هشدار درباره افزایش دو برابری قیمت مرغ
۱۰۴۸۹۳۵
۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۱
۲۵۱۰
‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در تامین نهاده های دامی به شدت مشکل داریم، گفت: اگر دولت تدبیری نیاندیشد قیمت مرغ ۱.۵ تا ۲ برابر افزایش می یابد.

خبرگزاری مهر: سیدجواد ساداتی نژاد، ‌رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه در حوزه نهاده‌های دامی به شدت دچار مشکل شده ایم، اظهار داشت: وضعیت در حوزه نهاده‌های دامی به شکلی است که در بخش سویا شاهد کاهش ۴۸ درصدی واردات نسبت به پارسال هستیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: این مسئله موجب شده که نرخ سویا در بازار از ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به ۱۴ هزار تومان برسد که همین موضوع منجر به آشفتگی در بازار مرغ و تخم مرغ شده است.

هشدار درباره افزایش دو برابری قیمت مرغ

وی ادامه داد: قیمت مرغ امروز ۲۷ هزار تومان است که اگر چاره‌ای اندیشیده نشود قطعاً این نرخ ۱.۵ تا ۲ برابر افزایش می‌یابد.

ساداتی نژاد تصریح کرد: البته طی سه هفته اخیر با تسهیلاتی که بانک مرکزی اتخاذ کرده تأمین ارز سویا مشکلی نداشته است. از دولت درخواست داریم که برای رفع مشکلات نهاده‌های دامی اجازه دهد در مقابل صادرات، واردات نهاده‌های دامی انجام شود چرا که در صورت کاهش شدید جوجه ریزی وضعیت بدی در آینده خواهیم داشت.

وی همچنین خطاب به وزیر صمت گفت: در حال حاضر بخش خصوصی برای نهاده‌های دامی ثبت سفارش نمی‌کند و شرکت پشتیبانی امور دام میدان دار این موضوع است. درخواست داریم در ستاد تنظیم بازار در خصوص نرخ گذاری تدبیری اندیشیده شود تا بخش خصوصی نیز به این حوزه ورود کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:45
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1399/07/29
هر چی از این مقامات ایرانی بگید بعید نیست!
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1399/07/29
همش دارن با قیمت کالا ها بازی میکنن دقت کنیدچند هزار میلیارد هر بازده زمانی از بالا بردن ناگهانی نصیب دولت میشه و دقیقا دولت دست رو تموم اقلام گذاشته و هیچ بازار سیاهی وجود نداره کمبود هارو از طریق بالابردن قیمت اقلام جبران میکنه تامین حقوق ها و سایر مخارج دولت از جیب مردم هست چون صادرات ایران در کما به سر میبره.
Iran, Islamic Republic of
11:05 - 1399/07/29
شما با مردم هستید یا ضد مردم ،، عضو محترم کمسیون کشاورزی ،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج