کمیته اخلاق یا کمیته صیانت از فدراسیون
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۱۰۵۲۱۶۶
۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
۱۰۲۹
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حالی مدیرعامل باشگاه فولاد را به دلیل انجام چند مصاحبه محروم کرده است که از رسیدگی به اتهامات دلالی در استقلال و پرسپولیس و یا بررسی پرونده ویلموتس خبری نیست.

خبرگزاری مهر: کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در حالی مدیرعامل باشگاه فولاد را به دلیل انجام چند مصاحبه محروم کرده است که از رسیدگی به اتهامات دلالی در استقلال و پرسپولیس و یا بررسی پرونده ویلموتس خبری نیست.

سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان روز سه شنبه با حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال تا اطلاع ثانوی محروم شد. دلیل این محرومیت به ادعای آذری، سه مصاحبه وی درباره وضعیت فدراسیون بعد از کناره گیری مهدی تاج، انتقاد از حضور هواداران مقابل مجلس برای مطالبات فوتبالی و انتقاد از بازگشت فریدون اصفهانیان به کمیته داوران بوده است.

اتهامی که به سعید آذری از کمیته اخلاق وارد شده صرفاً به دلیل انتقاد آزادانه و بیان نظرات شخصی اش در مورد دغدغه‌های فوتبالی و ارائه راهکار برای اصلاح وضعیت موجود بود ولی ظاهراً برای کمیته اخلاق چیزی که در اولویت قرار دارد و خط قرمز محسوب می‌شود، لطمه خوردن به اعتبار و عملکرد فدراسیون فوتبال است و نه مسائل مهمتر.

در ماه‌های اخیر اتفاقاتی در استقلال و پرسپولیس، دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران رخ داد که در نوع خود کم نظیر بوده است. احمد سعادتمند مدیرعامل وقت استقلال قرارداد بازیکنان این تیم را در یکی از هتل‌های تهران تنظیم و امضا می‌کرد و بعد از آن اتهاماتی در خصوص دلالی به این مدیرعامل وقت وارد شد.

در باشگاه پرسپولیس هم فایل‌های صوتی و تصویری از مهدی رسول پناه سرپرست سابق این باشگاه رسانه‌ای شد. رسول پناه در یکی از فیلم‌های منتشر شده به صراحت از جدایی محسن ربیع خواه بازیکن تیمش به دلیل مباحث دلالی در پرسپولیس صحبت می‌کند ولی تاکنون کمیته اخلاق یک خبر در مورد احضار افراد مورد اتهام و یا یک حکم درباره مباحث پیرامون دو مدیرعامل وقت استقلال و پرسپولیس منتشر نکرده است.

مقایسه اتهامی که به مدیرعامل فولاد برای اعلام نظر شخصی خود وارد شده است با عدم بررسی اتهاماتی که از سوی سرپرست باشگاه پرسپولیس عنوان شده و یا عدم رسیدگی به ادعاها علیه مدیرعامل وقت استقلال نشان می‌دهد دغدغه کمیته اخلاق ظاهراً حفظ و صیانت از فدراسیون فوتبال است در مقابل انتقادات و نه مقابله با جریانات فساد و دلالی.

صرف نظر از این مسائل می‌توان به عملکرد کمیته اخلاق در پرونده مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران اشاره کرد. ویلموتس بابت دو برد و دو باخت در تیم ملی ایران، بیش از ۲ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال گرفت و بعد از آن هم با شکایت به فیفا، فدراسیون کشورمان را بیش از ۶ میلیون یورو محکوم کرد.

در این میان و باوجود ورود نهادهای نظارتی از بیرون فدراسیون و جنجال زیادی که به پا شد، کمیته اخلاق به عنوان رکن فسادیاب و فسادستیز فدراسیون که عملاً باید مستقلاً درباره اتفاقات داخلی فوتبال تصمیم بگیرد، کاری در این زمینه انجام نداد و یا حداقل خبری را - به سان آنچه در پرونده سعید آذری- رسانه‌ای نکرد تا خیال هواداران فوتبال و مردم ایران راحت باشد که کمیته‌ای وجود دارد که در حمایت از «فسادستیزی» قدم بر می‌دارد و نه کمیته‌ای که خود را سپر انتقادات از فدراسیون می‌کند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1399/08/07
فساد در همه جای فوتبال ما داره رخنه میکنه. تنها قربانی هم باشگاهها و احساسات هواداران هست ‌....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
فرش تارنگ_4
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
استیل رگال_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
شفا_فوتر
کالابرد_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
دکتر عارفی - فوتر
استیل رگال_فوتر