NBC: ترامپ قربانی باور‌های اشتباهش شد
۱۰۴۲۸۳۱
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
۱۸۰۰
شبکه آمریکایی در واکنش به خبر مثبت شدن آزمایش کرونای رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش، این ابتلا را قابل اجتناب خواند و خود ترامپ، خانواده و هوادارانش را قربانی اظهارات و اقدامات نادرست وی دانست.

فارس نوشت: شبکه آمریکایی در واکنش به خبر مثبت شدن آزمایش کرونای رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش، این ابتلا را قابل اجتناب خواند و خود ترامپ، خانواده و هوادارانش را قربانی اظهارات و اقدامات نادرست وی دانست.

شبکه آمریکایی «ان‌بی‌سی نیوز» بعد از مثبت شدن آزمایش ابتلا به کرونای رئیس‌جمهور آمریکا، او را قربانی اظهارات نادرست خودش درباره خطرات ویروس کرونا دانست.

پایگاه اینترنتی این شبکه در مطلبی نوشت: اخبار ساعات اولیه روز جمعه درباره ابتلای رئیس‌جمهور و بانوی اول «ملانیا ترامپ» مانند شوک بود اما کارشناسان پزشکی می‌گویند این اتفاق قابل پیشگیری بود.

بنابر این مطلب، در هفته‌های اخیر ترامپ ۷۴ ساله با برگزاری اجتماعات بزرگ که تعدادی از آن‌ها در فضای بسته بود و اجتناب از زدن ماسک در حالی که ادعا می‌کرد چیزی به پایان این ویروس نمانده، سلامتی خود و کارکنانش را به خطر انداخت.

ان‌بی‌سی نیوز افزود: کارکنان او، اعضای خانواده و طرفدارانش هم از او پیروی کردند. او احتمالاً از سوی یکی از دستیاران سابقش «هوپ هیکس» که در کاخ سفید، جایی که توصیه‌ها درباره فاصله‌گذاری اجتماعی در آن رعایت نمی‌شود و تنها تعداد معدودی ماسک می‌زنند، به ویروس مبتلا شده است. در کاخ سفید هیچ تلاشی برای رعایت فاصله بین میزهای کاری نشده و جمعیت زیاد کارکنان آن در اتاق‌های جلسات حاضر می‌شوند. کارزار انتخاباتی ترامپ هم هزاران نفر از هواداران او را در تجمعاتی که زدن ماسک هو می‌شود، دور هم جمع می‌کند.

دکتر «وین گوپتا» متخصص ریه در دانشگاه واشنگتن درباره ابتلای ترامپ گفت: (این ابتلا) قابل اجتناب بود. اگر آن‌ها رویه‌های مناسب را دنبال می‌کردند و به این تجمعات نمی‌رفتند و رویدادهای بی‌نظم را که قطعاً در معرض قرار گرفتن از طریق هوا به رغم برگزار شدن آن‌ها در فضای باز وجود داشت برگزار نمی‌کردند، این اتفاق نیفتاده بود.

آزمایش کرونای رئیس‌جمهور آمریکا بعد از ماه‌ها دست‌کم گرفتن این ویروس و اظهارنظرهای عجیب و غیرعلمی درباره این بیماری، در حالی مثبت شده که این کشور در مراحل پایانی رقابت‌های انتخاباتی تا سوم نوامبر (۱۳ آبان)، روز انتخابات سراسری قرار دارد و آمریکا همچنان درگیرترین کشور جهان با این بیماری است.

او حتی در مناظره سه‌شنبه شب با رقیب دموکراتش گفت که فقط گاهی اوقات ماسک می‌زند و در ادامه «جو بایدن» را به دلیل استفاده از ماسک مورد تمسخر قرار داد و گفت «هر بار که او را می‌بینید، ماسک زده است. او با بزرگترین ماسکی که تا حالا دیده‌ام (در انظار عمومی) ظاهر می‌شود.»

عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا از ابتدای همه‌گیری مورد انتقاد دموکرات‌ها و حتی جمهوری‌خواهان قرار داشته و در موارد زیادی اظهارنظرهای غیرعلمی او با واکنش کارشناسان بهداشت و درمان آمریکا مواجه شده است. نتایج یک تحقیق جدید در همین خصوص نشان داده که رئیس‌جمهور آمریکا از بزرگترین ترویج‌دهندگان اطلاعات غلط درباره همه‌گیری کرونا به شمار می آید.

بر اساس تحقیقی که نتایج آن روز پنجشنبه منتشر شد، ۱۱ موضوع درباره اطلاعات غلط در خصوص ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفته که یکی از آنها این بوده که ترامپ در دوران استیضاح خود مدعی شده بود که ویروس کرونا توسط دموکرات‌ها ایجاد شده و یکی دیگر از اطلاعات غلط که توسط ترامپ ترویج یافته بود این است که این ویروس به صورت معجزه آسایی ناپدید خواهد شد.

یکی دیگر از اطلاعات غلطی که توسط ترامپ ترویج یافته بود استفاده از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلوروکین» به عنوان درمان ویروس کووید-۱۹ بوده است. ترامپ یک دوره ۱۴ روزه نیز به عنوان درمان از این دارو استفاده کرد. این در حالی است که سازمان غذا و داروی آمریکا در ماه ژوئن هشدار داده بود که استفاده از این دارو می تواند مشکلات قلبی جدید برای بیماران به همراه داشته باشد.

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری ۲۳ آوریل خود نیز این ایده را مطرح کرده بود که تزریق مواد ضد عفونی می تواند به صورت بالقوه درمانی برای کووید-۱۹ باشد.

این اواخر نیز ترامپ مدعی شده دولت آمریکا تا ماه اکتبر واکسن ویروس کرونا را آماده خواهد کرد و ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن تا پایان سال توزیع خواهد شد. این ادعا در حالی مطرح شده که بسیاری از کارشناسان درمانی این اظهارات ترامپ را زیر سوال برده و اعلام کرده‌اند که انتظار نمی‌رود تا سال آینده واکسن کرونا در دسترس قرار بگیرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج