جلسات دولتِ سایه جلیلی از سر گرفته شد
۱۰۴۳۶۱۳
۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
۱۸۱۶
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر یک سازوکار عادلانه ای به کار گرفته شود، دانش‌آموزی که در مناطق دوردست دارای استعداد ورزشی است، شناسایی شده و می تواند در عرصه‌ی ورزش قهرمانی، باعث افتخار شود.

فارس نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر یک سازوکار عادلانه ای به کار گرفته شود، دانش‌آموزی که در مناطق دوردست دارای استعداد ورزشی است، شناسایی شده و می تواند در عرصه‌ی ورزش قهرمانی، باعث افتخار شود.

سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملّی در نشستی با موضوع استعدادیابی ورزشی که در ادامه سلسله جلسات کارگروه ورزش دولت سایه و با حضور کارشناسانی از دانشگاه، وزارت ورزش و جوانان، وزارت آموزش و پرورش و برخی فدراسیون‌های ورزشی برگزار شد، با بیان این نکته که منابع و استعدادهای انسانی اهمیت بیشتری نسبت به سایر منابع ملی دارند، خاطرنشان کرد: در مباحث سخت افزاری اینگونه مطرح است که استعدادهای جغرافیایی در معادن یا سایر منابع ابتدا باید کشف شوند و پس از استخراج، آنها را فرآوری کرد تا بتوان به نتیجه مطلوب رسید. طبیعتا این مسئله در مباحث نرم‌افزاری نظیر کشف و پرورش استعدادهای انسانی در همه‌ی زمینه‌ها، دارای اولویت و اهمیت بالاتری است.

وی افزود: همانگونه که در بحث نفت، گاز و معادن می گوییم اینها سرمایه های کشور هستند، استعداد های انسانی، سرمایه های بزرگتری هستند که می توانند به لحاظ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و به لحاظ ارتقاء سلامت و نشاط جامعه، باعث رشد کشور شوند. اگر کشور بخواهد از استعدادهای مادی خود به بهترین شکل بهره ببرد، راهی جز پرورش و استفاده درست از استعدادهای انسانی ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان این نکته که استعدادیابی و پرورش آن مستلزم سازوکارهای قابل اتکا است، تصریح کرد: این دغدغه وجود دارد که مثلا در زمینه‌ی ورزش، آیا تیم‌های ملی ما در رشته‌های مختلف، برآیند همه‌ی ظرفیت‌ها و استعداد ملی است یا خیر؟ برای آنکه این اتفاق در بهترین وجه رخ دهد، می‌بایست سازوکار صحیح شناسایی و رشد استعدادها با قابلیت اتکا بوجود بیاید.

جلیلی، استعدادیابی ورزشی را بهترین راه تقویت ورزش کشور خواند و اظهار داشت: اگر در نقاط مختلف کشور جستجو شود، قطعا متوجه استعداد هایی در ورزش می شوید که خیلی جلوتر از دیگران هستند. برای مثال در کوهنوردی؛ یک وقت هست شما می خواهید به روش گلخانه ای فردی را کوهنورد کنید اما یک وقت است اقتضائات محیطی، زیستی و بومی در یک منطقه کوهستانی، استعداد کوهنوردی را در یک فرد بروز داده است؛ به گونه ای که همانند یک ورزشکار حرفه ای کوه‌پیمایی می‌کند.

وی در ادامه رشد حوزه‌ی «استعدادیابی ورزشی» را یکی از جنبه‌های پیشرفت در زمینه عدالت اجتماعی برشمرد و ابراز داشت: از جنبه عدالت اجتماعی نیز اگر ملاحظه کنیم، این حق آحاد جامعه است که اگر استعدادی را در درون خودشان می‌یابند، بستری برای پرورش آن وجود داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فدراسیون ورزش دانش‌آموزی، گفت: با توجه به سازوکار به وجودآمده در وزارت آموزش و پرورش، طبیعی است که سایر دستگاه‎های ذی‌ربط در وزارت ورزش و فدراسیون‌های ورزشی نیز باید به خروجی این فدراسیون توجه ویژه داشته باشند. وقتی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی ما از میان حدود ۲ میلیون دانش‌آموز در یک رشته ورزشی، برای مثال ۲۰ استعداد برتر را معرفی میکند، فدراسیون تخصصی مربوط نیز باید ملزم به همکاری سازنده و استفاده از این استعدادها باشد.

وی افزود: هماهنگی آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان در این حوزه میتواند نقش مهمی در پیشرفت ورزش کشور داشته باشد. این موضوعی است که همه از آن بهره می برند و می تواند عرصه را برای بقیه افراد نیز باز کند. اگر یک سازوکار عادلانه ای به کار گرفته شود، دانش‌آموزی که در مناطق دوردست دارای استعداد ورزشی است، شناسایی شده و می تواند در عرصه‌ی ورزش قهرمانی، باعث افتخار شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:34
Iran, Islamic Republic of
16:34 - 1399/07/13
توهم ریاست جمهورباترفندهای نخ نما...!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
دولت آفتابتون که مارو سوزوند پس بذارید توسایه باشیم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
ایشان هم مثل اینکه متخصص ورزشندالبته ناگفته نمانداینها اکثرا درهر رشته متخصصافقط بلد نیستند مملکتداری بکنند واقعا حیف
Iran, Islamic Republic of
16:42 - 1399/07/13
خدایا چرت پرت های تو یکی کیه تمام میشوند تو و امثال تو باعث ابن همه مشکلات هستی از رو هم نمیری
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/07/13
مسخره کردن و فریب ملت == خیانت ابدی
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/07/13
تو مگر چکار هستی این حرفها می زنی چه مسئولیتی دارد ولکن این مسخره بازیها
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1399/07/13
در عجب هستم که امثال اینها چطور نمی دانند جایگاهی بین مردم ندارند
و بی خودی دارند خودشان را به آب و آتش میزنن
البته گذشته ها نشان داده همین جایگاه نداشتن بین مردم. امتیاز زیادی هست که اتفاقا به پستهای مهم ازجمله ریاست جمهوری هم برسند !
سابقه خیلی از انتصاب های نشان داده که هرچقدر با مردم فاصله داشته باشی در انتصابها امتیاز بالای محسوب میشود
صادقانه و به دور از تعصب به انتصابات چندین سال گذشته بنگرید خود به این نتیجه خواهید رسید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
لایک
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1399/07/13
بس کن توراخدا همش بیسواد جمع شدند دارند بر مردم مظلوم ایران تصمیم میگیرند فکر کنم سیکل هم نداشته باشه
Iran, Islamic Republic of
16:54 - 1399/07/13
دولت سایه. دولت نظامی. دولت آخوندی. دولت اصولگرا و...
پس دولت مردمی و ایرانی کجاست
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1399/07/13
به چه جراعتی به خودش اجازه میده دولت درسایه تشکیل بده....
Iran, Islamic Republic of
17:19 - 1399/07/13
ایشان هم مترسکی مثل احمدی نژاداست، کشورکه نیست،شده جولانگاه آدمهای بی رگ و ریشه،
United States
09:00 - 1399/07/14
حالا ببینید اینا چه گندی میزنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج