نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شکر در شهریور
۱۰۵۰۷۸۶
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۲
۱۸۱۸
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین ۹ کالای اساسی که وضعیت قیمت آن‌ها در شهریورماه امسال منتشر شده، قیمت هفت کالا حدودا بین ۱۶ تا ۹۰ درصد نسبت به شهریور سال قبل افزایش داشته است.

ایسنا: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که از بین ۹ کالای اساسی که وضعیت قیمت آن‌ها در شهریورماه امسال منتشر شده، قیمت هفت کالا حدودا بین ۱۶ تا ۹۰ درصد نسبت به شهریور سال قبل افزایش داشته است.

بر اساس این آمار بیشترین افزایش قیمت در شهریور امسال مربوط به برنج پاکستانی باسماتی درجه یک بوده که قیمت آن با ۹۰.۳ درصد افزایش از ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان در مرداد سال قبل به ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان در ماه مشابه سال جاری رسیده است.

البته قیمت برنج تایلندی، طارم اعلا و داخلی هاشمی درجه یک در این مدت به ترتیب ۳۶.۵، ۱۷.۱ و ۱۶.۶ درصد افزایش داشته و در شهریور امسال به حدود ۱۰ هزار و ۳۰۰تومان، ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و ۲۶ هزار و ۲۰۰ تومان رسیده است.

قیمت شکر سفید و شکر بسته ۹۰۰ گرمی نیز در شهریور امسال به ترتیب ۵۷.۶ و ۵۱.۴ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش یافته، به‌طوری‌که قیمت هر کیلوگرم شکر سفید و هر بسته ۹۰۰ گرمی شکر در مرداد امسال به حدود ۸۲۰۰ و ۸۱۰۰ تومان رسیده است.

قیمت گوشت مرغ هم با ۲۸.۶ درصد افزایش از ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان در شهریور سال قبل به حدود از ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان در شهریور امسال رسیده است.

اما قیمت گوشت گوساله و گوسفندی در این مدت ۸.۳ و ۱.۵ درصد کاهش یافته و قیمت آن‌ها در آخرین ماه تابستان امسال به حدود ۷۹ هزار تومان و ۹۷ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت این دو محصول در شهریور سال قبل به ترتیب حدود ۸۶ هزار و ۱۰۰ و ۹۸ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است.

البته به جز برنج طارم اعلا و داخلی هاشمی درجه یک، قیمت همه اقلام یاد شده در مرداد امسال نسبت به ماه قبلش کاهش یافته و میزان کاهش قیمت‌ها طی یک ماه هم بین ۰.۳ درصد (برنج تایلندی) تا ۶.۷ درصد (شکر سفید) بوده است.

نگاهی به قیمت برنج، گوشت و شکر در شهریور

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1399/08/04
حمله به ملت ایران از طرف مسئولین
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1399/08/04
لا اقل حقوقها رو هم ده برابر کنید که فشار نیاد به ملت فهیم
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1399/08/04
واقعآ‌کار‌مردم‌نگاه‌کردن‌به‌قیمتهاست‌تا‌خرید
آنها.بی‌لیاقتی‌مسئولان‌‌وخود‌خواهی‌و جنگ
با‌دنیا‌‌کشور‌را‌به‌روز‌سیاه‌نشانده.
پاسخ ها
************shanjani ********
United Arab Emirates
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۴
...لطفا".. یک نگاهی هم به قیمت های سر سام آور حبوبات..نگاه کنید..!!
Iran, Islamic Republic of
14:31 - 1399/08/04
متاسفانه حتی تمام امارهاتون هم دروغ است
United Arab Emirates
19:50 - 1399/08/04
فعلا اینها را ولش کنید هر کسی داشت میخره اگر هم نداشت فدای یک تار موی مسئولین فعلا سفت و سخت کرونا را چسبیدند فکر میکنند مرگ با مرگ فرق میکنه چه با کرونا چه از گرسنگی و فقر و گرانی و بدبختی هیچ فرقی نمیکنه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج