صدرنشینی فیروزجا در بین قدرت‌های شطرنج جهان
۱۰۴۶۱۵۲
۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
۱۰۹۹
علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت شطرنج به پیروزی رسید و توانست در صدر این رقابت‌ها قرار گیرد.

خبرگزاری ایسنا: علیرضا فیروزجا در سوپرتورنمنت شطرنج به پیروزی رسید و توانست در صدر این رقابت‌ها قرار گیرد.

پس از شیوع کرونا تمامی رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. بعد از گذشت ماه‌ها و کنترل این بیماری در برخی کشورها، اهالی شطرنج تصمیم به برگزاری مسابقات حضوری گرفتند. در جدیدترین رقابت‌ها امشب (یک شنبه) سوپرتورنمنت شطرنج بعد از ماه‌ها به صورت حضوری مسابقات خود را دنبال کرد.

علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در روز ششم این رقابت‌ها مقابل آرین طاری قرار گرفت. فیروزجا مانند روز گذشته توانست با اقتدار این شطرنج باز را شکست دهد.

در دیگر رقابت‌ها کارلسن موفق شد یان کریشتف دودا را شکست دهد و انتقام باختش را از این شطرنج باز بگیرد. دودا در روز گذشته موفق شده بود کارلسن را پس از 125 بازی بدون شکست، مغلوب کند.

همچنین لوون آرونیان در این دور شکست خورد تا با این نتایج فیروزجا در بین قدرت های شطرنج جهان صدر نشین شود. مگنوس کارلسن که در رده دوم این رقابت ها قرار دارد جدی ترین تعقیب کننده فیروزجا در این مسابقات است.

در این رقابت‌ها شش شطرنج باز به مصاف یکدیگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابیانو کاروآنا، لوون آرونیان، یان کریشتف دودا و آرین طاری در این رقابت‌ها حضور دارند. هم‌چنین علیرضا فیروزجا ستاره بی‌چون و چرای شطرنج جهان در این رقابت‌ها دست به مهره شده است.

این سوپرتورنمنت بعد از ماه‌ها برگزاری شطرنج آنلاین به صورت حضوری در نروژ پیگیری می‌شود.

مجموع جوایز این رقابت‌ها ۱۶۲ هزار یورو پیش‌بینی شده است که نفر اول این رقابت‌ها ۶۳ هزار یورو و نفر دوم این رقابت‌ها ۳۳ هزاریورو جایزه دریافت می‌کند. نفر آخر این رقابت‌ها هم ۱۴ هزار یورو را به خانه می‌برد.

این رقابت‌ها با تفسیر و به صورت زنده از تلویزیون نروژ بخش می‌شود. علاقه‌مندان نیز می‌توانند این رقابت‌ها را به صورت آنلاین تماشا کنند.

این سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر آغاز شده، تا بیست و پنجم این ماه ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج