مشکلات جنسی مردانه و روش‌های درمان
۱۰۵۶۱۱۵
۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۳
۹۴۲۰
مشکلات جنسی در رابطه زناشویی یکی از مهمترین علت‌های جدایی و یا طلاق عاطفی میان زوج‌ها است. به دلیل اهمیت این موضوع امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به سلامت جنسی در آقایان بپردازیم.

برترین‌ها: مشکلات جنسی در زندگی زناشویی بر کیفیت رابطه زوجین اثر می‌گذارد و زندگی آنها را با چالشهای زیادی رو به رو می‌کند. بسیاری از کارشناسان امور خانواده بر این عقیده هستند که ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی عدم برقراری رابطه جنسی با کیفیت است. 

مشکلات جنسی در رابطه زناشویی یکی از مهمترین علت‌های جدایی و یا طلاق عاطفی میان زوج‌ها است. اختلالات جنسی فقط مخصوص خانم‌ها نیست و بیشتر آقایانی که از این بیماری رنج می‌برند بنابر دلایلی آن را پنهان کرده و خود را سالم وانمود می‌کنند. شناخت اختلالات جنسی و تلاش در رفع این مشکلات یکی از موارد مهمی است که تمامی زوجین باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند. ناتوانی جنسی مردان به هیچ وجه عادی نیست، اما ممکن است به دلایل مختلفی مانند پیر شدن، شایع‌تر و شدیدتر باشد. به دلیل اهمیت این موضوع امروز در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به سلامت جنسی در آقایان بپردازیم.

سلامت جنسی در مردان

از اختلالات و مشکلات جنسی  مهم مردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش میل جنسی

میل جنسی کم، به مواردی اشاره دارد که میل جنسی فرد کم می‌شود یا اصلا وجود ندارد. مشکلات میل جنسی در درصد کمی از مردان در کل جامعه تأثیر دارد. کسی که فاقد میل جنسی باشد، نمی‌خواهد رابطه جنسی را آغاز کند و حتی ممکن است در صورت برقراری رابطه جنسی نتواند به نعوظ برسد که در این صورت این احتمال وجود دارد که علت اصلی، کاهش سطح تستسترون و یا اختلالات روانی باشد.  در دنیای امروز استرس شغلی، مشکلات خانوادگی و کمبود خواب ممکن است موجب کاهش میل جنسی شود . اگر شما استرس ندارید و دچار مشکلات خانوادگی نیستید احتمال دارد هورمون تستوسترون که یک هورمون مردانه است کاهش یافته باشد.

دلایل دیگری نیز به عنوان عامل کاهش میل جنسی شناخته شده اند، از جمله:

 • افسردگی
 • کمبود وقت
 • فشار روانی
 • مشروبات الکلی
 • مشکلات هورمونی مانند پرکاری تیروئید و ...

درمان: درمان، به علت دقیق مشکل جنسی بستگی دارد. اگر علت روانی است، یک روان پزشک یا روان شناس می‌تواند درمان کننده باشد. اغلب در این شرایط، درمان شناختی رفتاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعضی اوقات درمان شامل زوج درمانی هم می‌شود. اگر علت کاهش میل جنسی از عوارض مصرف دارو‌ها باشد، گاهی اوقات دارو‌های جایگزین و بدون عوارض جانبی جنسی وجود دارد یا ممکن است پزشک هورمون درمانی را پیشنهاد کند. هم‌چنین با یک آزمایش خون ساده سطح تستسترون خود را بررسی کنید و اگر این هورمون کم بود درمان‌های لازم را انجام دهید.

سلامت جنسی در مردان

اختلالات نعوظ

اختلال نعوظ بیماری نیست، بلکه علامت بیماری است که ممکن است در فرد وجود داشته باشد. ۱۵۰میلیون نفر در دنیا به اختلال نعوظ مبتلا می‌باشند، لذا مشکلی فراگیر در سطح جهان بوده و در هر سال مبتلایان آن افزوده می‌ شود. اختلال نعوظ زمانی است که فرد قادر به ایجاد نعوظ کامل و کافی برای عمل جنسی نبوده و در نتیجه باعث اضطراب و اختلال فردی می گردد. یکی دیگر از علل اختلالات نعوظ بیماری‌های نوروژنیک شامل بیماری پارکینسون، نروپاتی محیطی، MS می‌باشند. فاکتورهای ایجاد کننده اختلال نعوظ در نوع نرولوژیک شامل: دیابت، حوادث مغزی (سکته مغزی) عروقی، دیسک لومبار، جراحی و رادیوتراپی ناحیه لگن و نروپاتی محیطی است.

همچنین اختلالات نعوظ در مردان به علت کاهش جریان خون و چاقی ایجاد می‌شود. اضافه وزن و چاقی و کاهش جریان خون بیماری عروق کرونری قلب در آینده می‌گردد. حدود دو سوم مردانی که به حمله قلبی دچار می‌شوند، با اختلالات نعوظ روبرو بوده اند.

علاوه بر موارد گفته شده، دلایل زیر موجب اختلال در نعوظ می‌تواند باشد:

 • چاقی
 • دیابت
 • مصرف دارو
 • کلسترول بالا
 • فشار خون بالا
 • سیگار کشیدن
 • بیماری قلب و عروقی و....
  درمان سرطان پروستات

راه حل:  بهترین راه پیشگیری از اختلال نعوظ، در پیش گرفتن یک سبک زندگی سالم و مدیریت بیماری‌هاست؛ برای مثال:

- به کمک پزشک‌تان، دیابت، بیماری‌های قلبی یا سایر بیماری‌های مزمن خود را مدیریت کنید.
- بطور منظم، برای چک‌آپ شدن و انجام آزمایش‌های غربالگری، به پزشک مراجعه نمایید.
- استعمال دخانیات را متوقف کنید و از مصرف مواد مخدر بپرهیزید.
- بطور منظم ورزش کنید.
- در جهت کاهش استرس اقدام نمایید.

انزال زودرس

سلامت جنسی در مردان

هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او اسپرم خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود. انزال زودرس، شایع‌ترین اختلالات در بین مردان است.   

مهم‌ترین دلایل انزال زودرس:

یکی از دلایل عمده این اختلال پرکاری غده تیروئید است. از دیگر دلایل آن مشکلات روانی است. به همین دلیل کسانی که از این اختلال رنج می‌برند باید ابتدا ریشه این بیماری را پیدا کنند.

درمان: برای درمان این مشکل آزمایش خون بدهید تا پرکاری تیروئید شما مشخص گردد. سپس نزد دکتر بروید و مشکل تیروئید خود را درمان کنید، زیرا دارو درمانی به سرعت انزال زودرس را رفع می‌کند. اگر مشکل تیروئید ندارید، از ورزش، تکنیک‌های تنفسی، کاندوم و رفتاردرمانی برای درمان انزال زودرس استفاده کنید.

عدم انزال یا انزال دیررس

نقطه‌ی مخالف کسانی که درگیر مشکل زودانزالی هستند، کسانی قرار می‌گیرند که دچار انزال دیررس هستند. مشکلات روانی مانند اضطراب، استرس شغلی و تاریخچه سوء استفاده جنسی در دوران کودکی، از عوامل اصلی ابتلا به اختلالات ارگاسم است اما در برخی از مواقع مشکلات مربوط به گیرنده های دستگاه تناسلی ناشی از دیابت موجب نرسیدن به ارگاسم می‌شود . از دیگر عواملی که بر اختلالات نعوظ و کاهش میل جنسی تاثیر گذار است چاقی و اضافه وزن می باشد.

درمان: تغییر سبک زندگی در درمان این مشکل بسیار کمک کننده است بنابراین تغذیه سالم داشته باشید و ورزش کنید و اگر مشکلتان برطرف نشد نزد پزشک بروید.

درد در هنگام انزال

درد در هنگام انزال سبب می‌شود بسیاری از مردان نسبت به برقراری رابطه جنسی دلسرد شوند. دلیل اصلی این مشکل اسپاسم عضله آلت تناسلی و یا التهاب پروستات است و می‌تواند زنگ خطری برای ابتلا به بیماری‌های پروستات باشد.

به همین دلیل افرادی که از این اختلال رنج می‌برند باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنند و نسبت به درمان این اختلال اقدام کنند. زیرا اگر به این مشکل رسیدگی نشود احتمال ابتلا به سرطان بالا می‌رود.

درمان: به یک متخصص کلیه و مجاری ادراری مراجعه کنید.

عدم خروج مایع منی در هنگام انزال

سلامت جنسی در مردان

عدم خروج مایع منی در هنگام انزال یکی دیگر از مشکلات جنسی‌ست که برخی از آقایان مبتلا به آن هستند.

مصرف برخی دارو‌های پروستات سبب عدم خروج منی یا مقدار کم این مایع در هنگام انزال می‌شوند. آسیب‌های عصبی نیز در بیماران مبتلا به دیابت نیز سبب عدم خروج مایع منی در هنگام انزال می‌شود.

درمان: اگر قصد بچه دار شدن دارید به پزشک مراجعه کنید و این مشکل را با درمان‌های دارویی رفع کنید.

درد در آلت تناسلی در حین رابطه جنسی

درد آلت تناسلی یا سوزش آلت تناسلی در مردان شکایت شایعی نمی باشد. با این حال، زمانی که درد ایجاد می شود، می تواند موجب نگرانی و اضطراب شدید در مردان شود. گاهی اوقات علت درد ممکن است به خاطر ضربه به آلت، تبخال تناسلی، عفونت پروستات و یا عفونت مثانه باشد. با این حال، گاهی اوقات علت درد آلت تناسلی چندان مشخص نیست. در چنین مواردی، پزشک معمولا با معاینه و انجام آزمایشات لازم سعی در یافتن علت درد می کند.

درمان: این بیماری درمان قطعی ندارد و اغلب با جراحی درمان می‌شود.

برای بهبود روابط جنسی چه کنیم؟

تا این‌جا به مشکلات شایع جنسی که آقایان گرفتار آن‌ها می‌شوند اشاره کردیم. حالا می‌خواهیم راه‌هایی برای بهبود روابطتان به شما آموزش دهیم.

رابطه جنسی شما، الزاماً نباید مانند آنچه در ذهن دارید و آنگونه که تصور می‌کنید، عالی و بدون نقص باشد. بلکه این شما و شریک جنسی تان هستید که باید دریابید از چه نوع رابطه‌ای لذت می‌برید، چگونه برانگیخته می‌شوید و چطور می‌توانید با یکدیگر به اوج لذت جنسی برسید.

سلامت جنسی در مردان

معاشقه و پیش نوازش‌های جنسی

وقتی صحبت از پیش نوازشی به‌میان می‌آید، این مفهوم برای هر کسی به گونه‌ای تعریف می‌شود. اما در هر صورت برانگیختگی جنسی باید صورت بگیرد تا شریک شما به آمیزش جنسی تمایل نشان دهد.

از این رو، بهتر است با نقاط حساس بدن او آشنا شده و علایق او را در نحوه نوازش و انگیزش جنسی بهتر بشناسید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن شریکتان را تهییج و تحریک نمایید. پیش‌نوازی جنسی هم فقط مختص به خانم‌ها نمی‌باشد و آقایان نیز برای تجربه‌ی یک رابطه‌ی خوب به آن نیاز دارند.

مثلا اگر شما از همسرتان سوال کنید که «آیا به آمیزش در این لحظه تمایل داری؟» و او پاسخ منفی دهد، می‌تواند به این معنی باشد که شما سوالتان را به گونه‌ای اشتباه مطرح کرده‌اید. بهتر است کار خود را با لمس و نوازش‌های مهرآمیز شروع کنید و مستقیما به سراغ آمیزش نروید.

انتشار یافته: 90
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1399/08/19
بیشتر مردهای ایرانی زود انزالی دارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
شوهرت بیماره به بقیه چکار داری
1
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
از کجا میدونی؟
مبینا
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بزرگترین مشکلشون ادعااای زیاد بر توانایی هاشوون قبل عمله که در دقیقه اول نابود میشه
بدون نام
Netherlands
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بی تربیت
باقری
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
دقیقا همیجوره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
اونی که شما دیدی فیلم هست همه مردای دنیا اگه تغذیه خوبی داشته باشن بیست دقیقه هست
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
جنسینگ و آرژنین بهترین بهترین هستن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
تمرکز کنی و خوب حس بگیری زود میاد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
درسته و علت اصلي هم سركوب ميل جنسي تا سنين بالا است كه در اين مدت هم به خود ارضاي و ديدن فيلم پورنو روي ميارن البته مقصر اصلي جامعه است كه در آن امكان سكس طبيعي در سنين جواني وجود ندارد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
دقیقا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
همه آدما که یک جور نیستن.....
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1399/08/19
به نظر من مشکل اصلی کاهش میل جنسی مردان این وضع نابسامان مملکت هست . اگه مردها شب و روز کار کنند از پس مخارج زندگی و اجاره خونه بر نمی آیند تا وقتی هم که دل انسان خوش نباشه میل جنسی هم با مشکل روبرو هست
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
دقييقا
يه زماني خيلي قوي بودم ولي از وقتي زير بار زندگي كم آوردم همه چي خاموش شد :(
Iran (Islamic Republic of)
10:39 - 1399/08/19
تنها راه درمان هم این هست که این قدر فشار به مردم نیارند و بگذارند یک آب خوش از گلوی مردم پایین برود .
Iran (Islamic Republic of)
10:41 - 1399/08/19
فقط سیب و سیر و سرکه بخورید تا رگ ها باز شود و خون در آلت راحت برود و بیاید
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
قاطی کنیم بخوریم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بسوزه پدر تجربه خخخخ
محمد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
چجوری بخوریم؟مخلوط یا جداگانه؟ممنون میشم توضیح بدین
Iran (Islamic Republic of)
10:58 - 1399/08/19
که اینطور
پاسخ ها
مینا
-
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
ارررررررررررررررررررررره
حسن ک
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
آیا‌کسانی‌که‌بعلت‌بیماری‌دیابت‌نعوذ‌ندارند‌درمان‌می‌شوند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خیر درمان نمیشوند. مریض بعدی لطفا....
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1399/08/19
روزانه یه لیوان اب سیب میل جنسی را افزایش میده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
منظورتون این هست که آقایان باید آب سیب بخورند یا خانم ها ؟
r
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
لیوان بزرگ یا کوچیک؟
بدون نام
Germany
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
سیب قرمز یا زرد؟
بدون نام بعدی
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
یا سبز؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
يا مخلوط سبز و قرمز؟
يا سبز و زرد؟
يا قرمز و زرد؟
يا سبز و زرد و قزمر؟
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
لیوان چینی یا پلاستیکی؟؟ بزرگ یا کوچیک؟ دسته دار یا بی دسته؟؟ لیوان تو بشقاب باشه یا تو سینی؟ سینی المنیومی باشه یا پلاستکی؟؟
دکتر جان
Iran (Islamic Republic of)
12:24 - 1399/08/19
خجااالت اوره این مطالب چیه میذارید ...
پاسخ ها
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خیلی از خانواده ها دارن به همین علت ها طلاق می‌گیرند اگه یک جا جای طرح سوالات ی از این قبیل باشه اونم اینجا ست فقط دوستان از شوخی های که میشه ناراحت نباشند.
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
چرررررررررررا نصفشو سانسور کردی گفتم چرا تو مقالات مربوط به خانم ها میان میگن خجالت اوره
کاوه
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خب حتما مشکل آمیزش دارن
بزار سوالشونو بپرسن بنده خداها گنا دارن
سعید علی سرخ سرخ
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
به نظر من خجالت اور اون فکر شماست. روزانه چندتا از زوجهای جوان دارن طلاق میگیرن فقط به همین علت بعد ی مطلب کوچیک در مورد اصلی ترین رکن ازدواج میزارن یکسری انسانهایی از نسل انسانهای اولیه و غار نشین میان اینجا و نظرات صدمن ی غاز میزارن. شما لطفا ببند.
r
Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
مریم نظر تو چیه؟
Iran (Islamic Republic of)
12:33 - 1399/08/19
ما از اول ازدواج این مشکلات را داشتیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
الهی
مریم
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خوب پیش نوازی رو زیاد کنین راهش اینه تا جایی که نزدیک ارضابشی بدش نزدیکی کنین
Iran (Islamic Republic of)
12:51 - 1399/08/19
مال من دیر میاد
اینم بده باعث ناراحتی میشه
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
دکتر
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بزن شیره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
شیره چی
انگور
توت
خرما
یا ...؟
Iran (Islamic Republic of)
13:42 - 1399/08/19
مشکل جنسی ما اینه که نمیتونیم ت این شرایط زن بگیریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خداتو شکر کن بالای 90 درصد متاهلاین از ازدواج ناراضین
گلنار
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
چی بگم والا
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
اونایی مشکل دارن بیان جای خودم
Iran (Islamic Republic of)
14:24 - 1399/08/19
عقل که نباشد جان در
Iran (Islamic Republic of)
15:11 - 1399/08/19
نه والا منکه طول میکشه طوری که خسته میشم نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه باس خشن کنم تا ارضا بشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
بابا خشن.فهمیدیم
آقا توحید از تهران
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
خشن کی بودی تو
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
اینجوری کتگوری عوض میکنی سخت نشه براش
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
خجالت بکش
بدون نام
Germany
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
خسته نباشی خشن...
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
مشکل شما هم یک بیماریه، ولی جزو بیماریهای شایع نیست و به خاطر همین این مقاله بهش نپرداخته
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
برترینها که درباره دیر انزالی هم گفته
بدون نام
Australia
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
بعضی ها مقاله رو نمیخونن فقط نظر میذارن؟ فقط از تجربیات روزمره و نیازهاشون میگن
Iran (Islamic Republic of)
15:42 - 1399/08/19
بیشتر جنبه روانی داره به خاطر استرس و درگیریهای روزمره ،
پاسخ ها
مرمری
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۱۹
لاااااایک
Iran (Islamic Republic of)
16:30 - 1399/08/19
يه جورى شده خانمها همه تشنه شدن و حريص و مردها كم توان
از سياست هاى دستهاى پشت پرده است كه كلا نسل مردها كم و ضعيف شود
پاسخ ها
علی.م
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
اگه میگی خانم باید بگی آقا اگه هم قراره بگی مرد باید بگی زن نه که میگی خانم ها و مرد ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
داداش اینجا پیج ادبیات نیست اشتباه اومدی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
توهم توطئه در افراد کم سواد
Iran (Islamic Republic of)
16:30 - 1399/08/19
يه جورى شده خانمها همه تشنه شدن و حريص و مردها كم توان
از سياست هاى دستهاى پشت پرده است كه كلا نسل مردها كم و ضعيف شود
Iran (Islamic Republic of)
20:58 - 1399/08/19
من که نه ساله ازدواج کردم تو مسایل زنا شویی هم به شدت موفقم چونکه زنم همه زندگیمه
پاسخ ها
فامیل دور
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۱
ایشالا خوشبخت بمونید.. آرزوی خوشبختی دارم برای همه جوونا.......
Iran (Islamic Republic of)
01:34 - 1399/08/20
مجرد ها چیکار کنن ؟!
Iran (Islamic Republic of)
01:35 - 1399/08/20
من که خودارضایی میکنم
Iran (Islamic Republic of)
01:35 - 1399/08/20
دارو های ضد افسردگی میل جنسی رو کم میکنه
Iran (Islamic Republic of)
01:36 - 1399/08/20
من مجرد و تنهام و افسرده داروی ضد افسردگی میخورم که میل جنسی رو کم میکنه
Iran (Islamic Republic of)
01:36 - 1399/08/20
دارو های ضد افسردگی دیر انزال میکنه
Iran (Islamic Republic of)
01:36 - 1399/08/20
اونایی که زن ندارن چیکار کنن ؟!
Iran (Islamic Republic of)
01:38 - 1399/08/20
شما اقتصاد رو درست کن میل جنسی هم زیاد میشه
Iran (Islamic Republic of)
01:38 - 1399/08/20
اقتصاد درست بشه میل جنسی هم زیاد میشه
Iran (Islamic Republic of)
01:43 - 1399/08/20
خوش به حال اونایی که زن دارن :(
Iran (Islamic Republic of)
01:45 - 1399/08/20
شما اول مشکل ازدواج جوونا رو حل کن
Iran (Islamic Republic of)
01:45 - 1399/08/20
شما اول یک زن برای جوونا فراهم کن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
جوونها هم دختر هستن هم پسر. کی با فرهنگ میشید؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
جوان فقط پسره؟بخدا فرهنگ ایرانیا اخر خنده س
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
برای تو هر چه سریعتر هممون باید آستین بالا بزنیم که ظاهرا شرایطت خیلی وخیم شده
Iran (Islamic Republic of)
01:52 - 1399/08/20
من میل جنسیم خیلی بالاس چیکار کنم ؟!
Iran (Islamic Republic of)
04:05 - 1399/08/20
پیازگسترده فراموش نشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
پیاز گسترده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
16:56 - 1399/08/20
ای بابا دل خوش سیری چند با این گرونی و فلاکتی
پاسخ ها
بدون نام
Australia
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
به جای اینکه اینجا از حسرتات بنویسی برو باهاش صحبت کن که پر از حسرت و نیاز نباشی ...
Iran (Islamic Republic of)
08:38 - 1399/08/21
نظرات و کامنتها رو که میخونم بیشتر خنده ام میگیره تا اینکه راه حلی ارائه بدن. لطفا از این مقالات بیشتر بذارین و راه حل هاش هم بگین چون بیشتر طلاقها علتش همینه
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1399/08/27
این مشکل اکثر مردای ایرانیه
چون...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج