علت کندی اجرای طرح ملی مسکن چیست؟
۱۰۴۴۵۹۴
۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
۹۱۳
جواد حق شناس گفت: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مانع ایجاد کرده و موجب کندی روند کار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است.

خبرگزاری دانشجو: جواد حق شناس گفت: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مانع ایجاد کرده و موجب کندی روند کار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است.

جواد حق شناس در خصوص عملکرد آن بنیاد در اجرای طرح اقدام ملی مسکن، گفت: در حدود ۱۴۰ هزار واحد مسکن اقدام ملی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر و برخی شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت که مورد توافق با وزارت راه و شهرسازی بوده را بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تقبل کرده است.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه همکاری سازمان ملی زمین و مسکن با بنیاد در خصوص تأمین اراضی طرح اقدام ملی مسکن همکاری مناسبی بوده، افزود: تا کنون سازمان ملی زمین و مسکن اراضی ۵۸ هزار واحد مسکن ملی را تأمین کرده که این اراضی برحسب آنکه توسط بنیاد احداث و یا به شکل انفرادی ساخته شود تحویل متقاضیان شده و یا در حال تحویل است.

واریز هزار میلیارد تومان وجه اولیه اقدام ملی مسکن از سوی متقاضیان

حق‌شناس توضیح داد: حدود ۲۴ هزار نفر از پذیرفته‌شدگان طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی که اجرای طرح اقدام ملی به عهده بنیاد مسکن است در حدود هزار میلیارد تومان واریز وجه انجام داده‌اند و این رقم هر روز در حال افزایش است.

به گفته وی، هم‌اکنون پرونده ۹۴ هزار متقاضی تحت مسئولیت بنیاد در حال بررسی است که به محض آنکه از سوی سامانه تأیید شود به لیست پذیرفته‌شدگان قطعی افزوده می‌شوند. همچنین ۵۰ هزار نفر نیز در حال تکمیل مدارک خود از جمله سابقه سکونت پنج ساله هستند. چنانچه کار آنها نیز به اتمام برسد این افراد نیز به صف بانک افزوده می‌شوند و افتتاح حساب آنها انجام خواهد شد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: به رغم آنکه ۵۸ هزار واحد زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن واگذار شده و ۲۴ هزار نفر واریز وجه انجام داده‌اند، در حدود ۶۸۰۰ نفر فاقد زمین هستند و تأمین زمین برای این دسته انجام نشده است. در عین حال بنا بر دستور اکید وزیر راه و شهرسازی کسانی که واریز وجه می‌کنند و شرایط سه‌گانه طرح اقدام ملی مسکن را داند حتماً باید تأمین زمین برای آنها انجام شود.

ارائه مشوق‌های دولت به دارندگان زمین و واحدهای مسکونی نیمه‌تمام

حق‌شناس اعلام کرد: پیامکی برای این دسته از متقاضیان ارسال شده که چنانچه استثنائاً آنها خود زمین داشته باشند و یا افرادی صاحب زمین باشند، می‌توانند به آنها ملحق شوند. این دسته از افراد می‌توانند از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به اضافه مشوق‌هایی که در طرح پیش‌بینی شده از جمله تخفیف ۵۰ درصدی پرداخت پروانه و هزینه نظام مهندسی معاف شوند.

وی ادامه داد: از ۲۴ هزار نفری که واریز وجه کردند برای ۱۷ هزار نفر تأمین زمین انجام شده است و تاکنون نزدیک به ۶ هزار واحد مسکونی شروع عملیات ساختمانی شأن آغاز شده است که اینها شامل پروژه‌هایی است که از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد معرفی شده و همچنین شامل پروژه‌هایی می‌شود که بنیاد مسکن خود اقدام کرده است.

حق شناس استان‌های موفق در اجرای طرح اقدام ملی مسکن را شامل استان‌های قم، اصفهان و مازندران عنوان و تاکید کرد: یکی از مشکلاتی که در اجرای طرح اقدام ملی مسکن مانع ایجاد کرده و موجب کندی روند کار شده، موضوع صدور پروانه ساختمانی است که مقرر شده با همکاری شهرداری‌ها کار سرعت پیدا کند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:7
Iran, Islamic Republic of
17:01 - 1399/07/16
چه بهتر چون بساز بفروشی است احتمالا میگویند ساخته نشود در این بی پولی بهتر است ساختمان سازی .اصلا جز پردرآمدترین کارهای اجتماعی شده پول هم که غوغا میکند پیش اینها پیش مردم هم هیچ چه ساختی چه پولی باد آورده مردم به اجاره ها اکتفا می‌کنند فعلا تا بموقع آمدن طرح ها لطفاً از ساخت دست بردارید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج