ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۴۵۹۸۱
۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
۷۵۲۷۶
محتوای حمایت‌شده
از آن‌جایی که طول درمان و بهبود ظاهر دندان‌ها با ارتودنسی معمولا نیازمند زمان زیادی در حدود ۹ الی ۱۸ ماه می‌باشد، روش‌های جدید برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت به میان آمده‌اند. آیا ارتودنسی کوتاه مدت به رفع مشکلات فک و دندان کمک می‌کند؟

برترین‌ها: ارتودنسی یکی از اصلی‌ترین روش‌های اصلاح طرح لبخند و فرم دندان‌ها می‌باشد. از ارتودنسی دندان برای رفع مشکلات بسیاری از جمله روی هم بودن دندان‌ها، فاصله بین دندان‌ها و همچنین درمان ناهنجاری‌ها و مشکلات فک استفاده می‌شود. از آن‌جایی که طول درمان و بهبود ظاهر دندان‌ها با ارتودنسی معمولا نیازمند زمان زیادی در حدود ۹ الی ۱۸ ماه می‌باشد، روش‌های جدید برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت به میان آمده‌اند.

اما شاید برایتان سوال باشد که آیا واقعا ارتودنسی کوتاه مدت به رفع مشکلات فک و دندان کمک می‌کند؟ در ادامه این مطلب همراه برترین‌ها باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با ارتودنسی کوتاه مدت، چگونگی انجام آن و طول درمان آن با شما در میان بگذاریم.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

جهت مشاوره با دکتر کیهان قدیمی، همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۹۰۲۷۲۲۲۵۹

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی یک روش درمانی برای بهبود ظاهر دندان‌ها و درمان مشکلات و ناهنجاری‌های موجود در فک و دندان‌ها می‌باشد. کلمه ارتودنسی از دو واژه لاتین «ارتو» به معنای راست یا درست و «ادوس» به معنای دندان تشکیل شده است و به طور کلی می‎توان گفت این اصطلاح به معنی درست کردن شکل دندان‌ها می‌باشد. طرز کار دستگاه ارتودنسی بدین صورت است که از طریق اعمال نیروی خارجی به دندان‌ها موجب حرکت دادن آن‌ها در جهت قرار گرفتن در مقعیت صحیح خود می‌باشد.

اجزای اصلی دستگاه ارتودنسی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • براکت ارتودنسی
 • بریس ارتودنسی
 • سیم و بند ارتودنسی

در صورتی که مشکلات و ناهنجاری‌های دندان زیاد باشد و درمان بیشتری برای آن مورد نیاز باشد، از ابزار‌های دیگری نیز برای ارتودنسی استفاده می‌شود. یکی از دیگر ابزار‌های مهم ارتودنسی برای درمان‌های دشوارتر، هدگیر می‌باشد.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

معمولا زمان دقیق و مشخصی برای طول درمان با ارتودنسی مشخص نمی‌کنند. زیرا این درمان تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که نتیجه‌بخش بوده و موقعیت دندان‌ها را بهبود بخشیده باشد. از آن جایی که اعمال نیرو به دندان‌ها به صورت تدریجی انجام می‌شود، در نتیجه حرکت دندان‌ها نیز تدریجی خواهد بود.

به صورت میانگین طول درمان ارتودنسی و رسیدن به نتیجه رضایت‌بخش بین ۹ الی ۱۸ ماه زمان میبرد. اما آیا ممکن است طول درمان ارتودنسی زمان کمتری برده و زودتر به نتیجه مورد انتظار رسید؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ارتودنسی کوتاه مدت امکان‌پذیر است، اما این روش تنها برای افراد خاص و در شرایط مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه بیشتر به معرفی این روش درمانی خواهیم پرداخت.

ارتودنسی کوتاه مدت چیست؟

از آن جایی که بسیاری از افراد نمی‌توانند برای مدت طولانی ارتودنسی را روی دندان‌های خود نگه‌دارند، روشی برای جلب رضایت آن‌ها به وجود آمده که این روش با نام ارتودنسی کوتاه مدت شناخته می‌شود. بسیاری از افرادی که قصد انجام ارتودنسی را دارند، بیشتر به دنبال مرتب و یکدست شدن دندان‌های جلویی خود هستند و طرز قرار گرفتن دندان‌های عقبی‌شان چندان اهمیتی برایشان ندارد. این روش ارتودنسی کوتاه مدت برای این افراد گزینه بسیار مناسبی است.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

اصلاح طرح لبخند و هرآنچه باید بدانید

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

Keyhan_kaj_dental@

به طور کلی می‌توان گفت که اگر فقط دندان‌های جلویی شما نیاز به اصلاح فرم داشته باشند و بقیه دندان‌ها با مشکلی مواجه نباشند، دندانپزشک متخصص شما ارتودنسی کوتاه مدت را به شما پیشنهاد می‌دهد. در این روش ارتودنسی، موقعیت و ظاهر دندان‌ها در مدت زمان ۴ الی ۹ ماهه بهبود یافته و بیمار به نتیجه دلخواه خود می‌رسد.

چه کسانی برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت مناسبند؟

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، درمان ارتودنسی در مدت زمان کوتاه معمولا برای کسانی است که تنها دندان‌های جلویی آن‌ها با مشکلاتی از جمله فاصله میان دندان‌ها، بهم ریختگی و دندان‌های روی هم، عدم تقارن و خطوط لبخند معکوس روبه‌رو بوده و دندان‌های دیگر آن‌ها با مشکلی مواجه نیستند. این روش ارتودنسی همچنین مناسب کسانی است که اکستروژن، روتیشن، اینتروژن و تیپینگ دارند.

به طور کلی می‌توان گفت کسانی که دندان‌هایی با بهم ریختگی بسیار زیاد و یا فک نا میزان دارند، گزینه مناسبی برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت نمی‌باشند و باید روش‌های دیگری را برای رفع مشکلات دهان و دندان خود در پیش گیرند.

ارتودنسی کوتاه مدت چگونه انجام می‌شود؟

کسانی که قصد انجام ارتودنسی کوتاه مدت دارند، باید ابتدا به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنند تا مورد معاینه و مشاوره قرار گیرند. در این جلسه، ارتودنتیست تمام دندان‌ها و لثه و فک فرد را به صورت همه جانبه و از طریق عکس رادیولوژی دندان معاینه می‌کند تا مطمئن شود فرد برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت مناسب است یا خیر.

اگر متخصص ارتودنسی تشخیص داد که فرد برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت مناسب است، از وضعیت دندان‌ها قالب‌گیری می‌کند. این کار موجب می‌شود که ارتودنتیست بتواند جنبه‌های مختلف انجام ارتودنسی را تعیین کند.

سپس براکت‌های شفاف و سیم‌های رنگ دندان روی دندان‌ها جایگزاری می‌شوند. در جلسه بعدی براکت‌ها و سیم‌ها با استفاده از باندینگ روی دندان‌ها فیت می‌شوند. این کار با استفاده از چسب باندینگ صورت می‌گیرد.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

جهت مشاوره با دکتر کیهان قدیمی، همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۹۰۲۷۲۲۲۵۹

بعد از انجام این مرحله باید هر ۴ الی ۵ هفته یکبار به متخصص ارتودنسی خود مراجعه کنید تا سیم‌ها و براکت‌های شما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز روی آن‌ها تغییرات اعمال شود. پس از تکمیل دوره درمان و مرتب شدن دندان‌ها، سیم‌ها و براکت‌ها برداشته می‌شوند.

طول درمان ارتودنسی کوتاه مدت چقدر است؟

دوره درمان از طریق ارتودنسی کوتاه مدت بسته به نوع دندان‌ها و قرار گرفتن آن‌ها در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. البته همانطور که گفتیم طول درمان ارتودنسی کوتاه مدت و رسیدن به نتیجه دلخواه از طریق آن به طور میانگین ۴ الی ۹ ماه زمان می‌برد.

اگر میزان به هم ریختگی و یا فاصله میان دندان‌هایتان چندان زیاد نباشد، بعد از حدود ۶ ماه به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید، اما در صورتی که دندان‌هایتان به هم ریختگی بیشتری داشته باشد زمان زیادی برای ایجاد نظم بین آن‌ها نیاز است و طول مدت درمان می‌تواند تا ۹ ماه نیز به طول انجامد.

آیا در ارتودنسی کوتاه مدت سرعت حرکت دندان‌ها بیشتر است؟

اصلی‌ترین تفاوتی که ارتودنسی کوتاه مدت با ارتودنسی بلند مدت دارد، این است که ارتودنسی کوتاه مدت تنها روی هشت دندان جلویی فرد متمرکز است و همین موضوع سبب می‌شود که مدت زمان کمتری صرف اصلاح فرم دندان‌ها و تصحیح موقعیت آن‌ها شود. پس این تفکر که سرعت حرکت دندان‌ها در ارتودنسی کوتاه مدت بیشتر است، اشتباه می‌باشد.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

البته نوعی از ارتودنسی کوتاه مدت که با نام ارتودنسی دیمون شناخته می‌شود، به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های جدید با سرعت بیشتری نسبت به سایر ارتودنسی‌ها عمل می‌کند و علاوه بر اینکه مدت زمان کمتری صرف درمان و بهبود ظاهر دندان‌ها می‌شود، تعداد دفعاتی که لازم است بیمار به متخصص ارتودنسی مراجعه کند نیز کمتر خواهد بود.

دقت داشته باشید که انجام ارتودنسی کوتاه مدت بسیار تخصصی می‌باشد و باید آن را به ارتودنتیست‌های با تجربه و کلینیک‌ تخصصی ارتودنسی بسپارید تا بهتربن نتیجه برایتان حاصل شود.

هزینه ارتودنسی کوتاه مدت

ارتودنسی کوتاه مدت، از آن جایی که تنها هشت دندان جلویی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند بسیار کمتر و به‌صرفه‌تر از ارتودنسی بلند مدت و کامل فک باشد. از همین رو بسیاری از افرادی که تنها با طرح لبخند خود مشکل دارند، این روش را مناسب‌تر می‌دانند.

چه زمان برای انجام ارتودنسی کوتاه مدت مناسب است؟

دوران کودکی تا اوایل نوجوانی و بین 7 تا 13 سالگی مناسب‌ترین زمان برای ارتودنسی دندان‌هاست. علت این موضوع این است که در این سنین رشد فک و دندان‌ها تکامل نیافته است پس در نتیجه ارتودنسی کوتاه مدت بهتر نتیجه خواهد داد. آغاز درمان ارتودنسی در سنین بالاتر می‌تواند با مشکلات و ناراحتی‌هایی همراه بوده و مدت زمان بیشتری به طول انجامد.

کلینیک دندانپزشکی دکتر کیهان قدیمی

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

 • جراح - دندانپزشک
 • تخصص در ایمپلت و ارتودنسی و زیبایی
 • دکتر کیهان قدیمی؛ در سال ۱۳۷۸ از دانشکده دندانپزشکی تبریز فارغ التحصیل شده اند.
 • دکتر قدیمی برای گذراندن دوره‌های تخصصی به مدت ۱۰ سال در خارج از کشور و تحت نظر اساتید به نام دندانپزشکی در کشور‌های آلمان، فیلیپین، ایتالیا و آمریکا صرف زمان نمودند و دراین بین تجارب بسیار زیادی کسب نمودند.
 • درحال حاضر ایشان یکی از متبحرترین دندانپزشکان در انجام ارتودنسی در ایران هستند.
 • همچنین ایشان زیر نظر اساتید بین المللی به نام این رشته:
 • دکتر مک کارن متخصص ترمیم و زیبایی در شیکاگو
 • دکترکاملیا آرکانجلو رئیس دانشگاه دندانپزشکی رم آموزش دیده اند و افتخار شاگردی نزد اساتید فوق را داشته اند.
 • همچنین در زمینه زیبایی و ترمیمی نیز زیر نظر اساتید ایرانی:
 • دکتر طبری رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تهران
 • پروفسور علی یزدانی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی
 • دکتر مهدی جوان عضو هیات علمی دانشگاه همدان
 • دکتر حسین نواب بنیانگذار دانشکده دندانپزشکی
 • دوره‌های ترمیم و زیبایی دندان را در طی ۵ سال آموزش دیده اند، علاوه بر این ایشان در بیش از ۲۰۰ سمینار تخصصی داخلی و خارجی حضور داشتند.

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

جهت مشاوره با دکتر کیهان قدیمی، همین حالا تماس بگیرید.

۰۹۹۰۲۷۲۲۲۵۹

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

جهت مشاهده نمونه‌های بیشتر از اینستاگرام بازدید کنید.

Keyhan_kaj_dental@

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

جهت کسب اطلاعات بیشتر از دکتر کیهان قدیمی به وب مراجعه نمایید.

www.keyhankajdental.ir

ارتودنسی کوتاه مدت چطور امکان‌پذیر است؟

سعادت آباد، بلوار دریا، روبروی بوستان دلاوران، پلاک٨٦، طبقه ٣

بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
استیل رگال_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
فنی آتل_فوتر