آلبوم ساکت و تاج آماده رونمایی
۱۰۴۸۲۶۷
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
۶۵۴
کیوان ساکت می‌گوید در روزهای کرونایی، موسیقی به سبک «گل‌های جاویدان» می‌تواند آرامش را به جامعه بازگرداند.
خبرگزاری صبا: کیوان ساکت می‌گوید در روزهای کرونایی، موسیقی به سبک «گل‌های جاویدان» می‌تواند آرامش را به جامعه بازگرداند.
 
آلبوم ساکت و تاج آماده رونمایی
 
کیوان ساکت آهنگساز و نوازنده تار و سه‌تار در گفتگو با ما درباره آثار جدید خود این‌چنین توضیح داد: دو آلبوم جدید با ساز‌های سه‌تار و پیانو دارم که هر دو آماده انتشار است.
 
به گفته وی، یکی از این آلبوم ها «شیهه‌های رهایی» و حاصل همکاری وی و فریده مقدم است که به زودی منتشر خواهد شد.
 
وی افزود: آلبوم دیگری را هم درباره ردیف‌ موسیقی با صدای وحید تاج ضبط کردیم و منتظریم تا در یک فرصت مناسب از آن رونمایی کنیم. کارهای دیگری را به صورت تک ترک انجام داده ام که به زودی در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. همچنین کتاب جدیدم درباره ردیف کلی همایون و سه‌گاه نیز آماده انتشار است.
 
آهنگساز «جامه دران» با اشاره به اهمیت تناسب روحی میان زوج‌های هنری در موسیقی اظهار کرد: در کار هنر بسیار مهم است که روحیه افراد از لحاظ فکری و احساسی با هم تناسب داشته باشد. من با خواننده‌های زیادی کار کردم مثلا این اواخر کنسرت‌های زیادی را با وحید تاج در داخل و خارج از کشور روی صحنه بردیم. قبل‌تر، مدت زیادی با سالار عقیلی کار کردم و پیش از آن با ایرج بسطامی و فاضل جمشیدی. به هر حال صدای هرکدام از این خواننده‌ها لطف خاص خود را دارد و این‌ها به عبارتی گل‌های بوستان موسیقی ایران هستند. من به همه این‌ها علاقه‌مندم و برایشان آرزوی تندرستی و سلامتی می‌کنم.
 
ساکت در انتها با بیان این که کرونا شرایط را برای مردم سخت کرده است، این طور پیشنهاد کرد: موسیقی‌های بسیار خوبی داریم که ساخته و آفریده هنرمندان داخلی است و مردم می‌توانند با شنیدن این آثار موسیقیایی روح و جان خسته‌شان را تسکین دهند. آن‌چه به نظر من این روزها برای به آرامش رسیدن به آن نیاز داریم موسیقی‌ به سبک «گل‌های جاویدان» با آهنگسازی هنرمندانی مانند روح‌الله خالقی و مرتضی محجوبی و خوانندگانی مانند استاد غلامحسین بنان و محمدرضا شجریان است و این نوع موسیقی می‌تواند آرامش را به جامعه ما بیاورد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج