درخواستِ بررسی دلایل پسروی آب دریای خزر
۱۰۵۳۳۰۳
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۲
۱۶۵۴
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خواستار مطالعه دقیق و جامع بر دلایل پسروی آب دریای خزر و سناریوهای پیش‌ِ رو، ناشی از اثرات این پسروی شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان محیط زیست: به منظور اجرای مصوبات ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌ها درباره احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان، جلسه‌ای با حضور عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

کلانتری در این جلسه، مدیریت و احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان را یکی از اولویت‌های ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب‌ها اعلام کرد و گفت: نگاه علمی و به طور کامل تخصصی به استمرار اتصال آب دریای خزر به خلیج گرگان را که به دلیل رسوب‌گذاری و برخی فعالیت‌های انسانی دچار اختلال شده است، مورد تأکید قرار دارد.

وی همچنین، خواستار مطالعه دقیق و جامع بر دلایل پسروی آب دریای خزر و سناریوهای پیش‌ِ رو، ناشی از اثرات این پسروی شد.

درخواستِ بررسی دلایل پسروی آب دریای خزر

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین استفاده از فناوری‌های نوین و به خصوص دانش سنجش از دور در تعیین دقیق حجم آب مخزن تالاب‌های کشور به منظور تعیین حقآبه و بررسی اثرات اکولوژیکی ناشی از نوسانات آب را بسیار ارزشمند دانست و بر تولید داده‌ها در ماه‌های مختلف سال و مقایسه آنها در سال‌های مختلف تأکید کرد.

این گزارش می‌افزاید: رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی در این جلسه گفت: مطالعات جامع نجات خلیج گرگان از طریق مدیریت یکپارچه حوضه مربوطه را عهده‌دار است، گزارش جامعی از نتایج مطالعات و تصمیمات لازم براساس نتایج آن که منطبق بر مدل‌سازی از اکوسیستم مربوطه بود، ارائه کرد.

همچنین در این جلسه، استفاده از فناوری‌های نوین و بهره‌گیری از دانش سنجش از دور برای پایش و محاسبه حجم، عمق و مساحت تالاب‌ها که توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری معاونت محیط زیست دریایی و تالاب ها انجام شده، ارائه شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1399/08/11
همسایه ها آب را مصرف می کنند
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1399/08/11
روسها دارن با سطل آب خزر را میبرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج