نماینده سینمای فلسطین به اسکار معرفی شد
۱۰۵۰۵۵۲
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
۷۷۰
سینمای فلسطین فیلم «غزه عشق من» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم بین المللی جوایز اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرد.
خبرگزاری ایسنا: سینمای فلسطین فیلم «غزه عشق من» را به عنوان نماینده خود در شاخه بهترین فیلم بین المللی جوایز اسکار ۲۰۲۱ انتخاب کرد.
 
نماینده سینمای فلسطین به اسکار معرفی شد
 
فیلم «غزه عشق من» به کارگردانی مشترک «تارزان ناصر» و «عرب ناصر» محصول مشترک کشورهای فلسطین، فرانسه، پرتقال، آلمان و قطر است، که اولین نمایش جهانی خود را امسال در جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و پس از آن در جشنواره فیلم تورنتو موفق به کسب جایزه «نتپک» به عنوان بهترین فیلم آسیایی جشنواره شد. 
 
فیلم «غزه عشق من» روایتگر داستان عاشقانه ماهیگیری ۶۰ ساله در شهر غزه فلسطین است. 
 
سینمای فلسطین از سال ۲۰۰۳ پا به عرصه شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان جوایز اسکار گذشته و تاکنون ۱۳ فیلم را در این بخش شرکت داده است و دو فیلم «اینک بهشت»  و «عمر» هر دو از ساخته های  «هانی ابواسعد» در سال های ۲۰۰۵  و ۲۰۱۳ موفق شدند به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه یابند. 
 
سال گذشته  ۹۳ کشور در رقابت شاخه اسکار بین المللی حضور داشتند که در نهایت فیلم «اَنگل» ساخته «بونگ جون هو» از کره جنوبی موفق به کسب جایزه شد. 
 
آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار ۲۰۲۱ روز اول دسامبر (۱۱ آذرماه) اعلام شده است.
 
فهرست نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۱ روز ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) اعلام می شود و مراسم پایانی نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار نیز ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ) برگزار خواهد شد. 
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج