کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار
۱۰۵۱۲۰۷
۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۸
۵۹۰۲
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه نوسان نرخ ارز در قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد، گفت: قیمت خودرو‌های داخلی تا ۱۰میلیون تومان و خارجی‌ها تا ۴۰میلیون تومان کاهش یافته است.

برترین‌ها: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه نوسان نرخ ارز در قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد، گفت: قیمت خودرو‌های داخلی تا ۱۰میلیون تومان و خارجی‌ها تا ۴۰میلیون تومان کاهش یافته است.

افت قیمت دلار در روزهای اخیر باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شد که این افت قیمت ادامه یافت به طوری که قیمت هر دستگاه پراید در بازار به حدود ۱۱۰میلیون تومان رسیده است.

کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

تداوم کاهش قیمت خودرو در بازار

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران اتومبیل در این مورد گفت: با افت قیمت ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو نیز کاهشی شده هرچند رکود بر بازار حاکم است و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: قیمت پراید که در روز‌های گذشته تا ۱۲۸میلیون تومان بالا رفته بود، دیروز در بازار به ۱۱۷میلیون تومان رسید و این روزها نیز تا ۱۱۵ و حتی ۱۱۰میلیون تومان پایین آمده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نه مراجعه کننده‌ای برای خرید خودرو داریم و نه معامله صورت می‌گیرد، افزود: طی روز‌های اخیر تعداد فروشندگان در بازار خودرو بیشتر از قبل شده، اما خریداران فعلا خرید نمی‌کنند.

کاهش ۵۰ تا ۱۰۰میلیونی قیمت خارجی‌ها

با کاهش قیمت دلار، قیمت خودرو‌های خارجی حدود ۳۰میلیون تومان کاهش یافت که این روند ادامه داشت و این افت قیمت تا ۱۰۰میلیون تومان هم رسید.

در این مورد یکی از فعالان بازار خودرو با بیان اینکه به دنبال کاهش قیمت دلار در بازار، قیمت خودرو‌های داخلی حدود ۲۰ درصد و خودرو‌های خارجی ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش داشته است، گفت: قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که تا ۲۵۰ میلیون تومان هم بالا رفته بود حالا به ۲۳۰ میلیون تومان رسیده و حتی تا ۲۱۸ تومان هم معامله شده است.

وی افزود: خودرو‌های خارجی هم که به دنبال افزایش نرخ دلار قیمت‌های بالایی پیدا کرده بودند در روز‌های اخیر کاهش قیمت اندکی داشته اند و بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان افت قیمت را تجربه کرده اند، اما در این شرایط، به دلیل مبهم بودن فضای بازار در روز‌های آینده، فروشندگان خودروی خود را نمی‌فروشد.

به گفته وی، صاحبان خودرو نگران هستند که در روز‌های آینده قیمت دلار مجددا افزایش یافته و در نتیجه خودروی آن‌ها هم گران شود، به همین دلیل از فروش خودروی خود منصرف شده‌اند.

وی افزود: همچنین خودرو‌های پژو پارس TU ۵ حدود ۳۰ میلیون تومان، سمند EF ۷ حدود ۲۶ میلیون تومان و دنا ۲۰ میلیون تومان کاهش قیمت داشته اند ضمن اینکه کوئیک R نیز حدود ۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته است.

خریدارانی که دست نگه داشته‌اند

فرهاد منادی، یکی از خریداران خودرو نیز در این مورد به خبرنگار گفت: چند وقتی است که قصد داشتم یک دستگاه پراید خریداری کنم، اما قیمت‌ها در بازار مدام در حال افزایش بود و به سطحی رسیده بود که توان خرید نداشتم.

کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

وی ادامه داد: به توصیه دوستانم دست نگه داشتم و صبر کردم تا قیمت در بازار کاهش یابد، در عین حال در قرعه کشی خودروسازان نیز شرکت کردم که البته برنده نشدم.

منادی گفت: حالا با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو نیز در بازار کاهشی شده و نرخ پراید که تا ۱۳۰ میلیون تومان هم بالا رفته بود حالا حدود ۱۵ میلیون تومان کاهش یافته است. امیدوارم حباب قیمت بازار خودرو شکسته شود و خریداران بتوانند خودروی مورد نیاز خود را خریداری کنند.

رونق بازار برای فروشندگان بهتر از گران بودن خودرو است

یکی از فعالان بازار خودرو نیز با تاکید بر اهمیت رونق بازار خودرو برای فعالان این بازار، گفت: به نفع بنگاهداران است که قیمت خودرو پایین بیاید، اما به شرطی که این کاهش مقطعی نباشد و استمرار داشته باشد.

وی افزود: قیمت خودرو حباب زیادی دارد و امروز فقط بخش اندکی از این حباب تخلیه شده است و قیمت واقعی خودرو بسیار کمتر از قیمت‌های بازار است، اما تا وقتی که نوسانات بازار‌های دیگر از جمله بورس و ارز و طلا مهار نشود، این بازار هم به تعادل نمی‌رسد و همه مردم برای پر کردن فاصله درآمدی با هزینه‌ها و همچنین حفظ ارزش پول خود بی محابا اقدام به خرید و فروش در چنین بازار‌هایی می‌کنند.

به گفته وی، بازار خودرو باید از نظر روانی اشباع شود و تا وقتی که دو خودرو ساز اقدام به عرضه قطره چکانی می‌کنند و تعهدات معوق دارند این بازار به اشباع روانی نخواهد رسید، اما در روز‌های اخیر صحبت‌هایی شده که مجلس و دولت با همکاری یکدیگر فکری به حال این بازار خواهند کرد که در صورت تحقق، امید زیادی برای اصلاح این وضعیت وجود خواهد داشت.

بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد در حال حاضر خریداری برای خودرو در بازار وجود ندارد و همزمان با کاهش نرخ ارز، تعداد فروشندگان خودرو نیز افزایش یافته و این دو موضوع باعث پایین آمدن قیمت خودرو در بازار شده است. قیمت پراید تا یک ماه پیش در بازار حدود ۹۸ میلیون تومان بود که اخیراً بسیار بالاتر از این رقم رفته بود در حالی که این قیمت‌ها منطقی نیست و به خودرو باید به عنوان یک کالای مصرفی نگاه شود، نه کالایی سرمایه‌ای.

فعالان بازار خودرو قبلاً پیش بینی کرده بودند که همانطور که قیمت خودرو به طور نجومی بالا رفت، دچار ریزش نیز شود، زیرا قیمت‌ها واقعی نبوده و متقاضی واقعی برای خرید خودرو در بازار وجود ندارد.

کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو افزود: قیمت خودرو در بازار صرفاً از روی کاغذ اعلام و بالا و پایین می‌شود و معامله‌ای روی نرخ‌های بالا انجام نمی‌شود؛ اما طی دیروز و امروز با توجه به اینکه نرخ دلار به سمت کاهشی شدن حرکت می‌کند، قیمت‌های کاغذی خودرو نیز در حال ریزش است.

موتمنی تصریح کرد: بازار خودرو از بیستم شهریور به این سو قفل شده و خرید و فروش در این بازار به صفر رسیده است. از نظر خریداران قیمت‌ها در بازار غیرمنطقی است و مصرف کنندگان تمایلی به خرید ندارند.

وی افزود: مردم به خودرو به چشم یک کالای سرمایه‌ای نگاه می‌کنند و در حال حاضر هیچ خرید و فروشی انجام نمی‌شود.

در جدول زیر قیمت برخی از خودرو‌های پرفروش آمده است؛ البته قیمت‌ها شناور بوده و به عنوان مثال برای خودروی پراید ۱۳۱ هم قیمت ۱۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هم قیمت ۱۱۷ میلیون تومان دیده می‌شود. همچنین برای خودروی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ دو نرخ ۲۴۴ میلیون تومان و ۲۳۸ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

کاهش ۱۰ تا ۴۰میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار

 

منبع: فارس و بازارنیوز

انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1399/08/05
خیلی خندیدم، یعنی ما تا این حد ...؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
خودم کردم که لعنت بر خودم از ما ست که بر ماست
سام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شعور مردم .البته انهایی که شعور دارن وگرنه نود درصدندارن وگرنه نمیزاشتن با شعورشان بازی کنن
بدون نام
-
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بله مملکت به چه روری انداختن همه چیز دونرخی کردن ...
United Arab Emirates
10:10 - 1399/08/05
... میخواهید مردم خوشحال بکنید قیمت برددید ده برابر الان قمیت ۵ ت ۱۰ م ارزن شد ولی مردم حقشان هرچقدر ظلم میکند ....
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1399/08/05
ماشین ۷ میلیونی شده ۱۲۰میلیون بعد میگه کاهش شدید....
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1399/08/05
وای خدای من خیلی ارزون شده
واردات خودرو رو آزاد کنین
همه وی ارزون میشه
Iran, Islamic Republic of
10:16 - 1399/08/05
بدرد نخورها ۱۰۰۰ درصد گرون کردین خودرو را
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1399/08/05
بنظرم ابن جدولی که آخر مطلبتون گذاشتین به نفع دلال و گرونفروش ها است چون پراید قبل از کاهش ۱۳۰ تومن اعلام شده بعد از کاهش قیمت ۱۲۲ در حالی که قیمت در متن گزارش ۱۱۵ نوشته شده لطفا بدرستی اطلاع رسانی کنید و به ثابت شدن حباب قیمتی کمکم نکنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۵
بدبختی از همه جا میباره
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1399/08/05
پول بنز S500باید بدیم پژو 2۰۰۸ بخریم .... مسخره خودتون کردی
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1399/08/05
قیمتهای این جدول همین الان ۴ برابر داره میفروشه هنوز میگن ضرر میکنیم
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1399/08/05
واقعا اونیکه که پول میده به پراید ۱۲۰ملیون عقل تو سرش نیست.بابا نخرید تا برگرده به قیمت اصلیش.حقمونه هرچی بلا سرمون میاد از جهل و نادانی خودمون هست
United Kingdom
15:05 - 1399/08/05
پژو پارس شده 327
207 لگن شده 534
206 لگن 315
کجا ارزونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1399/08/05
خدارو شکر
بیاید جشن بگیریم
Iran, Islamic Republic of
16:01 - 1399/08/05
چقدر مردم گوش مخملی حساب میکنید ۱۲۰ملیون ارزونه؟؟! اونم پراید؟؟؟!!!
Iran, Islamic Republic of
16:13 - 1399/08/05
هیچ کشور درست درمونی انقدر افزایش کاهش رو توی یک بازه زمانی کوتاه تجربه نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
16:38 - 1399/08/05
این خودش کلا حبابه بعد راجب ترکیدن حباب صحبت میکنه نصف ماشین ها به واسطه همین اقا برای نمایندگی به قیمت آزاد فروش میره
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1399/08/05
هر وقت پراید شد ۷ ملیون بگید کاهش
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1399/08/05
اگه می خوای بدونی قیمت واقعی این خودروها چقدره صادرشون کن. البته اگه خارجیا بخرن.
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1399/08/05
عجیبه در هر کشوری تولیدات صنایع پایه ارزانتر هستند. در کشور ما بسیار گرانتر!!!!!!!!! به عبارت دیگه اگه صنعت خودرو نداشتیم خودرو در کشور ما ارزانتر بود! در حالیکه می بایست برعکس باشد.
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1399/08/05
ات و اشغال های که تولید داخل است رو لااقل میتونید رایگان به مردم بدید واقعا ۱۰۰ تومن بدی پراید بشع چه
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1399/08/06
مجوز افزایش قیمت خودرو صادر شد
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1399/08/06
حالا که قیمت ها داره پایین میاد پس از دولت محترم خواهش می کنیم از افزایش قیمت های خودروها که به شورای قیمت گذاری خودروها داده شده دست نگه دارد در غیر اینصورت دروغ می گویید و خودتان بانی و باعث این افزایش ها خواهید بود .
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1399/08/16
هر موقع مزدا شد ۱۲۰ میلیون همه چی ارزان شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج