پسری که از قتل مادرش پشیمان نیست!
۱۰۵۳۷۷۴
۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱
۵۴۳۹
پسری 18ساله که مادر و مادربزرگش را در جنایتی هولناک از پا درآورده است، در حالی به دو بار قصاص محکوم شد که در بازجویی‌ها تأکید کرده بود از انجام این جنایت پشیمان نیست.

روزنامه شرق: پسری 18ساله که مادر و مادربزرگش را در جنایتی هولناک از پا درآورده است، در حالی به دو بار قصاص محکوم شد که در بازجویی‌ها تأکید کرده بود از انجام این جنایت پشیمان نیست.

تحقیقات درباره این جنایت زمانی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس قرار گرفت که اهالی ساختمانی با مرکز 110 تماس گرفتند و گفتند از خانه همسایه‌شان صدای داد و فریاد به گوش می‌رسد و احتمال می‌دهند واقعه‌ای تلخ رخ داده باشد. مأموران به‌سرعت خود را به محل حادثه رساندند و یکی از همسایه‌ها در همان ابتدا گفت پسر خانواده را درحالی‌که لباس‌هایش خونی بوده در حال فرار دیده است.

مأموران در ادامه وارد خانه مورد نظر شدند و خود را در برابر پیکرهای بی‌جان دو زن دیدند که آثار اصابت ضربات چاقو روی بدنشان مشهود و غرق در خون بودند. در همان بررسی‌های ابتدایی مشخص شد مقتولان مادر و دختر هستند و از مدت‌ها قبل با هم زندگی می‌کردند.

فرار پسر خانواده از خانه نشان می‌داد او در جریان مرگ مادر و مادربزرگش قرار دارد. کارآگاهان وقتی نسبت‌به صحت این فرضیه اطمینان بیشتری یافتند که مشاهده کردند اثری از ورود فرد غریبه به خانه وجود ندارد و هیچ سرقتی نیز انجام نشده است. علاوه بر این، پسر ۱۸ساله که مهرداد نام دارد به منزل بازنگشت و همین نشان می‌داد او عامل این کشتار است. مهرداد در جریان تحقیقات پلیسی دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد.

او گفت:‌ پدر و مادرم مدتی قبل از هم جدا شدند و از آن به بعد مادرم با مادر خودش زندگی می‌کرد. من هم در خانه پدرم بودم، اما از لحظ مالی مشکل داشتم. وقتی موضوع را با مادرم در میان گذاشتم گفت بهتر است به خانه‌شان بروم و با آنها زندگی کنم. او قول داد اگر این خواسته را بپذیرم دیگر از نظر مالی در تنگنا نخواهم بود و او نیاز مرا برطرف می‌کند. متهم به قتل ادامه داد: به خانه مادربزرگم نقل‌ مکان کردم، اما هیچ تغییری در شرایطم ایجاد نشد و همچنان مشکل مالی داشتم.

مادرم به وعده‌هایش عمل نکرد، به همین دلیل با او دچار اختلافات شدیدی شدم. شب حادثه بار دیگر بر سر همین موضوع با مادرم جر و بحث کردم. مادربزرگم وقتی اوضاع را متشنج دید، جلو آمد و دخالت کرد. من که به‌شدت عصبانی بودم و کنترلی بر رفتارم نداشتم، چاقویی برداشتم و هر دو نفرشان را زدم. بعد از اینکه از مرگ آنها اطمینان یافتم سریع از خانه فرار کردم البته نقشه خاصی نداشتم و نمی‌دانستم در کجا باید پنهان شوم تا اینکه عاقبت دستگیر شدم.

مهرداد در ادامه گفت: من از کاری که کرده‌ام پشیمان نیستم و فکر می‌کنم آن دو نفر باید می‌مردند و من هم همین کار را انجام دادم. متهم در ادامه به دستور بازپرس جنایی به بازسازی صحنه جنایت پرداخت و شرح داد ضربات مرگ‌بار را چگونه به مقتولان وارد کرد. او باز هم تأکید کرد از کشتن مادر و مادربزرگش احساس ندامت نمی‌کند.

در نهایت مهرداد روانه زندان شد و پرونده او با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان فارس ارجاع شد. در روز محاکمه نماینده دادستان با شرح پرونده خواستار مجازات قانونی برای مهرداد شد و اولیای‌دم مقتولان نیز اعلام کردند برای متهم درخواست قصاص دارند. مهرداد در این جلسه همان اظهارات قبلی خود را تکرار کرد.

سرانجام قضات ختم جلسه را اعلام کردند و برای صدور رأی وارد شور شدند. آنها به اتفاق مهرداد را گناهکار تشخیص دادند و او را به دو بار قصاص محکوم کردند. به این ترتیب پسر جوان یک گام به چوبه دار نزدیک شد و این حکم در صورت تأیید در دیوان‌ عالی کشور قابل اجرا خواهد بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:38
Iran, Islamic Republic of
07:23 - 1399/08/12
وای خدا چطور میشه که یه نفر به خاطر که پول تو جیبیش کمه مادر خودشو بکشه پشیمونم نباشه!!! مگه میشه آخه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
فقر فرهنگی،فقر دین،غلبه ی احاس بر عفل
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
دهه هشتادی است
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1399/08/12
فقر داره بیداد میکنه
Iran, Islamic Republic of
07:53 - 1399/08/12
.. چرا مهرداد... مادر و مادرِ مادرِ خود را کُشت ؟ آیا مهرداد شیشه ای بود؟!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
بله‌ شیشه‌‌ ای‌ بوده
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1399/08/12
ای دادوبیداد.... ... چقدبچه های امروزه طلبکارشدن...
پاسخ ها
☆Bano☆
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۳
فقر و بیکاری و.....
باعث این همه قتل و جنایت میشه :(
Russian Federation
08:00 - 1399/08/12
شاید می خواسته برای دوست دخترش هدیه بده ویا مواد بخره پسره احمق
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1399/08/12
بعضی از مادر ها واقعا باید بکشی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
و همینطور بعضی پدرا رو
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1399/08/12
برترینها میشه بگی چرا نظراتمو پخش نمیکنی
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1399/08/12
یا میخوای دیگه باهات خداحافظی کنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۲
چرا باید این همه انسان سنگدل و بی رحم باشد این جوان احتمالا اعتیاد داشته و خیلی خمار بوده نتوانسته خودش را کنترل کند چرا جوان خودش دنبال کار نرفته
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1399/08/13
کارش هیچ توجیهی نداره ولی مادر پدری که تصمیم میگیرن بچه ای رو به دنیا بیارن باید بتونن نیاز هایه عادی بچشون رو برطرف کنن اینکه بدونی دستت تنگه و بازم بچه رو به این دنیا بیاری خودش قتله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج