پرسپولیسی‌ترین بازیگر تاریخ
۱۰۵۳۰۷۳
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
۲۲۶۹
مرتضی احمدی یک پرسپولیسی تمام‌عیار بود.

خبرآنلاین: مرتضی احمدی یک پرسپولیسی تمام‌عیار بود.

بهزاد فراهانی درباره ریشه‌های پرسپولیسی بودن احمدی گفته: «استاد احمدی از سال ۱۳۲۰ به جامعه ورزشی ایران پیوست، به‌ویژه به آن بخش از جامعه ورزشی که دیدگاه‌های دادگرانه داشت. پرسپولیس یا شاهین سابق تیمی بود که بستر رشد نسل زحمتکش و تلخکام تهران یا کشورمان بود و مرتضی احمدی از همان آغاز چه زمانی که در تیم شاهین توپ می‌زد و چه زمانی که به عنوان شاعر تمام ترانه‌های زیبای مردمی‌اش به دل هزاران هزار هوادار شاهین می‌نشست، همیشه همراه و پشتیبان مردم زحمتکش بود.»

فرزاد موتمن خاطره‌ای عجیب و جالب‌ توجه از احمدی دارد که خواندنش خالی از لطف نیست: «فکر کنم سال ۷۱ بود، همان سال‌ها که مستند می‌ساختم، قرار بود کاری را فیلمبرداری کنیم. در واقع مستندی بود درباره تیم پرسپولیس، البته این کار به‌دلایل متعددی از جمله مشکلات مالی و... به پایان نرسید و هرگز تدوین نشد. اما برای همین کار بود که به اصفهان سفر کردیم تا از بازی دو تیم ذوب‌آهن و پرسپولیس فیلم بگیریم؛ دوربین را در ورزشگاه کاشتیم و در قسمتی از کار تماشاچی‌های حاضر در ورزشگاه را در کادرهای بسته تصویر گرفتیم. فکر می‌کنید اتفاق جالب چه بود؟ مرتضی احمدی بین تماشاگران بود! اما نه فقط همین.

لیدر بود! یعنی او شعار می‌داد و مردم پشت سرش تکرار می‌کردند. ما از پشت دوربین حیرت‌زده شده بودیم. این مرد با این سن و سالش با هیجان و انرژی بسیاری داشت تیمش را تشویق می‌کرد. تصویرهایش هم باید موجود باشد. گفتم که کار به سرانجام نرسید، اما تصویر مرتضی احمدی را در ورزشگاه اصفهان در حالی که دارد شعار می‌دهد و تیمش را تشویق می‌کند باید داشته باشیم. اما اگر لازم باشد به دوستان می‌گویم که راش‌های آن مستند را پیدا کنند و اگر شد تصاویرش را منتشر کنیم. مرتضی احمدی انسان بسیار پرانرژی‌ای بود و در تجربه کاری که با او داشتم کل گروه از بودنش و از لذت همکاری با ایشان انرژی می‌گرفتیم و خسته نمی‌شدیم.»

یک خاطره بامزه هم خود احمدی از دربی شش تایی شدن استقلال دارد که احتمالا شنیده باشید اما خواندنی است: «نشسته بودم تو جایگاه پرسپولیسی‌ها، داشتم نذر و نیاز می‌کردم که بازی را ببریم. در جیبم۷۰۰ تومان پول داشتم‌، گفتم خدایا هرگلی که پرسپولیس بزند، ۱۰۰ تومان صدقه می‌دهم. آن‌موقع ۱۰۰ تومان خیلی پول بود. پول چند تا کار تلویزیونی بود که یک‌جا گرفته بودم! بازی شروع شد و انگار گل‌های ما قرار نبود تمام شوند؛ گل اول ۱۰۰ تومانی اول و همین‌جوری رفتیم تا رسیدیم به ۱۰۰ تومانی ششم؛ دیگر گفتم خدایا غلط کردم، بگو بس کنند، پول ندارم برگردم خانه!»

انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:12
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1399/08/10
پرسپولیس تیمی برخاسته از دیدگاههای دادگرانه...نسل زحمتکش و تلخکام کشور و نه تیم متمول دربار شاهنشاهی!!! این است فرق پرسپولیس با تیم درباری تاج..
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1399/08/10
روحش شاد ❤❤❤❤❤❤
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
اقای احمدی هشت گل هم که تاج به سوراخ زد یادش بود لنگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روحش شاد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روحش شاد
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1399/08/10
یعنی دروغ گفتن کنتورداره که شماره بندازه وبعدقبض صادرکنه تاصبح هی دروغ بگودروغ بگوتاصبح مثلابگوفردامیریم شمرون خونه میخریم دروغ بگوهی دروغ بگو
Iran, Islamic Republic of
13:25 - 1399/08/10
روحش شاد
خدا همه رفتگان و درگذشتگان را غرق رحمت خویش بگرداند
United Arab Emirates
13:59 - 1399/08/10
آخی . چقدر عزیز بود این مرد . روحت شاد پرسپولیسی عزیز .
Iran, Islamic Republic of
14:56 - 1399/08/10
خدا بیامرزه اخه کیسه کش قلیونی مدرک بیار اگه ۸ تازده ؟ کیسه کشهستین دروغگو هستین بی تعصب هستین وطن فروش هستین قلیونی معتاد هستین اراذل هستین ۶ تایی هستین ۴ تایی هستین و .... تموم شدنی نیست اخه چرا انقدر کیسه کشا حقیرن بدبختهای قلیونی
Iran, Islamic Republic of
05:39 - 1399/08/11
کاش بنده خدا قهرمانی اسیارو میدید ولی مثل خیلی ها قسمتش نشد .... ای بابا دلم سوخت ...خخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج