اولین واکنش رسانه های خارجی به درگذشت استاد شجریان
۱۰۴۴۹۲۴
۱۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶
۴۵۴۹
در لحظات اولیه اعلام خبر رسمی درگذشت استاد شجریان نشریه های فرانسوی و آمریکایی به این خبر واکنش نشان دادند.
خبرگزاری صبا: در لحظات اولیه اعلام خبر رسمی درگذشت استاد شجریان نشریه های فرانسوی و آمریکایی به این خبر واکنش نشان دادند.
 
اولین واکنش رسانه های خارجی به درگذشت استاد شجریان
 
تنها دقایقی بعد از اعلام رسمی خبر درگذشت استاد محمدرضا شجریان از سوی فرزند ایشان، نشریه های فرهنگی خارجی به این خبر واکنش نشان دادند.
 
نشریه فرانسوی «جمهوری خواه مشرق/L’Est Républicain» با قرار پست آخر همایون شجریان نوشت: محمدرضا شجریان خواننده و آهنگساز برجسته موسیقی سنتی ایران بنا به گفته پسرش در ۸۰ سالگی درگذشت، او که با لقب «استاد» شناخته می شد در بیمارستان جم امروز ۸ اکتبر از دنیا رفت. شجریان سالها با بیماری سرطان دست به گریبان بود.
 
خبرگزاری «کوریر پیکار/ Courrier picard» متعلق به کشور فرانسه نیز با تیتر «اعجوبه مقدس موسیقی ایرانی درگذشت» به خبر از دنیا رفتن استاد شجریان واکنش نشان داد.
 
مجله آمریکایی «بارونز/barrons» با تیتر خواننده افسانه ای محمد رضا شجریان از دنیا رفت به این خبر فرهنگی مربوط به ایران واکنش نشان داد.
 
خبرگزاری های مشهور آمریکایی abcnews و واشینگتن پست و همینطور نشریه انگلیسی گاردین نیز با برجسته کردن بخش سیاسی زندگی شجریان به خبر درگذشت این استاد موسیقی واکنش نشان دادند.
 
فرانس۲۴، آسوشیتدپرس و یاهو دیگر رسانه های مطرحی بودند که به درگذشت استاد شجریان واکنش نشان دادند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج