برخورد با تور‌های گردشگری غیرمجاز در گیلان
۱۰۵۰۸۳۵
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۸
۸۳۳
رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان‌ با اشاره به برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در گیلان گفت: اخیراً ۹ گروه متخلف شناسایی شدند.

خبرگزاری تسنیم: رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان‌ با اشاره به برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز در گیلان گفت: اخیراً ۹ گروه متخلف شناسایی شدند.

روزبه آلیانی از برخورد با چندین گروه گردشگری متخلف و کوهنوردی غیرمجاز در گیلان خبر داد و اظهار داشت: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان همه‌ ساله با مشارکت نیروی انتظامی طرح‌هایی را در راستای برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز اجرا می‌کند.

رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به حوادثی که برای چند نفر از کوهنوردان در سال‌های گذشته اتفاق افتاد گفت: به‌جهت جلوگیری از حوادث این چنینی، سال گذشته جلسه‌ای با حضور معاون استاندار برگزار کردیم و سامانه "اطلاعات تورهای گردشگری" در استان راه‌اندازی شد.

آلیانی در تشریح سامانه "اطلاعات تورهای گردشگری" در گیلان ابراز داشت: با راه‌اندازی این سامانه، دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند وارد این سامانه شوند و درخواست تور دهند در اینجا به آنها یک کد تعلق می‌گیرد که تور گردشگری آنها را مجاز می‌کند و پس از آن نیروی انتظامی نیز با اسکن این کد در می‌یابد که این تور گردشگری مجاز است.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون با همکاری پلیس فتا با 64 تور گردشگری غیرمجاز در سطح استان گیلان برخورد شد تصریح کرد: این تورها از طریق فضای مجازی شناسایی شدند و با مشارکت شبانه‌روزی پرسنل اداره‌کل میراث فرهنگی استان و نیروهای پلیس به مقامات قضایی تحویل داده شدند.

رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: همزمان با افزایش شیوع کرونا جلساتی با سردار ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان و پلیس اطلاعات و امنیت استان برگزار کردیم تا سایر تورهای غیرمجاز در سطح شهرستان‌ها نیز جمع‌آوری شوند.

آلیانی بیان داشت: حدود چهار هفته است که با اکیپ‌ پلیس اطلاعات و امنیت استان اقدام به جمع‌آوری و برخورد با تورها و گروه‌های گردشگری غیرمجاز در سطح شهرستان رشت و سایر شهرستان‌ها کردیم به‌طوری‌که در 4 هفته اخیر، 9 گروه متخلف شناسایی و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج