همه آنچه که درباره محدودیت‌ها باید بدانید
۱۰۶۰۳۹۶
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۹
۴۳۰۲
طرح جدید دولت برای مهار ویروس‌ کرونا از امروز وارد مرحله اجرایی می‌شود.

برترین‌ها: طرح جدید دولت برای مهار ویروس‌ کرونا از امروز وارد مرحله اجرایی می‌شود.

از امروز تردد به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و شهرهای قرمز یک میلیون تومان جریمه در هر ۲۴ ساعت دارد.

در شهرهای قرمز تردد خودرو از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح ممنوع است و همه مشاغل به جز مشاغل گروه یک تعطیل خواهند بود.

فعالیت‌ها و کارخانه‌های تولیدی مهم که با معیشت و زندگی مردم سروکار دارند؛ ادامه خواهد داشت.

آغاز اجرای طرح محدودیت‌های جدید از امروز

تست مثبت‌ها در صورت عدم رعایت قرنطینه ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‎شوند.

یک سوم کارکنان در وضعیت زرد و در وضع نارنجی، تا یک دوم کارکنان باید در اداره‎ها حضور داشته باشند.

تقسیم بندی شهر‌ها به سه رنگ

در طرح جامع مدیریت بیماری کرونا که از امروز اول آذرماه کلید می‌خورد، شهر‌ها به سه دسته تقسیم بندی می‌شوند، بر این اساس در شهر‌های زرد به ازای هرصد هزار نفر روزانه ۴ بیمار با تست مثبت کرونا، در شهر‌های نارنجی روزانه ۶ بیمار مثبت کرونا به ازای هر صدهزار نفر و در شهر‌های قرمز به ازای هرصد هزار نفر ۱۰ بیمار مثبت کرونایی بستری می‌شوند. بنابر تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا از اول آذرماه در شهر‌های قرمز مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴، در شهر‌های نارنجی مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ و در شهر‌های زرد مشاغل گروه ۴ تعطیل هستند.

مشاغلی که تعطیل نیستند

بنابر مصوبه ستاد مقابله با کرونا از اول آذرماه مشاغل ضروری در همه شهر‌ها فعال هستند و بدون تعطیلی فعالیت می‌کنند.

کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته، مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تامین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه و تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت، حمل و نقل عمومی کالا و مسافرِ برون شهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی، حمل و نقل عمومی درون شهری، دارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت‌ها، میوه فروشی‌ها و سبزی فروشی‌ها، میادین میوه و تره بار، مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته مشاغلی هستند که تعطیل نمی‌شوند.

همچنین مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی نانوایی (تولید فرآورده‌های نانوایی)، مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تامین آمبولانس دولتی و خصوصی، داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و دارو‌های سنتی، مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون‌بر، خدمات اپراتور‌های ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیت‌های پستی، شرکت‌های خدمات اینترنتی (اعم از تامین کنندگان اینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت)، رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه، مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان، مراکز توان‌بخشی و مراقبتی، آسایشگاه‌ها، تعمیرگاه‌های انواع خودرو، لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی، فروشگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی، فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن‌آلات، کارگاه‌های صنعتی (مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)، چاپخانه‌ها، خشکشویی‌ها و آرامستان‌ها از جمله مشاغلی هستند که از فردا تعطیل نیستند.

 شاغلان در کارخانه‌های خارج شهر نگران نباشند

ورود افراد غیربومی به شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع است. به این ترتیب افرادی که ساکن شهر نارنجی یا قرمز نیستند نمی‌توانند به این شهر‌ها وارد شوند. از سوی دیگر کسانی که ساکن شهر‌های قرمز و نارنجی هستند اجازه ورود به سایر شهر‌ها را ندارند. یعنی می‌توانند از شهر خود خارج شوند، اما اجازه ورود به سایر شهر‌ها را ندارند. این تدبیر با این هدف در نظر گرفته شده که بعضاً برخی افراد مشاغل تولیدی در اطراف شهر‌ها دارند. به این ترتیب این افراد می‌توانند برای حاضر شدن در محل کار خود از شهر خارج شوند، اما قطعا افراد به قصد سفر نمی‌توانند از شهر‌های نارنجی و قرمز خارج شوند. برای مثال افراد غیربومی نمی‌توانند به شهر تهران وارد شوند و اگر به هر طریقی وارد این شهر شوند خودرو‌های غیربومی هر ۲۴ ساعت که مشاهده شوند در صورت نارنجی بودن شهر ۵۰۰ هزار تومان و در صورت قرمز بودن شهر یک میلیون تومان جریمه خواهند شد. در ادامه این مثال اگر افراد بومی داخل تهران به عنوان یک شهر قرمز اجازه ورود به هیچ شهر دیگری ندارند، اما تردد در کنارگذر شهر‌ها برای تردد عبوری باز گذاشته شده و مشکلی نخواهند داشت و در این طرح استان البرز و تهران یکی در نظر گرفته شده اند.

آغاز اجرای طرح محدودیت‌های جدید از امروز

ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۵ بامداد در شهر‌های قرمز

ممنوعیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۵ بامداد روز بعد در شهر‌های دارای رنگ بندی قرمز اعمال خواهد شد و این ممنوعیت با هدف جلوگیری از تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی بوده و مدیریت اجرای دقیق و درست آن نیز بر عهده‌ی فرمانداران شهرستان‌های استان است. مشاغل ضروری می‌توانند ضمن هماهنگی با فرمانداری‌های هر شهرستان نسبت به اخذ مجوز و برگه‌ی تردد اقدام کنند.

نحوه تردد مشاغل ضروری بعد از ساعت ۲۱

افرادی که در مشاغل ضروری فعالیت می‌کنند و ضرورت تردد در ساعت ۲۱ تا ۴ صبح را دارند باید تایید فرمانداری داشته باشند. در حال احصا هستیم که چه دستگاه‌هایی و چه تعداد خودرو در این بخش جای می‌گیرد که اعلام کنیم با ارائه کارت شناسایی و یا اگر جریمه شدند راهکاری برای رفع جریمه‌ها فراهم کنیم، چون هنوز طرح اجرا نشده، باید طراحی مناسب انجام دهیم و ممکن است مدل‌های دیگری پیاده شود.

نحوه مراجعه به مراکز درمانی بعد از ساعات ۲۱

فرمانده قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا گفت: در این ساعات کلیه ناوگان تاکسیرانی، آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و شهروندانی که ضرورت خروج منزل در این ساعات را دارند، می‌توانند از این ناوگان استفاده کنند.

هشدار پلیس درباره سامانه‌های جعلی صدور مجور تردد

کلاهبرداران با راه اندازی سایت‌ها با آدرس‌های جعلی مشابه با عنوان " ثبت نام تردد در سامانه‌های حمل و نقل درون و برون شهری در ایام محدودیت‌های کرونا " اقدام به سرقت اطلاعات هویتی و بانکی شهروندان و کلاهبرداری‌های اینترنتی و برداشت‌های غیرمجاز و دریافت پول‌های هنگفت از حساب شهروندان؛ با هدایت طعمه‌های خود به صفحات فیشینگ می‌کنند. پلیس با بیان اینکه هرگونه اطلاع رسانی و ثبت نام و دریافت مشخصات خودرو‌های دارای مجوز قانونی تردد صرفا از طریق رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر صورت می‌پذیرد، از هموطنان درخواست کرد با عدم توجه به تبلیغات فریبنده که در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های غیربومی صورت می‌پذیرد، از مراجعه به هرگونه سایت و سامانه که عناوین مشابهی دارند، خودداری کنند.

وضعیت حضور کارگران و کارمندان در ادارات

برای کارکنانی که در شرایط ضروری باید در محل کار خود حضور داشته باشند نسبت به سایر کارکنان باید امتیازاتی در نظر گرفته شود. به ویژه زمانی که این موضوع طولانی باشد. دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید تفاوتی‌هایی میان این کارکنان در نظر بگیرند. تبعیض میان نیرو‌های شرکتی، استخدامی و خدماتی بی‌تردید نقض مقررات است و با این موارد برخورد خواهد شد. این طرح رئیس و مرئوس، کارمند رسمی و قراردادی ندارد و باید برای همه یکسان و برابر دستورالعمل‌ها اجرایی شود. قطعا اجرای بدون تبعیض این طرح بین گروه‌های مختلف به جد در دستور کار باید باشد.

همه آنچه درباره محدودیت‌ها باید بدانید

شرکت‌های خصوصی تعطیل هستند؟

 این شرکت‌ها در دو بخش تقسیم‌بندی شده‌اند نخست شرکت‌هایی که با مشاغلی در وضعیت زرد و نارنجی فعالیت دارند، در ارتباط هستند که فعالیت آن‌ها مانعی ندارد و بخش دیگر شرکت‌هایی هستند که مراجعه‌کننده دارند که در وضعیت نارنجی و قرمز بسته خواهند بود. البته شرکت‌هایی که متصل به تولیدی‌ها و مشاغل گروه سطح یک هستند از لحاظ فعالیت مشکلی نخواهند داشت. به این ترتیب شرکت‌هایی که در بخش بازرگانی هستند، می‌توانند فعالیت کنند.

چگونگی اجرای ممنوعیت سفر برای کرونایی‌ها

در این راستا، مسافری که چه در مرحله صدور بلیت است و چه زمانی که دارد سوار قطار یا هواپیما می‌شود، اگر تستش مثبت باشد، از سوار شدنش ممانعت می‌شود. با همکاری وزارت بهداشت تمام مسافران هواپیما و قطار بین شهری رصد می‌شوند و از جا به جایی افراد مبتلا جلوگیری می‌شود و چند مبتلا هم روز جمعه از فرودگاه بازگردانده شدند و اتوبوس‌های بین شهری روز سه شنبه به سامانه متصل خواهند شد. در تاکسی‌های اینترنتی نیز به این صورت است که راننده‌ای که تستش مثبت بوده تا ۱۴ روز چراغ این راننده قرمز می‌ماند و این راننده طی این ۱۴ روز نمی‌تواند مسافر بگیرد.

همه آنچه که درباره محدودیت‌ها باید بدانید

سفر با حمل و نقل عمومی مجاز است

به طور کلی حمل‌ونقل عمومی بار و مسافر مجاز است. البته باید دستورالعمل‌ها و ضوابط تعیین شده وزارت بهداشت رعایت شود و در این راستا نظارت وزارت راه نیز وجود خواهد داشت. براساس آنچه در سامانه ماسک محقق شده مدیریت هوشمند انجام می‌شود به این ترتیب که فردی که تست پی‌سی‌آر آن مثبت شده در سیستم بهداشت و درمان اطلاعاتش ثبت می‌شود و از طریق سامانه ماسک ردیابی خواهد شد و اگر سفر داشته باشد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان روی فیش تلفن همراه، تلفن ثابت یا پلاک خودروی وی جریمه اعمال می‌شود و با پیامک نیز به وی اطلاع داده خواهد شد.

کلاس‌های درس مدارس و دانشگاه‌ها غیرحضوری شد

در تمام مدت اعمال محدودیت‌های کرونایی فعالیت مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها به صورت کاملا غیرحضوری و در بستر سامانه‌های مشخص شده در وزارت آموزش و پرورش و علوم تحقیقات و فناوری بوده و هیچ مرکز آموزشی حق برگزاری کلاس‌های حضوری تحت هیچ شرایطی را ندارد.

اعمال محدودیت در برگزاری جلسات، مراسم و نمایشگاه‌ها

ماموریت‌های غیرضروری نباید صورت گیرد. کلیه جلسات اگر در فضای سربسته باشد حتما باید الزام رعایت فاصله چهار متر افراد انجام شود. همچنین شش بار گردش هوا در هر ساعت برای فضای بسته باید انجام شود و حداکثر افراد شرکت‌کننده در جلسات شهر‌های زرد ۳۰ نفر، شهر‌های نارنجی ۲۰ نفر و شهر‌های قرمز ۱۵ نفر باشد. آیین‌های فرهنگی، اجتماعی، نماز جمعه، مراسم‌های آئینی و مذهبی تعطیل هستند همچنین برگزاری هرگونه نمایشگاه (عمومی، تخصصی و بین المللی) در همه وضعیت‌ها (زرد، نارنجی و قرمز)، تا عادی شدن شرایط ممنوع است.

لیگ‌های ورزشی تعطیل نیستند

فدراسیون‌های ورزشی به تولید و پخش مجموعه‌های "ورزش در خانه" از طریق صداوسیما و فضای مجازی و ایجاد شور و نشاط بین خانواده‌ها اقدام و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی لیگ‌های مختلف را برگزار تا فضای شادابی برای مردم در منزل فراهم گردد.  فدراسیون‌های ورزشی با استفاده از ستارگان ورزش کشور و قهرمانان و پهلوانان ورزشی نسبت به اعلام توصیه‌ها و تبیین شیوه نامه‌های بهداشتی اقدام و ضمن انتشار در فضای مجازی، در اختیار صداوسیما و رسانه‌های کشور قرار دهند.

چک‌ها برگشت نمی‌خورد

درباره اینکه با باز بودن بانک‌ها و بورس و اعلام تعطیلی مغازه‌ها در گروه‌های دو، سه و چهار در شهر‌های قرمز تکلیف چک‌ها و کرایه مغازه‌ها چه خواهد شد اعلام شده: راه‌حل اینکه چک آن‌ها به اجرا گذاشته نشود بانک‌ها تعطیل نیست، زیرا که باید خدمات ضروری به مردم ارائه کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 52
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1399/09/01
کدوم محدودیت
کدوم تعطیلی
پاسخ ها
بچه‌ نظام‌ اباد‌ تهران‌
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
برو‌ بابا‌ کو‌ تعطیلی‌ به قران‌ این‌ دو‌ هفته‌ تموم‌ میشه ولی‌ کرونا‌ کم‌ نمیشه‌ مگه‌ دروغ‌ بگید‌ که‌ شماها‌ عادت‌ دارید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همه جا بازه که این شد محدودیت اخه دوتا مغازه رو بستین بقیه جاها بازه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ترافیک که مثل قبله. همه مشاغلم که جزو لیست ادامه به کارن!!؟
انسان
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
واقعاً کشور مسخره ای هستیم با دولت مسخره فقط جوک و خنده ...یعنی به این میگین محدودیت به محدودیت چی میگین پس ..همه باید بمیرند همه ..دست به دست هم میهن خویش را کنیم قبرستان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
فقط املاک ها و پوشاک فروش ها بسته و الباقی باز . به نتیجه رسیده که کرونا از پوشاک فروشان و بنگاه ها انتقال داده میشود
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
از نمونه قدرت کائنات اینه که هر حرفی بزنیم هر خواسته ای رو بخواهیم ،روزی به آن خواهید رسیم...

بطور مثال وقتی بچه بودیم میگفتن شیطونی نکن میدیم نمکی ببرت... و امروز نمکی در غالب وزیر بهداشت داره یکی یکیمون روتحویل عزرائیل میده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
کمتر نق بزنید
تمام مشاغلی که مجوز فعالیت دارند فعالیتشان برای آسایش زندگی من و تو لازمه ، خدای ناکرده اگه یه چیزی تو خونه ت خراب شد میخوای چکار کنی؟؟ نمیشه که همه جا و همه خدمات رو تعطیل کرد ، یه جو عقل هم خوب چیزیه هموطن
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1399/09/01
بابا اینها خودشونو مسخره کردن کدوم تعطیلی؟؟!!!
پاسخ ها
یاران
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
چرا اتوبوس و سواری وتاکسی میتونه مسافران جابجا کنه باماشین شخصی نمیشه به ده کیلومتری شهر همجوار بره که بهداشت شخصی بیشتر است، چون ترمینال تعطیل میشه؟ ماشین کرایه شخصی هستم شما راهنمایی کنید چگونه ازکجا مخارج زندگي تأمین کنم کرایه خونه چطوری بدم ؟خانواده ام چیکار کنم؟خدایا خودت کمک کن،گيج شدم‌ ببخشید نمیدونم چکار کنم
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1399/09/01
من موندم خودتونوسرکار گذاشتید یامارو. همه جابازه. خیابوناشلوغ. پس چه محدودیتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
خیابونها شلوغه چون بارندگی هست ، روز خوشش تو این وضع خیابونا قفل میشه دیگه الان که کرونا هست که همه مردم با ماشین شخصی تردد میکنن
Iran, Islamic Republic of
08:48 - 1399/09/01
همه که باز هستن.خخخخ
میخوان وام از صندوق جهانی بگیرن ولی یکی از مدارکش باید این باشه که 2 هفته کشور تعطیل باشه.اینها هم صوری مدرک جور کردن.خحخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1399/09/01
فرق بین کارکنان تعطیل با کارکنانی که سر کار حضور دارند و خدمت میکنند چیست???
نه اضافه کاری نه چیز دیگه,
فقط میگن وظیفه بوده,
تاکی!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1399/09/01
ما که 7 صبح اومدیم سرکار ترافیک همونی بود که بود.. بقیه همکارا هم همینو میگفتن.. تا وقتی بانک باز باشه شرکتهای خصوصی هم باز هستن و تعطیلی دیگه معنی پیدا نمیکنه... این وسط فقط مغازه دارا و کاسبا داران متضرر میشن بخصوص اونایی که اجاره میدن.. اونایی که صاحب مغازه ان اینقد مشکل ندارن..
Iran, Islamic Republic of
08:57 - 1399/09/01
همش حرفه صبح امروز اگر مسیر غرب به شرق اتوبان همت رو می دیدید متوجه می شدین که ترافیک صبحگاهی کم که نشد هیچ بیشتر هم شد خیلی از مراکز شلوغ هنوز باز هستن و خدا می دونه با این وضع چه خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
09:18 - 1399/09/01
منظور محدودیت استانی است
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1399/09/01
ما که یه شرکت خصوصی هستیم اجبار کردن بیایم ...
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1399/09/01
اینکه همه چیز بار است خودشکن سر گارند یا ما
Iran, Islamic Republic of
09:22 - 1399/09/01
عوض اینکه دولت کمک کنه ب مردم از گرسنگی نمیرن داره جریمه میکنه مسخره ها
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همه این جنگلک بازی ها برای همین جریمه هاست جیب هاشونو دارن پر می کنن
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1399/09/01
پروژه های ساختمانی تعطیل هستند؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
نه همین الان روبروی ما همه کارگر ها سر ساختمون هستن و مشغول به کار
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1399/09/01
همه آینهاکشک .یکم تهران را ببین.
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1399/09/01
همه جا که باز هستش این چه از تعطیلی
Iran, Islamic Republic of
09:33 - 1399/09/01
فقط میتونم بگم
مرسی که هستین
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1399/09/01
باسلام،شما رو بخدا نظرم را درج کنید، بیماریکه،مثلا اهل روستاهای گیلان است، بعلت جراحی قلب در بیمارستان تهران بستریست، و امروز شنبه مرخص میشود،شرایط آوردنش به گیلان چطوریست؟ حالا ماشین بستگانش باید کلی جریمه شوند،شمارو بخدا دراینجور موارد راهکار بذارید،ممنون
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1399/09/01
طرحی که اوج بی کفایتی ستاد کرونا را نشان میده....فقط قشر بدبخت جامعه را شامل میشه .همان آش همان نخوده....
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1399/09/01
همه دارن میرن شمال کنار گذر هم براشون باز کردن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
همه نه اون عده که جیب شون پره و دلشون بی غم ما هم تهرانی هستیم والا نه توان مالیش رو داریم و نه دل خوشش رو
سرکار هم میریم و چیزی به نام قرنطینه برامون معنی نداره
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1399/09/01
والا من متن بالا خوندم پس همه که سر کار هستند مثالح فروشی ها هم باز هستند پس کارهای ساختمانی هم هست ولی کارهای وابسته بدون نیاز خوب چرا تعطیل میکنید بزارید باز باشن ماهم تکلیفمون مشخص باشه بفهمیم داریم چوار میکنیم
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1399/09/01
تا دیروز که سینه سپر میکردید و میگفتید قرنطینه شهر ها منسوخ شده و مانع از قرنطینه تهران و بخصوص قم شدید .حالا که بیماری گسترش پیدا کرده میگید قرنطینه خوبه!!!!!. همون روز اول باید شهر قم رو قرنطینه میکردید. وزیر و مسئولان نالایق وزارت بهداشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
تو به این توهمات اینا میگی قرنطینه ؟
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1399/09/01
نوش داروی بعدازمرگ سهراب.آمدی جانم ولی حالاچرا دولت باتدبیرمابایداینکارراازبدورودکرونابه کشورماانجام میداد.ماننددولت چین که شهرووهان راچندین ماه تعطیل کرد.وباجمعیت بالای میلیاردش بیماری کرونارا به صفررسوند.الان دیگه دیرشده.
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1399/09/01
همه مشاغل که باز بودن بجز لوازم آرایشی
کرونا از بین میره مطمعنن
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1399/09/01
اینا که قرار بود بسیج و نیروانتظامی بفرستن تو خیابونا واس سخت گیری پس چیشد؟
خخخ والا بخدا اینا خودشون دارن با دست پس میزنن با پا پیش میکشن
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1399/09/01
طی یک تفاهم نامه با حضرت کرونا ، مقرر گردید ایشان در ساعات حضور مردم در اجتماعات تشریف نیاورند فقط مجازند در ساعات منع عبور و مرور در شهر تردد فرمایند، قانون آسمانی به این میگن!
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1399/09/01
خودشونو مسخره کردن همه جا رو مگن تعطیله بعد همه شغلها رو اعلام میکنن باز هستن معلوم نیست چه غلطی دارن میکنن ...
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1399/09/01
کدوم تعطیلی پدر و برادر من امروز هم مثل همیشه رفتن سرکار چکار کنن منتظر بمونن شاید جزو اون یک سوم خوشبخت جامعه که روحانی 100 هزار تومن بهشون میده باشیم
نه قربونت اون صدقه ات مال خودت ما سرماه 18 برابر این مقدار رو جیرینگی باید بدیم دست صاحب خونه و چندین برابر رو بابت قسط و وام هامون و برای قرون قرونش هم باید کار کنیم تعطیلی و پروتکل مال شماهاست که جیب تون پره و دارین حال می کنین
مارو هم سیاه نکنین خودمون خیلی وقته رنگرزی یاد گرفتیم
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1399/09/01
آخ ترسیدم‌چه سخت گیری میکنند خخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:57 - 1399/09/01
دولت فقط میخواد جیب خودش را با جریمه ۵۰۰ ویک میلیونی پر کنه بقیه اش کشک
پاسخ ها
صادقی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
خدا به فریادمون برسه
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1399/09/01
سلام ما که در پایانه آزادی هستیم ترمینال غرب ساعت کاری ما تا11شب چه کاری باید انجام بدیم چطوری بریم خونه به کجا مراجعه کنیم تا جریمه نشیم برترینها درصورت امکان مشکلات مارا بنویسید بخدا نمی‌دونیم چکار کنیم
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1399/09/01
دولت هیچ طرحی به جز زدن جیب مردم نداره ! همه چیز این دولت با پولی که از جیب مردم بیرون میکشه حل میشه ! یک روز با بالا بردن قیمت دلار و بی ارزش کردن پول کشور ! یک روز با قیمت سکه ! بعد با بورس بازی و حالا هم جرائم یک میلیون تومانی ! هنوز تکلیف جرائم راهنمائی و رانندگی که فرد قسم میخوره که در فلان شهر نبوده ولی براش قبض جریمه صادر نشده مشخص نیست ! روزی 470 نفر از کرونا میمیرن اینها با پررویی میگن خوب کنترل کردیم !
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1399/09/01
مردم را مسخره کردن یا دراز گوش تصور کردن همه جا بازه وهمه مشغول کار چه تعطیلی فقط برای خودشون منبع در آمد درست کردن جریمه کنن، مشخص کسی ساعت ۱شب تا ۵صبح بیرون نمیره از خونه
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1399/09/01
حالا اگر کسی برا کار اداری ، یا مهلت حق اعتراض به رای یا حکمی داشته باشه و اون مهلت تمام بشه چکار کنه؟ چطور بره ؟
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1399/09/01
سلام
اکثر ادارات خصوصی و دولتی باز هستند
ترافیک همون ترافیک
و ادارات خصوصی فقط درصورتی حاضر به تعطیلی هستند که ابلاغیه رسمی بگیرند
مشكل مردم تعطيلي يا عدم تعطيلي نيست
مشكل اين هست كه چرا اينقدر بي برنامگي هست
چرا اين همه شلوغ بازي الكي؟ تعطيلي مگه شوخيه؟
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1399/09/01
اینجوری ک اوضاع درست نمیشه دوهفته کلا تعطیل میکردید .مردم آذوقه دوهفنشونومیخریدن وهمه توخونه میموندن این راه حلی ک گذاشتید فقط کیسه دوختیدبراجمع کردن جریمه ازمردم والا چیزخاصی عوض نمیشه همون آش و همون کاسست
Iran, Islamic Republic of
07:51 - 1399/09/02
این طرح بدرد نمیخوره، من الان تو مترو هستم و عملا ۸۰ درصد افراد قبل طرح هم در مترو هستند، نمیدونم چه کسی رد تعطیل کردن فقط داخل متن یه جمله نوشته شده بود که مشاغل مرتبط با سطح یک همه میتونند باز باشند واقعا خجالت آوره پیاده سازی همچین طرحهایی بدون پشتوانه بدون تفکر کامل با توجه به حالت دستوری بودن آن.
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1399/09/02
ظاهرا فقط این طرح برای دورهمی خانوادگی بوده نه سطح کلان کشوری و استانی.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج