹ آگوست تا ۱ نوامبر ۲۰۱۶ پخش شد. این سریال درکل ۲۰ قسمت داشت. سریال عاشقان ماه هم به خاطر محبوبیتی که دارد، یکی دیگر از بهترین سریال‌های کره‌ای به حساب می‌آید. داستان سریال درباره «هه سو» دختری از قرن بیست و یکم است که به یکباره در زمان سفر می‌کند و به گذشته می‌رود. او خود را در زمان سلسله پادشاهی گوریو (سال ۹۴۱ میلادی) می‌یابد. در سریال عاشقان ماه بازیگرانی، چون لی جون-کی، لی جی-اون و کانگ ها-نئول ایفای نقش کرده‌اند. این سریال با قیمتی بیشتر از ۴۰۰,۰۰۰ دلار برای هر قسمت به یک شبکه چینی فروخته شد. به همین دلیل سریال عاشقان ماه تبدیل به یکی از گران‌ترین سریال‌های کره‌ای شد. البته چند ماه بعد این رکورد را سریال‏ Ma- to Ma- زد.
 
کاش کره‌ای بودم
 
سریال عاشقان ماه جوایز زیادی گرفته است. به عنوان مثال در مراسم SBS Drama Awards این سریال جوایز بهترین بازیگر مرد، بهترین زوج، ۱۰ ستاره برتر و ستاره جدید را دریافت کرد. این سریال در کشور‌های مختلفی مانند چین، ژاپن، تایلند، فیلیپین، ترکیه و ایران پخش شده است.
 
همه این‌ها نشان می‌دهد سینمای کره علاقه جوانان و نوجوانان را شناخته و با پویایی و زیرکی در حال شناساندن فرهنگ خودش به تمام دنیا است. موضوعی که دست اندرکاران در کشور ما از آن غافل مانده اند!
 
پسرانی که علاقه دارند کره‌ای شوند
 
جالب است بدانید این نوع علاقه تنها در دختران رواج ندارد و حالا ما پسران زیادی را می‌بینیم که از مد کره‌ای تبعیت می‌کنند. موهایشان را بلند کرده‌اند و به صورت سامورایی بالای سرشان بسته‌اند و یا آن را بلند کرده‌اند و در حالی که هایلایت روشن در موهایشان در آورده‌اند طره‌ای از آن را روی پیشانی رها کرده اند. اکثرا ابرهایشان را تمیز می‌کنند و به سبک کره‌ای‌ها صاف بر می‌دارند. صورتشان اکثرا سه تیغه است و موزیک‌های کره‌ای گوش می‌دهند. روی بدنشان به زبان کره‌ای چیزی تتو می‌کنندو لباس پوشیدنشان کاملا منطبق با مد روز کره است. این افراد اکثرا دوستداران هنرمندان کره‌ای هستند و به دنبال راهی‌اند تا بتوانند سئول و مردمان کره را از نزدیک ببینند!
 
تب علاقه به کره در بین جوانان کشور ما تا جایی پیش رفته است که چند سال پیش یک جوان یاسوجی به خاطر علاقه به «سوسانو» هنرپیشه زن سریال جومونگ و مخالفت پدرش برای ازدواج با این زن، اقدام به خودکشی کرد. این جوان که پس از تماشای سریال جومونگ به شدت به سوسانو علاقه‌مند شده بود و قصد ازدواج با او را داشت، خودکشی به خاطر عشق به «سوسانو»! هنگامی اتفاق افتاد که خانواده‌اش را از این تصمیم مطلع کرد، با مخالفت آن‌ها روبه‌رو شد.
 
کاش کره‌ای بودم
 
جوان یاسوجی از پدرش خواست تا با فروش گوسفندانش هزینه سفر وی به کشور کره و یافتن سوسانو را تامین کند و زمانی که متوجه شد خانواده‌اش حاضر به فروش گوسفندان نیستند، با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرد. به دنبال این ماجرا، والدین جوان عاشق پیشه او را به بیمارستان منتقل کردند و با تلاش پزشکان، او از مرگ حتمی نجات یافت.
 
پدر این جوان در ارتباط با این موضوع گفته بود: «پسرم تصور می‌کرد به راحتی می‌تواند به کشور کره سفر و با هنرپیشه زن این سریال ازدواج کند و زمانی که به وی گفتم مبلغ فروش کل گوسفندان که تمام دارایی من است آن قدری نیست که بتوانی به سئول بروی، او در اقدامی عجیب دست به خودکشی زد و اگر کمی دیر به بیمارستان می‌رسید، به طور حتم جان خود را از دست می‌داد.»
 
جوانان خلا‌های فرهنگی‌شان را پر می‌کنند
 
با این حال سوالی که در این بین مطرح می‌شود این است که چه چیزی سبب شده تا جوانان تا این حد علاقه‌مند به کره و فرهنگ آن بشوند؟ شادان کریمی جامعه شناس و آسیب شناس اجتماعی در این خصوص به ما گفت: «سریال‌های کره‌ای یک عامل تاثیرگذار در شکل‌گیری این فرآیند هستند. البته این مسئله و تحت تاثیر‌بودن مختص ایران نیست. زمانی برخی جوانان از چینی‌ها پیروی می‌کردند و مدل ابروی خود را به شکل آن‌ها درمی‌آوردند.
 
کاش کره‌ای بودم
 
این مسئله می‌تواند نوعی اعتراض به وضع موجود هم باشد. البته نوع خانواده، پایبندی به ارزش‌ها و هنجار‌های ملی و میهنی و نحوه تربیت نیز در این مسئله بسیار موثر است. وقتی جامعه ما خالی از فرهنگ ایرانی شده و جوانان و نوجوانان کمترین آشنایی با اسفندیار و رستم و تهمینه را دارند معلوم است که به فرهنگ دیگری رو می‌آورند که بتواند خلا‌های فرهنگی آن‌ها را پرکند. اگر کمی به سریال‌های کره‌ای که در رسانه ملی بار‌ها و بار‌ها باز پخش شده است توجه کنیم متوجه خواهیم شد از نظر تاریخی تاکید کره بر فرهنگ به ۱۹۵۰ و شخصیتی به نام «کیم‌جو» بازمی‌گردد؛ شخصیتی که رهبر جنبش استقلال کره و رئیس دولتِ در تبعید این کشور است و در کتاب خود می‌نویسد: «من می‌خواهم ملتم زیباترین ملت باشد؛ منظورم از زیباترین، قدرتمندترین نیست، زیرا حس کرده‌ام که مورد حمله قرار گرفتن چه دردی دارد… آن چیزی که در نهایت می‌خواهم، قدرت لایزال فرهنگ ناب است.»
 
تاکیدی در این جملات است نقطه شروعی برای فرهنگ آنهاست، اما این موج کره‌ای به شکل امروزی که «هالی‌یو» نامیده می‌شود و ماهیتی اقتصادی-فرهنگی دارد، دقیقاً از سال ۱۹۹۹ با آثاری مثل فیلم «شیری» شروع شد و به این طریق کره جنوبی توانست موجی که بزرگترین اتفاق فرهنگی آسیا در ۲۰ سال گذشته است را رقم بزند. حالا در سر تا سر آسیا جوانانی که با کمبود المان‌های فرهنگی در کشور خودشان رو به رو هستند به المان‌های فرهنگی رو می‌آورند که کشور‌هایی مثل کره با صنعت سینما به خوردشان می‌دهند.
 
نمی‌توانیم این موضوع را انکار کنیم که سواد بصری و تاثیری که یک فیلم وسریال بر جوانان می‌گذارد غیر قابل تصور است. همان طور که جوانان ما با دیدن سریال‌های ترکیه‌ای به نوعی از سبک زندگی روی می‌آورند که هیچ ربطی به کشور ما ندارد مسلما با دیدن سریال‌هایی کره‌ای هم سبک دیگری از زندگی را انتخاب می‌کنند که شباهتی به زندگی ما ندارد و از آن جایی که صنعت سینمای ما خوراکی برای جوانان و نوجوانان ندارد خیلی واضح است که آن‌ها به فیلم‌ها و سریال‌های کشور‌های دیگر علاقه مند می‌شوند.
 
اما موضوع حائز اهمیت این است که قدرت تخریب سریال‌های کره‌ای کم از تخریب سریال‌های ترکیه‌ای ندارد، اما مسئولین همچنان تخریب سریال‌های ترکیه‌ای را بیشتر و مضرتر می‌دانند و به جای اینکه با تولید محتوای درست در پی بر طرف ساختن این موارد باشند جوانان و نوجوانان را از دیدن این سریال‌ها منع می‌کنند در حالی که این موضوع تنها پاک کردن صورت مسئله است.»
 
او افزود: «گروه دوستان هم نقش قابل ملاحظه‌ای در خصوص گرایش جوانان و نوجوانان به سریال‌های کره‌ای دارند. وقتی یک پدیده شیوع پیدا می‌کند، بحث اشاعه گری مطرح است، یعنی اینکه فرهنگ‌ها از یکدیگر تاثیر می‌پذیرند. برخی مکتب‌ها معتقدند که فرهنگ تمدن بشر از مصر، یونان و ایران به سراسر جهان رفته است. با این حال امروزه جوانان تحت تاثیر هنرپیشه‌های سریال‌ها و کارتون‌های شرق دور قرار گرفته‌اند، جوانان این سریال‌ها را می‌بینند و خودشان را به شکل هنرپیشه‌ها درمی‌آورند. یکی از ویژگی‌های فرهنگ شرقی آستین بلند و پا‌های کوچک است.
 
در واقع زنان در ژاپن و چین پا‌های خود را کوچک می‌کنند، در آمریکا کمر خود را باریک، در فیلیپین دندان‌های نیش را تیز و در اقیانوسیه گردن را بلند می‌کنند و این فرهنگ‌ها قابل انتقال به یکدیگر است. وقتی ما چیزی نداریم که به جوانان خود بدهیم و آن‌ها را از لحاظ فرهنگی رها کرده‌ایم و فقط باید و نباید‌ها را به آن‌ها گفته‌ایم مسلم است که آن‌ها به دنبال فرهنگ دیگری می‌روند. واقعیت این است که در اکثر این موارد یک نوع سرکشی اتفاق افتاده است. در واقع جامعه دچار نوعی بیماری فرهنگی شده است، یعنی برخی هنجارها، ارزش‌ها و باور‌ها فرو ریخته‌اند و به‌نوعی جوانان تحت تاثیر فرهنگ‌های دیگر قرار گرفته‌اند چرا که طبیعت جامعه و جوان است که نوجو، نوخواه، نوپدید و نوگرا باشد.»
 
کاش کره‌ای بودم
 
کریمی افزود: «این در حالی است که وقتی جوانان را محدود می‌کنیم با اعتراض آن‌ها مواجه می‌شویم. در واقع جوانان با پوشش خود فریاد می‌زنند. وقتی خود باختگی افزایش پیدا می‌کند؛ عناصر، اجزا و بافت فرهنگی هم تغییر می‌کند و جوانان سعی می‌کنند از طریق خودسری نیاز خود را تامین کنند. البته تغییر، لازمه جامعه است و نباید ما در گذشته بمانیم، اما تغییر به این معنی نیست که از فرهنگ خودمان تهی شویم و فرهنگ دیگر کشور‌ها را جایگزین آن کنیم. از نظر جامعه‌شناسی تغییر نگرش پدیده خوبی است و حتی موجب شده که جوانان افکار سالمندان را تغییر دهند.
 
برای مثال در گذشته نباید دختر درس می‌خواند یا در اجتماع حضور پیدا می‌کرد، ولی به تدریج در وضعیت دختران تغییر ایجاد شد و این تغییر همچنان ادامه دارد. ما اگر می‌خواهیم جوانانمان به سمت فرهنگ و المان‌های فرهنگی کشور‌های دیگر گرایش پیدا نکنند باید المان‌های فرهنگی خودمان را برای آن‌ها پر رنگ کنیم. اگر می‌خواهیم سریال‌های کره ای، ترکیه‌ای و یا هر کشور دیگر را نبینند باید خودمان تولید محتوای درست برای آن‌ها انجام دهیم و با المان‌های فرهنگی خودمان سریال‌ها و فیلم‌های باب طبعشان را بسازیم. تنها به این صورت می‌توان از رها شدگی فرهنگی جوانان کشور مان جلوگیری کنیم. البته این اتفاق باید قبل از اینکه تهی از فرهنگ شویم اتفاق بیفتد.»
 
تب کره‌ای شدن روز به روز در حال افزایش است و این موضوع را می‌توان در نوع آرایش نوجوانان و عمل‌های جراحی زیبایی که انجام می‌دهند به خوبی دید. اما مسئولان همچنان این موضوع را نادیده گرفته و از آن چشم پوشی می‌کنند.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 106
در انتظار بررسی:89
Iran (Islamic Republic of)
09:00 - 1399/07/22
آره فرهنگ اصیلتون از در و دیوار مملکت داره میباره
تمومش کنید این مزخرفاتو
پاسخ ها
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
اشتباه مسئولین اینه که متوجه هیچی نیستن یه چیزی یاد گرفتن دارن تکرار میکنن من دهه هشتادی نیستم ولی طرفدار یه خواننده از کره ام یعنی اینقد بعیده که یه خواننده کره ای صدای خوب داشته باشه که نن به هرکی میگم صدای این اقا خیلی خوبه میگه از تو بعیده بچسبی به این مزخرفات واینکه من این خواننده و گروهشو خیلی میپسندم ولی هیچوقت ارزوی رفتن به کره رو نداشتم چون میدونم مردمش خیلی ذهن مریض و رفتار بدی دارن در حدی که اگه یه خواننده دوس دختر داشته باشه ازش رو برمیگردونن یا گروه های دختر و فقط برا بدناشون ساپورت میشن ...تو ایران سلیقه متفاوت داشتن سخته یا میگن دهه هشتادی یا میگن شما سلیقه موسیقی ندارین واقعا نمیدونم چی بگم
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
درسته که مردم کره نسبت به سلبریتی هاشون خیلی حساسن و همچنین نژاد پرستن ولی هر جانعه ای یه سری مشکباتی داره حالا جدا از اون محتواهایی که منتشر میکنن واقعا خیلی بهتر از محتوای جنسی و ... کشور های دیگست اگه بدون نژادپرستی شمام برین یکی از سریالاشونو نگا کنین میفهمین که چه ارزش ها و فرهنگ های درستی داره تبلیغ میشه
سینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
راستش درسته سلیقه یه چیز شخصیه ولی همونطور که طرفدارای تتلو رو درک نمیکنم طرفدارای کره ای ها هم نمیتونم درک کنم
Iran (Islamic Republic of)
09:15 - 1399/07/22
این سلبریتی های کره برا چی بعضیاشون خودکشی میکنن؟ خوشی زده زیر دلشون؟؟؟؟!!
پاسخ ها
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
مردم کره نسبت به افراد مشهور خیلی حساسن کافیه از یه خواننده یه اشتباه کوچیک سربزنه انقد بهش گیر میدن حتی تو کامنتا میگن تو مایه ننگی خودتو بکش دیدم که میگم اینام افسردگی شدید میگیرن
کاربر
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عکسای قبل عملشون رو موقع خونه تکونی از گنجه در میارن می بینن!!!ا
Iran (Islamic Republic of)
09:18 - 1399/07/22
من همیشه فکر میکردم کره بهشت بهشت اما با دیدن فیلم هایی مثل انگل و سریال هاشون دیدم که مردم فقیر هم خیلی زیاد دارن البته که مشکلاتشون از ایران کمتره اما خطابم به اون کسایی که همش میگن کره بهشته و گل و بلبل به هر حال همه جای جهان مشکل هست حالا یکی کمتر یکی بيشتر
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
خب دوست عزیز تو کشورهای جهان اول هم فقیر هست. کره که جهان دومه!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
کره فقط مسعولاش بدردبخورن وجدان کارى دارن مابقى هيچ بدردنميخوره
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
آفرین همه جای حهان مشکل هست ولی کشور ما که جهان سومه که بقیه عقب مونده صدامون میکنن مشکل خیلی خیلی بیشتره
Iran (Islamic Republic of)
09:18 - 1399/07/22
جرات دارید به عشقامون چپ نگاه کنین
پاسخ ها
وژیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
می کنیم
یه دختر
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
당신은 실수했습니다
Iran (Islamic Republic of)
09:19 - 1399/07/22
اینا آیدل هاشون بازیگران شون صد تا دویست تا عمل کردن وگرنه عکس های مردم عادیشونو میبینی باید کفاره بدی انقدر زشتن
پاسخ ها
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ما تو ایران زندگی میکنیم دوست عزیز تو همه خانواده ها حدافل دو نفر عملی وجود داره رکورد دار عمل بینی هم که هستیم زشته بخوایم بقیه رو سرزنش کنیم :)
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
حالا شما به خوشگلی خودت کوتاه بیا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
زهرا خب دیگه خودت جواب خودتو دادی ...
نژاد ایرانی یکی از زیباترین نژادهای دنیاست و به طور کلی نژاد خاورمیانه
وقتی این نژاد انقدر عمل دارن ببین ژاپن و کره چیکار میکنن با عمل
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ايران بينياشون فقط عمليه ولى خوشگل تراز همه هستن
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
کشور نا بیشترین عمل زیبای در جهان رووداره رکورد دست ما نه اخه همع ما خوشگلیم چرا چرت میگید تو مگه تو زندگی اون طرف بودی و دیدی که عمل جراحی کرده چیزی که دربارش نمیدونید هی درموردش حرف نزنید و نظر ندید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
اصلا تو خوشگلی
چی میگی این وسط ایرانیان که میشینن عوض می کنن صورتشونو
یه دختر
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
نه همه شون.میخواید الکی کامنت بزارید یه چیز درست حسابی بگید چرت و پرت نگید
Iran (Islamic Republic of)
09:21 - 1399/07/22
بعد از جنگ دو کره همه مردم جهان تصور بدی نسبت به مردم کره داشتن که اونها هم سعی کردن با صنعتشون این ذهنیت منفی از بین ببرن که انصافا هم خیلی موفق شدن
پاسخ ها
م
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا
نظرتون خیلی هوشمندانه بود
Iran (Islamic Republic of)
09:21 - 1399/07/22
حالم از این سریال های که امپراطور وشمشیر ویکسره در حال خنٹی کردن دشمن ها هستن بهم میخوره این همه اسطور ه داریم میریم سریال های درجه ۱۲ کره وچینی به مردم نشون میدیم
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
آرش کمانگیر سلاطین هخامنشی کوروش کبیر اردشیر ساسانی و هزاران اسطوره های بزرگ ایرانی رو ول کردن و چسبیدن به جومونگ وصدتا مزخرف دیگه
دنیا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
وقتی نویسنده و کارگردانهای ایرانی اینقدر بی مصرفن گه نمی تونن یه فیلم درست و درمون بسازن چه انتظاری دارید که ملت به اسطورهایی که فقط ازشون یه اسم می دونن افتخار کنن
Iran (Islamic Republic of)
09:24 - 1399/07/22
یا ابررررفرررض من یه جاهاییشو خوندم فهمیدم خودتم داری تبلیغات فیلماشونو میکنی بخدا تیوی دگ اصلا فیلم نشون نمیده تو ساعتای پر بلزدید همه شبکه ها چرت میده یه شبکه کره ای مجبوریم میفهمی مجبووووریییم
Iran (Islamic Republic of)
09:28 - 1399/07/22
چرا میگید فقط نوجوان ها!
هنوز سخته که متوجه سلایق مختلف بشید ؟
من امسال 30 سالم شده ولی اگر بخوام موزیکی گوش کنم انتخابم کره ای
به این میگن سلیقه، فهمش انقدر سخته؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
فهمشون به این چیزا نمیرسه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
حالاميفهمى چى ميگن
Iran (Islamic Republic of)
09:28 - 1399/07/22
وقتی رسانه ملی و خصوصی پ یشت سر هم کره ای پخش میکنه دیگه نوجوان‌ها هم خام می‌شوند دیگه و آنچه که تو خودشون رو ندارند رو در رویاهای کره ای می‌بینند و من هم به عنوان یک پدر همین مشکل رو دارم
Iran (Islamic Republic of)
09:29 - 1399/07/22
من چند سال پیش قضیه خودکشی این پسره از مادربزرگم شنیدم باور نکردم خداوکیلی بعضیا چقدر احمقن فکر میکنن برن کره الان میفتن بغل سلبریتی هاشون با اجازتون بری اونجا فقط باید مثل..... کار کنی و بعدم دست از پا دراز تر برگردی اونجا اولویت با کردم خودشون اونم کشور نژاد پرستی مثل کره
Iran (Islamic Republic of)
09:29 - 1399/07/22
من با 39 سال سن،علاقمند و پیگیر فیلم وسریال های کره ای هستم،بهتون پیشنهاد میدم سریالهای به روز کره ای رو که برخلاف برنامه های مزخرف تولید داخل،یا سریال های مستهجن و بدآموز آمریکایی و غربی، هستن رو ببینین و بعد به قضاوت بشینید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
والا الان کره ای ها هم مستهجن شدن، قدیما بهتر بودن!
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
به نظر مت سریال هاشون وافعا عالیه من یه نوجوونم از هر کشویری فسلم دیدم فسلم هاشون هم فانتزی هم گریه داره هم خنده ولی فسلم های ما خیلی مزخرفه ایرانی ها هم بهشون اجازه نمیدن که مثل آمریکایی ها فیلم بسازن و اگر نه ما از همه بیجنبه تریم سر یه موضوع هایی چرا چون فرهنگ سازی نشده آب نیست و اگر نه بازیگر های ما هم شناگر های خوبین اره عزیزم
Iran (Islamic Republic of)
09:30 - 1399/07/22
یه موقعی چینی ها و کره ای ها رو بخاطر ریز بودن چشم هاشون مسخره میکردن الان میرن عمل میکنن شبیه اونا بشن عجب دنیایی شده!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
جفتش اشتباه و احمقانه است
آدم احمق همیشه یا در حال افراطه و یا در حال تفریط
آدم احمق تعادل و توازن عقلی و روانی نداره
آدم احمق یا دیگران را بخاطر ظاهرشان تمسخر میکنه یا سعی میکنه خودش را شبیه دیگران کنه
آدم احمق در حین حماقتش احساس میکنه که خیلی باهوشه
Iran (Islamic Republic of)
09:33 - 1399/07/22
خداحافظ ایران منم در آینده میرم سئول
و کره زندگی میکنم اونا محشرن خواننده هاشون بازیگراشون مردمشون
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
جون هر کی دوست دارید زندگیاشونو نگید ... هر ننه قمری میدونه رفاه در دنیا و کیفیت بالای زندگی فقط مال اروپا و کانادا و آمریکا و استرالیاست ...دختر و پسرای ایرانی هر کدوم میگن ما عاشق کشورشون شدیم فقط پوششه، در اصل عاشق جنس مخالفاشون شدن ...
من یه زمانی خودم این ریختی بودم اما تحقیق کردم و بینهایت ازشون متنفر شدم چون فهمیدم فیلما و سریالایی که نشون میدن دوزار با واقعیت کشورشون همخونی نداره
حالا میگی نه ... برو، منم برات آرزوی موفقیت میکنم اما اونجا ضد حال خوردی یاد حرف من بیوفت
اگر میخوای مشقت مهاجرتو تحمل کنی بری کشوری مثل بلژیک یا نروژ به نفعته تا کره که یه همسایه خطرناک داره
Iran (Islamic Republic of)
09:33 - 1399/07/22
حق دارن به خدا.پسر خودم عاشق کره و ژاپن هست .انسانیت واقعی اونجاست
Iran (Islamic Republic of)
09:40 - 1399/07/22
تیتر رنگ و بوی نژادپرستی داره
اگر همین بچه ها عاشق صنعت سرگرمی ترکیه یا آمریکا باشند مشکلی نیست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا ایران خودشون روز به روز سریال های مزخرف تری میسازن آهنگ های شبیه به هم و بی محتوا فیلم های آبکی ک خیلی ها هم با بی عقلی دنبالشون میکنن
باز سریال های کره ای تعداد قسمت های کمتری دارن و حتی اگه خاله زنکی هم باشن بازم خیلی وقتی از آدم هدر نمیدن
موسیقی هم ک معلومه آدم بیا آهنگ هایی مث آهنگ های بی تی اس ک توی چهارتای جهانی موفقه گوش بده یا اهنگای درپیت اینارو ک همشم تکراریه حتی اهنگم بلد نیستن بسازن اومدن میگم چرا جذب فرهنگ و هنر بقیه کشورا میشن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1399/07/22
حالم از سریالای کره ای و ترکیه ای بهم میخوره...
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تو رو خدا رحم کن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
ترکیه ای روخوب اومدی
دنیا
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
خدا وکیلی منم با 34 سال سن به فیلمهای کره ای علاقه دارم والا از این فیلمها حداقل چیزی که میشه یاد گرفت احترام به بزرگتراست آدم لذت می بره وقتی این مدل احترام به پدر و مادر می
بینه
Iran (Islamic Republic of)
10:04 - 1399/07/22
خب ایران چراسریالهایی مثل جومونگ یانگوم نمیسازه؟چون بلد نیس حسودی نکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ایران دل میسازه. دل
Iran (Islamic Republic of)
10:29 - 1399/07/22
صدا و سیما هم مث ایرات خودرو و سایپا دو تا محصول میده بیرون یا سریال کره ای یا مختار نامه بعد میگه آمار بازدید کننده زیاده بعد برای خودشون سوت وکف میزنن .
Iran (Islamic Republic of)
10:47 - 1399/07/22
واقعاتو فکر اینم که ۸۰ درصد جوونا سریال معروف بازی تاج و تخت و دیدن و اینقد دوسش داشتن که هر هفته که ازش یه قسمت میومد ایرانیا صد تا کلیپ ازش میساختن با اون همه صحنه های مستهجن و روابط با محارم چرا مسئولین نگران نشدن الان با سریالای کره ای که مضمونش عشق و خانواده و دوستی هست تازه یاد نوجوونا افتادین ؟ من اگه بچه داشتم ترجیح میدادم سریال کره ای ببینه تا بازی تاج و تخت و ویچر و مانی هایست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا سوال من هم همینه!
چوا آمریکایی هست عیبی نداره؟
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
اره والا راست میگی میدونی بعضی چیز ها توی کشور ما فرهنگ
. سازس نشده و حالا حالا ها هم درست نمیشه والااونایی هم که میگن نژاد پرستن دوست عزیز تو خودت رفتی دیدی که نژاد پرستن ؟ چرا الکی حرف بیخود میزنسد اروپایی ها رو آمریکایی ها هم درباره ما خسلی حرف ها زدن که ماتروریستیم هر خارجی که بیاد ایران تفریح اگر آمیرکایی باشه سرش رو میزنیم اینا همه دروغه .آدن باید همیشه جیزی رد با چشم خودش ببسنه نه این که یکی یه چیزی بگه بقیه تایید کنن
Iran (Islamic Republic of)
11:05 - 1399/07/22
چون خودمون نمیتونیم فرهنگ سازی کنیم فرهنگ بقیه رو زیر سوال میبریم
آیا زیبا نیست؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
زیباست!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا
Iran (Islamic Republic of)
11:23 - 1399/07/22
کره در asmrدر تکنولوژی در فیلم سازی و موسیقی حرف اول را میزنه شما کافیه ویدئوهای asmr غذا های کره ای رو ببینید تا بفهمید چقدر طرفدار دارن در کل دنیا
Iran (Islamic Republic of)
11:25 - 1399/07/22
کره به جوانانش بهاو فرصت داده واین باعث پیشرفتش شده ولی ایران جوان را لای منگنه گذاشته
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا! 90 درصد آیدل هاشون نسل جوون هستن... اما اینجا جوون ها رو آدم حساب نمی کنن. فقط باید بدویی و به هیچ جا هم نرسی...
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
اره موافقم ما از همه جا محدودیم مخصوصا ما دخترا محدودیت هامون خیلی بیشتر از پسراست
바리사니
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
قران بخونید و منا فق ها را در معانی سوره بقره بشناسید و به منافق ها رای ندید.
Iran (Islamic Republic of)
11:51 - 1399/07/22
یکی از این خواننده ها یه غلطی کرده بود زن گرفته بود
مردمش میخواستن از کره جنوبی که نه کلا از کره زمین محو و نابودش کنن بدبخت!
Iran (Islamic Republic of)
11:57 - 1399/07/22
سریال های تاریخی کره ای اصلا ساخت خوبی ندارن.طراحی لباس گریم بازیگرها اصلا کیفیت نداره لباس ها انگار که با مقوا و کارتن درست شدن گریم ها هم کاملا مشخصه که ریش و سبیل و موها مصنوعی هستن مقایسه کنید با سریال ستایش که چقدر تو کشور مسخره شد. فقط اینکه یه سری مسائل عشق و عاشقی رو پیش میکشن که تو سیمای ملی ما بهش پرداخته نمیشه به این خاطر نو جوونها رو جذب میکنه
پاسخ ها
Maria
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
نه دوست عزیز چرا چرت میگی هر کشوری طرف دار های خودش رو داره من خودم به شخصه از سریال مزخرف ستایش بدم میاد ولی چون من بدم میاد دلیل نمیشه که بقیه هم بدشون بساد به نظرات هم احترام بزارید و منطقی صحبت کنید
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
ماریا
تو مث اینکه اتیشت خیلی تنده و از قضا بیکارم هستی ... یعنی همه کامنتا رو جواب دادی ... دفتر حافظ منافع کره ای؟
بابا برو سریال کره ایتو نگاه کن
Iran (Islamic Republic of)
12:03 - 1399/07/22
میگن گروه بین دهه هشتاد تا نود چون اینا افراطی ترن الان دخترعموم شب و روزش شده این بازیگرا کره ای مامانش هم بهش میگه پاشو درس بخون اینا به چ دردت میخوره هر حرف
خیلی خيلی زشت به مامانش میگه! واقعا درسته آدم دل پدرومادرش بشکنه برای یکی که تا حالا از نزدیک هم اونو ندیده؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دختر عموی شما خوب تربیت نشده و این ربطی به کره نداره.
بدون نام
United States of America
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
غم انگیزه ولی دخترعموت وقتی از کارش پشیمون میشه که خیلی دیر شده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
متاسفانه ما هم یکی ازینا داریم
دختر خاله منم همینطوره ... بدبختانه میگه دوستاشم همینطورن ...
منم خوشم میومد ولی تحقیق کردم دید چیزای خوبی پیدا نکردم ... خب آدم میخواد رنج مهاجرتو تحمل کنه چرا بره یه کشور یه ذره بهتر؟ میره بلژیک و کانادا ...
ولی وقتی وارد دانشگاه بشن درست میشن نگران نباش ... سن الانشون مسبب این وضعیته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
من از کره میخوام بخاطر بیتربیتی دخترعموی شما از ایران عذر خواهی کنه!
Iran (Islamic Republic of)
13:11 - 1399/07/22
آقا من قبول دارم خوشتیپن و صنعتشون خیلی زرق و برق داره اصن من خودم از بچگی با جومونگ و یانگوم و دونگی بزرگ شدم ولی خدایی زبونشون اصلا ظریف نیست یجوری
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
شما به ظرافت زبون خودت ببخششون
Iran (Islamic Republic of)
13:40 - 1399/07/22
واقعا کره بهترین کشور از نظر احترام به ارزش ها و پایبندی به معقوله انسانیت هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ودف؟
الان خوبه یکی بیاد زبون خودمونو مسخره کنه؟
یه ها هزارتا معنی میده هیچیشم پایه و اساس نداره
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1399/07/22
خداروشکر انقدر خودباخته نشدم که بخوام برم کره،تمام مردم دنیا عاشق فرهنگ و اصالت ما هستن بعد ما چسبیدیم به کشور دیگه.منم اصلا سریالهای ترکیه ای و هالیودی نمی بینم چون محتوای بدی دارن،سریالهای کره ای با اینکه عشق امریکا توش مشخصه اما باحیان. اما متاسفانه متاسفانه نوجوان ها دچار خودباختگی فرهنگی شدن ،هر جا جز ایران بهشته،ایران جهنمه،اشتباه به خدااااا،لعنت به مسئولین که کاری نمیکنن
پاسخ ها
바리사니
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عزیزم .خداوند واقعا درک خوبی به شما داده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
فرهنگ؟ اصالت؟
هه جوک میگی؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
تمام مردم دنیا عاشق فرهنگ و اصالت ما هستن !!

در تایید افاضات حضرتعالی عرض میکنم: سایپا مطمئن
Iran (Islamic Republic of)
14:00 - 1399/07/22
وقتی سریال های ما به مسخرگی سریال دل باشه وتا وقتی که از کوروش و داریوش هخامنشی و سورنا فرمانده دلیر اشکانی و ساسانیان قدرتمند و نادر شاه افشار فیلمی ساخته نشه جوان ملت ما باید هم بره فیلم های کره ای و ترکی ببینه وقتی خودمون از هویت و اصالت خودمون فیلمی نساختیم انتظار نداشته باشید فیلم های مسخره تلویزیون که بیش تر یه شوخی هستن تا فیلم رو ببینیم .
پاسخ ها
من از جهانی دگرم
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
ما سریال خوب ایرانی نساختیم چون فیلمسازان بزرگ اجازه ندارند هویت گذشتگان ما را به تصویر بکشند و مردم ما را با اصل خود آشنا کنند اما در عوض هالیوود آمریکا فیلم سیصد رو ساخت سراسر تحریف و دروغ تا ما ایرانی ها رو جنایتکار و جنگ طلب جلوه دهد
Iran (Islamic Republic of)
14:11 - 1399/07/22
من ۱۷ سالمه
انصافن کره ایا قشنگ نیستن
پسراشون که دیگه فاجعن
حالا باز قیافه آمریکاییا و ترکیه ایا بهتره....
پاسخ ها
محمد رضا پریشانی
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عزیزم صورت های مختلفی تو دنیا هست اما روح و شخصیت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۱
قیافه آمریکاییا و ترکا خوبه؟من دیگه حرفی ندارم
Iran (Islamic Republic of)
14:23 - 1399/07/22
خدایی تو سریال هاشون احترام به بزرگتر خیلی حفظ میشه .تو سریال جومونگ برخوردشون با مادر خیلی زیبا بود و اینکه واسه اهدافشون خیلی می جنگن
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1399/07/22
بابا کمتر چرت پرت بگید جای اینکه چرت پرت بگید برید یه فیلم خوب بسازید افسردگی گرفتیم... چیکار به کره ای ها دارین دیگه همش گیر میدید به این کشور اون کشور خسته شدم دیگه عیشششش-_-
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
همینو بگو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا خودشون عرضه ندارن میخوان با بد جلوه دادن بقیه بگن ما خوبیم
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1399/07/22
من یه دختر ایرانی هستم ولی خیلی دوست دارم به کره برم من بدون رفتن به کلاس کره ای توی خونه تمرین کردم و الان به کره ای مسلط شدم من عاشق بکهیون شدم طوری که وقتی ازش حرف میزنم همه متوجه میشن که من چقدر دوستش دارم من فقط به خاطر اکسو از کره خوشم اومده و من تا اخر عمرم اکسو ال میمونم و سعی میکنم یه خواننده ی کره ای بشم یا حداقل بکهیون عضو اکسو رو ببینم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
منم ی اکسوالم و همیشه اکسوالم میمونم
بهتره ب این مزخرفاتی ک اینا میگن اهمیت ندی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
من چهل سالمه و از عوالم شما سر در نمیارم
اما به هر حال برای سلیقه و نظرتون احترام قائلم
چون هر دوره ای خصوصیات و اقتضائات خودش را داره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
ایشالا که برسی
ولی سعی کن انقدر رو این رویاهات پافشاری نکنی ... برا خودت ایدالهای بیشتری در نظر بگیر ...
چون دنیا چیزی که ما میخوایم
وقتی به هدف واحدت نرسی سرخورده و سیر از دنیا میشی ...
کلا سعی کن زیاد در رویاهات غرق نشی ... دنیا این شکلی که تو فکر میکنی نیست ...
Iran (Islamic Republic of)
14:36 - 1399/07/22
متاسفانه اینقدر لول سریال های ایرانی پایینه و فیلم ها هم پر از کلیشه و بی موضوعی شدن که مردم دنبال تنوع هستن الان سریال های ترکی و کره ای رو بورسن چون میزان خشونتشون نسبت به سریال های هالیوودی کمتر و بیشتر تم خانوادگی دارن و حداقل یکم آرامش دارن نسبت به سریال کشور خودمون و هالیوود . اگه عملکرد کارگردانامون بهتر بشه قطعا مردم گرایششون به سریالای داخلی بیشتر می شه.
Iran (Islamic Republic of)
16:27 - 1399/07/22
خلاصه 90 درصد سریال های کره ای : مثلث عشقی بین دو پسر و یک دختر که دختره بدبخت عالم فقیر، بیچاره، فلک زده! دو پسر هم فوق پولدار! مخصوصا نقش اول که اصن جف بزوس میذاره جیبش! همیشه هم یکی از پسر ها شوخ و سرزنده اون یکی جدی و جنتلمن :) آخرش هم دختره به همون نقش اول میرسه و تمام. ( آها یه چیزی گوشی های همشونم تو فیلم یکیه از ثروتمندترین نقش فیلم تا عمو سبزی فروش!
Iran (Islamic Republic of)
17:15 - 1399/07/22
من نه دهه هشتادی ام نه خود باخته و ازین چیزایی که شما به این خواننده ها و بازیگرای کره ای نسبت دادی.اما از طرفدارای بی تی اس هستم چون این گروه فوق العاده انرژی رو به سطح کل جهان میفرستن و تمام متون آهنگشون از امیدواری و دوست داشتن خودت و زندگیه. شما همش میخواین بزنیم تو سر خودمون و گریه زاری کنیم اما واقعا مردم ازتون خسته شدن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
دقیقا
آدم بیاد اهنگای چرت اینارو گوش بده یا بی تی اس ک همیشه چارت بیلبورد و بقیه چارت های مهمه آهنگاش محتوا داره توی آهنگ سازی خلاقن و همیشه بهترین و پر فروش ترین آهنگا رو میسازن
Iran (Islamic Republic of)
18:44 - 1399/07/22
از اینکه شبکه ایران خودمون میاد فیلم و سریالا مسخره و تکراری میزاره.خودش باعث میشه که مردم از تلویزیون زده بشن و برن توی اینترنت دنبال فیلما خارجی ببینن
Iran (Islamic Republic of)
18:54 - 1399/07/22
به نظر من کشور خسل خوبی من خودم به فرهنگ و مد و موسیقیش خیلی علاقه دارم در آیته هم قصد دارم که بورسیه بگیرم و برم دانشگاه ملی سئول البته اگر خدا بخواد از نظر احترام و اینا که اصلا حرف ندارن ولی این دسگه خیلس نامردیه اونا که نخواستن ما سریال هاشون رو نشون بدسم سریال هاشون هم حرف تداره کشور ما وقتی نمیتونه یه سریال درست و حسابس درست کنه که مقصر اونا نیستن هر چی سرسال مال ۱۰۰ شال پیشه نشون میده معلومه که من نوجوون هم نمیام سزیال ایرانی ببینم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
دانشگاهم مشخص کردی؟؟؟
حالا ما میگیم دانشگاه بوسان برات دعوتنامه بفرسته ... قبول نمیکنی؟
متاسفانه خیلی تو رویا غرقی عزیز ... چشاتو باز کن
Iran (Islamic Republic of)
22:42 - 1399/07/22
هرچیه بازم از تهاجم غرب بهتره!!!!
اینا هنوز یه ارزش ها و حد وحدودی دارن
Iran (Islamic Republic of)
00:05 - 1399/07/23
لطفا کمی درخصوص رشد خودکشی درکره مطالعه کنید ، درخصوص دیدگاهشون به ایران، از استعمارشون توسط امریکا، متاسفانه وضعشون مثل وضع ایران قبل ازانقلاب، کره الان برای بعضی ازما مثل امرکای قبل از انقلاب که همه فکرمیکردن اونجا گل وبلبل اینطور نیست، من تحقیق کردم، خواهش میکنم مطالعه کنید بعد قضاوت ، قدر کشور خودمون رو دیر میفهمیم
پاسخ ها
بدون نام
Czechia
۰۶:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۳
آره قدر دلار ۳۲ تومن و پراید و اسیدپاشی و .. را دیر میفهمیم
Iran (Islamic Republic of)
00:51 - 1399/07/23
انقدر که فیلمای آشغال کره ای رو آنتنه معلومه که الگو سازی میکنن.هر سریال رو ده بار پخش کردن بازم میگن با درخواست بینندگان پخش میکنیم.شبکه تماشا که کلا زیر پرچم کره است و تابعیت ایرانی نداره
Iran (Islamic Republic of)
01:39 - 1399/07/23
چرا انقد براتون دردناکه که یه نفر به سریال یا حتی موسیقی کره ای علاقه داشته باشه . سلیقست و شما هیچ ربطی نداره . اگه پای فرهنگ خودتون باشه میگین لطفا تو زندگی دیگران دخالت نکنین فلانی هر کاری دوست داره بکنه به شما مربوط نیست فلان ولی بعد خودتون کاسه ی داغ تر از آشین. اگه کسی عاشق خواننده یا سریال آمریکایی , ترکیه ای و ... باشه از نظر شما مشکلی نیست .یاد بگیرین و به علایق هم احترام بذاریم و مهم تر از همه قبل از اینکه در مورد چیزی اظهار نظر کنین
Finland
09:14 - 1399/07/23
خداوکیلی اصن کره تاریخش کجا بوده؟ بعضی از این خودباخته میان الان به من حمله میکنن حالا! بابا خو زور داره تو سریال هاشون میان نشون میدن با امپراطوری هان و... جنگیدن درصورتی اصلا در تاریخ کره عددی نبوده چه از نظر تاریخی چ جغرافیایی! حیف ما که اولین پادشاهی جهان داشتیم واقعا حیف که کشور نازنينم افتاده دست چهار تا عقب افتاده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آف دکور _فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر
آف دکور _فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو