ریزش قیمت نفت با شروع موج سوم کرونا
۱۰۵۰۸۴۱
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
۸۱۱
نماینده پیشین ایران در سازمان اوپک آغاز موجو سوم کرونا در جهان را عامل اصلی برای کاهش قیمت نفت و شکننده بودن بازار عنوان کرد.

خبرگزاری میزان: نماینده پیشین ایران در سازمان اوپک آغاز موجو سوم کرونا در جهان را عامل اصلی برای کاهش قیمت نفت و شکننده بودن بازار عنوان کرد.

محمدعلی خطیبی با اشاره به وضعیت بازار نفت اظهار کرد: تحولات بازار نفت را نمی‌توان با گذشته مقایسه کرد، در گذشته تعدیل عرضه به طور میانگین هر شش ماه یکبار اجرا می‌شد، اما تحولات در بخش تقاضا به قدری سریع تغییر پیدا می‌کند که نیاز است تصمیمات متناسب با آن تغییر یابد.

نماینده پیشین ایران در سازمان اوپک تصریح کرد: با آغاز موج سوم کرونا پیش بینی‌ها حکایت از افزایش میزان تلفات دارد به گونه‌ای که اعمال محدودیت به صورت سراسری در جهان در حال اجراست و این محدودیت‌ها میزان فعالیت اقتصادی و مصرف انرژی را کاهش خواهد داد.

وی افزود: با توجه به اُفت تقاضا میزان تولید نیز باید کاهش یابد و دور‌های این کاهش را به صورت کوتاه مدت در نظر بگیرند و هر ۶۰ روز یکبار با بررسی میزان تقاضا، تولید را بررسی کنند.

خطیبی عنوان کرد: اعلام آمادگی روسیه برای کاهش تولید نفت اگر همراهی عربستان را به دنبال داشته باشد می‌تواند باعث اجماع بزرگی میان تولیدکنندگان شود که این موضوع در کاهش تولید نفت موثر است.

نماینده پیشین ایران در اوپک بیان کرد: با وجود دور اول کاهش تولید نفت قیمت نفت از ۴۰ دلار فراتر نرفته است با این وجود همکاری تولیدکنندگان بزرگ در کاهش تولید می‌تواند باعث متعادل سازی شود، اما در صورت عدم کاهش تولید بار دیگر شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

می‌توان به قیمت نفت در محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلار امیدوار بود

به گفته وی؛ با حمایت از طرح کاهش تولید می‌توان به قیمت نفت در محدوده ۴۰ تا ۵۰ دلار امیدوار بود.

خطیبی ادامه داد: در شرایط فعلی مدیریت تقاضا از توان تولیدکنندگان خارج است و بحث‌های مربوط به مدیریت تولید می‌تواند پیگیری شود.

نماینده پیشین ایران در اوپک بیان کرد: بحث کاهش تولید نفت به دلیل سقوط قیمت در دهه ۸۰ و ۹۰ وجود داشته است و این تجربه می‌تواند در شرایط فعلی گره گشا باشد، اما باید شرایط فنی آن را نیز در نظر گرفت.

وی افزود: در شرایط فعلی بازار نفت بیشتر از انتخابات آمریکا از میزان تقاضا تأثیرپذیر است، از سوی دیگر ضعف دولت آمریکا در مدیریت این بیماری در کشور خود باعث آسیب دیدن بسیاری از بازار‌های اقتصادی شده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج