مازنی: خاتمی قسم خورد کاری از دستش برنمی‌آید
۱۰۴۳۴۸۹
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
۲۰۷۵
روحانی اصلاح طلب می گوید: اگر هر نهاد و جناحی به سهم خود پذیرای اشتباهات و قصور خود باشد و برای بهبود وضعیت راه‌حلی ارائه کند و به دنبال استفاده سیاسی از اوضاع فعلی نباشد، قطعا زودتر و بهتر می‌توان مشکلات مردم را رفع کرد.

خبرآنلاین: روحانی اصلاح طلب می گوید: اگر هر نهاد و جناحی به سهم خود پذیرای اشتباهات و قصور خود باشد و برای بهبود وضعیت راه‌حلی ارائه کند و به دنبال استفاده سیاسی از اوضاع فعلی نباشد، قطعا زودتر و بهتر می‌توان مشکلات مردم را رفع کرد.

در روزهایی که مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اوج گرفته است و بدون شک بخشی از آن را باید ریشه در عوامل خارجی و تحریم ها دانست اما برخی نیز براین اعتقادند که مسئولان و جریانات سیاسی نیز باید مسئولیت پذیر بوده و آنجا که کاستی ها ناشی از کم کاری یا اشتباهاتشان بوده است را بپذیرند.

در همین رابطه احمد مازنی، نماینده سابق مجلس، در پاسخ به این پرسش که آیا اصلاح‌طلبان مسئول وضع فعلی کشور هستند یا عوامل دیگری هم در شکل‌گیری این اوضاع تأثیرگذار است، به ایسنا گفته است: «فکر می‌کنم در شرایطی که مردم گرفتار مشکلات معیشتی، تحریم و کرونا هستند، اینکه جناح‌های سیاسی بخواهند مشکلات را به یکدیگر حواله دهند زیبنده نیست و صرفا به ضرر یک جناح نخواهد بود؛ چراکه مردم حاکمیت را یکپارچه می‌بینند، هرچند گاهی به یک جریان اقبال نشان می‌دهند و گاهی به جریان مقابلش یا گاهی نیز مانند سال‌ گذشته چندان میلی به صندوق رأی نشان نمی‌دهند».گ

وی تاکید می کند «بیان چنین حرف‌هایی بیشتر نمک‌پاشیدن بر زخم مردم است تا مرهم‌گذاشتن بر آن. هر جریانی باید به سهم خود از مردم عذرخواهی کند؛ چراکه این وضعیت شایسته و زیبنده مردم نیست».

این نماینده سابق مجلس با بیان اینکه تنها عذرخواهی برای مردم کافی نیست، تصریح کرد: «هم جناح‌ اصلاح‌طلب و هم جناح‌ اصولگرا باید به اندازه سهم خود در ایجاد وضعیت فعلی عذرخواهی کنند. دولت مستقر و دولت پیش از آن هم باید به سهم خود پوزش بطلبد اما در کنار عذرخواهی باید برنامه هم داشته باشند تا وضعیت را از حالت فعلی خارج کنند».

مازنی ادامه داد: «یا باید در کنار عذرخواهی به گوش مردم برسد که بیش از این از دست دولت برنمی‌آمده یا باید ضمن پوزش‌طلبی برنامه‌ای برای برون‌رفت نیز ارائه شود. از ویژگی‌های کار آقای خاتمی در دولت اصلاحات این بود که با مردم با زبانی ساده سخن می‌گفت و مشکلات را بیان می‌کرد. یک ‌بار را به خاطر دارم که در سخنرانی خطاب به مردم گفت به جدم قسم بیش از این از دولت کاری برنمی‌آید. وقتی مردم چنین صداقتی را می‌دیدند، راحت‌تر با مشکلات کنار می‌آمدند و آنها را تحمل می‌کردند».

مازنی در پایان گفت: «اگر هر نهاد و جناحی به سهم خود پذیرای اشتباهات و قصور خود باشد و برای بهبود وضعیت راه‌حلی ارائه کند و به دنبال استفاده سیاسی از اوضاع فعلی نباشد، قطعا زودتر و بهتر می‌توان مشکلات مردم را رفع کرد».

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:35
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1399/07/13
واقعا که اصلاح طلبان حیا را خورده و غیرت بالا اورده اند
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1399/07/13
كسي كه ميخواد رييس جمهور بشه بايد قدرت اجرائي داشته باشه نياد بگه كاري از دستم بر نمياد
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1399/07/13
اصلاح طلبان بنگاه چی اصولگراهان ، پس دلالند!
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1399/07/13
دولت ایران طوری شده که اگه کسی هم خاسته باشع کاری بکنه بهش اجازه نمیدن
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1399/07/13
اصلاح طلب و اصولگرا دیگر پیش ما مردم جایی ندارند رأی بی رأی
Iran, Islamic Republic of
16:05 - 1399/07/13
خیلی خوبم رای میدیم
البته ایندفعه با دقت بیشتر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج