یارانه ۱۲۰هزار تومانی به چه کسانی می‌رسد؟
۱۰۵۰۵۹۹
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
۴۰۳۷
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و نباید صرف تامین منابع طرح یارانه کالاهای اساسی شود، گفت: کارگران، بازنشستگان و گروههای آسیب پذیر و نیازمند در این طرح باید به طور ویژه دیده شوند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه منابع سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان است و نباید صرف تامین منابع طرح یارانه کالاهای اساسی شود، گفت: کارگران، بازنشستگان و گروههای آسیب پذیر و نیازمند در این طرح باید به طور ویژه دیده شوند.

فتح اله بیات با اشاره به طرح پرداخت یارانه کالاهای اساسی اظهار کرد: در این طرح گروههای هدف مورد تاکید هستند و طبعا افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی که حداقل ها را دریافت می کنند مستحق کمک هستند و باید در این طرح قرار گیرند اما کارگران و بازنشستگان هم به عنوان بخشی از حقوق بگیران حداقلی که در شرایط امروز از وضع معیشت چندان مناسبی برخوردار نیستند باید در این طرح به طور ویژه دیده شوند.

وی ادامه داد: نمی گوییم کارگران در سطح مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هستند ولی قدرت خرید خانوارهای کارگری به شکلی کاهش یافته که حقیقتا به حمایت معیشتی نیاز دارند چون حقوقی که همان اول سال اضافه کردیم تحت تاثیر نوسان نرخ ارز و افزایش هزینه ها محو شد و اثر خود را از دست داد.

گروههای مستحق دریافت یارانه کالای اساسی

رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی علاوه بر بازنشستگان و کارگران، از زنان سرپرست خانوار، کارگران فصلی و روزمزد و از کار افتادگان و بیکاران فاقد درآمد به عنوان گروههایی که مستحق دریافت یارانه کالاهای اساسی هستند یاد کرد و افزود: علیرغم تصمیماتی که برای بالا بردن قدرت معیشت گرفته می شود و دولت تلاش می کند تا بار افزایش هزینه ها را از دوش اقشار ضعیف و آسیب پذیر بردارد، تورم و نوسانات نرخ ارز روی این تصمیمات تاثیر می گذارد و اجازه نمی دهد افراد ضعیف از عواید آن بهره مند شوند.

تامین منابع طرح از محل مالیاتها و هدفمندی یارانه ها

بیات در عین حال به منابع اجرای طرح یارانه کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: دولت باید از محل منابع هدفمندی یارانه ها، دارایی های خود و مالیاتها برای این طرح اختصاص بدهد و نباید از محل منابع سازمان تامین اجتماعی که حق الناس و متعلق به کارگران و کارفرمایان است برای این منظور برداشت شود.

وی گفت:متاسفانه زمزمه هایی می شنویم که قرار است از منابع تامین اجتماعی برای تامین اعتبار مورد نیاز این طرح استفاده شود و این پذیرفتنی نیست چون تامین اجتماعی سازمانی غیردولتی است و نزدیک به ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار است؛ به جای برداشت منابع باید از سازمان تامین اجتماعی که به لحاظ درآمدی شکننده شده حمایت کنیم.

این مقام مسئول کارگری افزود: بعد از سی سال سبد معیشت کارگران و بازنشستگان یک سوم نیازهایشان را تامین نمی کند لذا اینکه بخواهیم از منابع سازمان برداریم و با آن به کارگران و بازنشستگان و دیگر اقشار یارانه کالایی بدهیم، قابل توجیه نیست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:40
Iran, Islamic Republic of
15:01 - 1399/08/03
اینطوریارانه ها بوی تورم ونزوئلا رو میده!!!
پاسخ ها
ماوشما
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کسی صدقه نمی خواهدلوبیاسبز 5000 تومانی شده 20/000 تومان. پس قیمتهارابرگردانید.
Iran, Islamic Republic of
15:15 - 1399/08/03
مونده نامین اجتماعی فقط
اونم به بهونه کارگرا بخورید
به نام من به کام تو .....گشنگی تا کجااااااا
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1399/08/03
به دروغ میگویند یارانه معیشتی بنزین به ۶۰ ملیون نفر تعلق گرفت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
کجا به ۶۰میلیون نفر تعلق گرفت ؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خدا شاهد است گارگر خدمات هستم معیشت به من ندادند نمی دانم پیش کی شکایت کنیم دولت که صاحب ندارد
Japan
15:22 - 1399/08/03
اصلا اموال تامین اجتماعی برای اعصای اون هست دولت حقنداره نیازشو از اون تامین کنه حقوق بازنشستگان روبه ریال میده و افزایش و یکسان سازی نداره
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1399/08/03
زنان سرپرست خانوار رو دریابید جهت اطلاع ب مسئولین بی فکر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
آفرین برتوکه برزنان خانورگفتی
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1399/08/03
مثل اینکه دست توی جیب سازمان تامین اجتماعی زدیدجای که به مستمری بگیران ویابازنشستگان تامین اجتماعی برای متناسب سازی بدهیدبه بازنشستگان لشکری وکشوری+فرهنگیان پرداخت کردیدازخداکه نمیترسیدحداقل ازکرونابترسیدکه جان شیرین شماهارابگیرد
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1399/08/03
سلام. من که نه بیمه هستم نه قرار دادی هستم. وعضو هیـــــــچ مثل کمیته امداد. و بهزیستی نیــــــــــستم.. یعنی کارگر متاهل. که هرروز رو بایه نفر کارمیکنم جای مختلف. اونم همه روزه کار نمیخوره... اگه یارانه که هیچ ارزشی ندارد.. به من نرسه.. هیچی از حساب کتاب و بررسی بلدنیستید.
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1399/08/03
این به قول خودتون یارانه معیشتی
کفاف این همه گرونی رو نمی‌ده کمک نمیکنید
ملت رو مسخره هم نکنید
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1399/08/03
تیلیاردر طهران هستم.. اگه کسی پول میخواد. بیاد کرونا بگیره تا بهش پول بدم.. ولی سودشم میگیرم.
یکی جلوی منو بگیره.. توسینم آتیش گرفته.
چون دیشب خواب دیدم ایران حدود 30ثانیه لرزید. ومردم همه خوشحال بودن.
وخوابمم تعبیر شدش یکمیش..
زلزله قزوین. همدان
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۳
لطفا در مورد همسان سازی بازنشتگان تامین اجتماعی هم اقدام کنید فرق من بازنشته تامین اجتماعی با بازنشته نیرو انتظامی چی هستش که همسان سازی برای ما تعلق نگرفته؟
United States
16:55 - 1399/08/03
به فکر همسان سازی بازنشته های تامین اجتماعی هم باشید
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1399/08/03
همسانسازی فقط برای کشوری و لشگری بله خون آنها پاک تر از تامین اجتماعی است بخاطر اینکه تامین اجتماعی فرزند نوه عروس داماد ندارند زیر بوته به دنیا آمده اند و قشر پر درامد هستند انشاالله خدا جوابتا ن را بدهد
Iran, Islamic Republic of
17:44 - 1399/08/03
باید به همه این صدقه را بدندچرا نمیفهمید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج