مراسم روز جهانی خاک آذرماه برگزار می شود
۱۰۵۴۵۶۶
۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
۷۷۱
مراسم روز جهانی خاک با شعار «تنوع زیستی خاک دنیای پنهان زیر پای ما» آذرماه به صورت مجازی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر: مراسم روز جهانی خاک با شعار «تنوع زیستی خاک دنیای پنهان زیر پای ما» آذرماه به صورت مجازی برگزار می شود.
 
به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در نشست شورای راهبردی خاک، گفت: آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک ظرف روزهای آینده برای تصویب در هیأت دولت از طرف وزارت جهاد کشاورزی ارائه خواهد شد.
 
علیمراد اکبری، گزارش ارائه شده در خصوص احیای جنگل‌های زاگرس را قابل طرح در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی دانست و تاکید کرد: باید طرحی جامع در خصوص احیای جنگل‌های زاگرس با مشارکت و همکاری ارکان وزارت جهاد کشاورزی ازجمله معاونت‌های تخصصی زراعت، باغبانی، امور دام و سایر مؤسسات ذیربط تهیه و برای اجرا آماده شود.
 
وی گفت: در راستای حفاظت خاک و پوشش گیاهی، زراعت زیراشکوب جنگل‌ها باید بر اساس واقعیت‌های طبیعی قانونمند شود.
 
در ادامه این نشست، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی عنوان کرد: پیگیری کننده و مسئول اصلی آئین نامه اجرایی قانون حفاظت از خاک، دفتر امور خاک کشاورزی است که با توجه به جمع بندی نظرات دستگاه‌های مختلف در این خصوص و تدوین آئین نامه مذکور. امور خاک کشور از یک بی قانونی به روند قانونی و اجرایی خواهد رسید؛ هر چند این قانون دارای ایراداتی است اما ظرفیت ۲۰ ساله‌ای برای اجرا نیز دارد.
 
کامبیز بازرگان یادآور شد: در بحث منابع خاک، جایگاه خاک در کشاورزی و منابع طبیعی به خوبی تبیین نشده و بیشتر با نگاه فیزیکی به فرسایش و حفاظت کمی به آن پرداخته شده است.
 
وی گفت: اگر تحقیقات به عنوان یک شاکله مشخص با هدف جامعی تعریف نشود هرگز به نتیجه نمی‌رسد.
 
بازرگان تاکید کرد: بخش‌های اجرایی، تحقیقاتی و ترویج باید در کنار هم برای رسیدن به هدفی مشترک و با هم افزایی فعالیت کنند.
 
در این نشست مقرر شد با توجه به تجربه مؤسسه آموزش و ترویج کشاورزی در برگزاری مجازی هشتمین کنگره ملی ترویج و آموزش کشاورزی، مراسم روز جهانی خاک نیز با حضور حداکثری دستگاه‌های ذیربط با شعار تنوع زیستی خاک دنیای پنهان زیر پای ما به صورت مجازی و با محوریت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در آذرماه سال جاری برگزار شود.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1399/08/14
کاش جلوی فروش خاک شمال گرفته بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج