حقوق کارگران، کفاف نان و پنیر را هم نمی‌دهد
۱۰۴۱۸۰۳
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۳
۱۳۹۶
یک فعال کارگری با بیان اینکه هر چقدر یک کارگر حقوق خود را مدیریت کند بازهم نمی‌تواند آن را به آخر ماه برساند، گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حقوق یک ماه کارگران برای ۱۰ روز هم کافی نیست و در همان روزهای ابتدایی ماه ته می‌کشد.

خبرگزاری ایسنا: یک فعال کارگری با بیان اینکه هر چقدر یک کارگر حقوق خود را مدیریت کند بازهم نمی‌تواند آن را به آخر ماه برساند، گفت: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حقوق یک ماه کارگران برای ۱۰ روز هم کافی نیست و در همان روزهای ابتدایی ماه ته می‌کشد.

هوشنگ درویش  در خصوص وضعیت معیشتی کارگران اظهار کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، شرایط زندگی برای کارگران بسیار دشوار شده است؛ روز به روز شاهد بالا رفتن قیمت اقلام در بازار هستیم که این مساله زندگی کارگران را سخت کرده است.

وی افزود: تورم، تحریم‌ها و سایر مسائلی که باعث شده ثبات از بازار گرفته شود، شرایطی به وجود آورده تا قیمت محصولات هر روز بالا رود و کارگران نتوانند حتی نیازهای اولیه خود را به راحتی تامین کنند.

رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان تصریح کرد: حد متوسط خط فقر در کشور قطعا کمتر از ۸ میلیون تومان برای یک ماه نیست اما حتی اگر کارگری این میزان دریافتی داشته باشد که قطعا ندارد، حقوقش برای کل ماه کافی نخواهد بود.

درویش عنوان کرد: در شرایط فعلی اقتصادی کشور، حقوق یک ماه کارگران برای ۱۰ روز هم کافی نیست و در همان روزهای ابتدایی ماه ته می‌کشد.

وی افزود: وقتی که ثبات در بازار نباشد و قیمت‌ها روزانه بالا برود، هر چقدر یک کارگر حقوق خود را مدیریت کند بازهم نمی‌تواند آن را به آخر ماه برساند.

این فعال کارگری گفت: وضعیت اقتصادی به شکلی است که کارگران حتی اگر بخواهند نان و پنیر هم بخورند کفاف نمی‌دهد و باز هم دچار مشکل خواهند شد زیرا وضعیت اقتصادی به شکلی است که همه را درگیر خود کرده است.

درویش بیان کرد: در وضعیت فعلی شاید تنها راه این باشد که کارگران با شرایط بسازند و به آینده امیدوار باشند تا مسئولان با اقداماتی که انجام می‌دهند وضعیت را بهتر از وضعیت فعلی کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:44
United Arab Emirates
13:44 - 1399/07/08
خیر نبیند کاخ سفید که پنیر سفید رو گران کرد
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/07/08
زهی خیال باطل.کومسعول اینافقط به فکرمیزخودشان هستن
Iran, Islamic Republic of
13:47 - 1399/07/08
خدا لعنت دولت کنه فکر کارگر بدبخت نیست .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۸
یه چند روز دیگه به رای ملت نیاز دارن نرید تو صف ،عار هم چیز خوبیست ،اینا فقط بقای خودشان مردم به درک
Iran, Islamic Republic of
14:57 - 1399/07/08
ما کارگران بهمون همون ۱۵ درصدی که هر سال اضافه می شه کافیه....بسه.....نیازهامون برطرف می شه........همه چیز روزان ۲۰ درصد ۲۰ درصد می ره بالا حقوق کارگر سالی یک بار ...اونم با جنگ و دعوا و منازه .....تازه به سال بعد می خوره و تا تیر ماه کشش می دن ...بعد ۱۵ درصد......واقعا اول برای ملت بی عرضه و بعد برای دولت متاسفم
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1399/07/08
واقعا حقوق ما فقط واسه صبحانه میشه اجاره خونه وقسط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج