داوران ایرانی از فیفا و AFC طلبکار هستند
۱۰۵۱۵۴۹
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۶
۴۲۵
به دلیل شرایط کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان داوران ایرانی قادر به دریافت طلب خود از فیفا و AFC نیستند.

خبرگزاری فارس: به دلیل شرایط کرونا و همچنین تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان داوران ایرانی قادر به دریافت طلب خود از فیفا و AFC نیستند.

تحریم‌های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران باعث شده که داوران فوتبال ایران و همچنین ناظران داوری بین‌المللی در کشورمان نتوانند طلب‌های دلاری خود را از کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا دریافت کنند. به خاطر این تحریم‌ها داوران قادر به دریافت طلب و دستمزد خود به طور مستقیم از فیفا و AFC نیستند.

حسین عسگری رئیس سابق کمیته داوران با تأیید این خبر به خبرگزاری فارس گفت: در گذشته هم که تحریم‌ها وجود داشت فدراسیون فوتبال یک فرد را به AFC در مالزی معرفی می‌کرد و ایرانی که به مقر AFC می‌رفت حدود 50 هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت نقدی دریافت می‌کرد و آن پول را به ایران می‌آورد تا طلب داوران بین‌المللی و ناظران پرداخت شود.

اما اکنون به خاطر کرونا امکان سفر به مالزی هم وجود ندارد و به این ترتیب در یک سال اخیر کسی از ایران به مالزی سفر نکرده تا مطالبات داوران را به صورت نقدی از کنفدراسیون فوتبال آسیا بگیرد و به ایران بیاورد. خود من در گذشته 30-40 هزار دلار از AFC می‌گرفتم و برای افرادی که طلبکار بودند به ایران می‌آوردم اما اکنون به خاطر کرونا شرایط این کار هم فراهم نیست.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج