15 روش طبیعی درمان کمردرد
۱۰۶۰۸۱
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
۱۹۴۸۳۲
روش هایی که در زیر برشمرده شده اند روش های ثابت شده و مطمئنی برای تسکین درد کمر هستند و دیگر نیازی نیست از دارو برای درمان کمردرد استفاده کنید.
برترین ها: آیا شما هم کمردرد دارید؟ باید بگوئیم که تنها شما نیستید که از درد کمر رنج می برید و سالانه افراد بسیاری فقط بخاطر درد کمر نزد پزشک می روند تا با هر دارو و مسکن تجویزی از این درد رها شوند. کمردرد شما چه به خاطر بلند کردن جسم سنگین باشد، چه بخاطر ایستادن طولانی مدت یا مشکلات مزمن دیگر، حتماً لازم نیست دارو مصرف کنید تا این درد تسکین یابد. روش هایی که در زیر برشمرده شده اند روش های ثابت شده و مطمئنی برای تسکین درد کمر هستند و دیگر نیازی نیست از دارو برای درمان کمردرد استفاده کنید.

یوگا


در یک تحقیق انگلیسی که در مجله پزشکی داخلی منتشر شد، افرادی که کمردرد داشتند و یک بار در هفته به مدت سه ماه کلاس یوگا می رفتند، بهبود بیشتری نسبت به افرادی که درمان های عادی مانند دارو یا فیزیوتراپی انجام می دادند، پیدا کردند.

15 روش طبیعی درمان کمردرد

حرکات کششی

همان تحقیق قبلی ثابت کرد که حرکات کششی به اندازه یوگا در درمان کمردرد مؤثر هستند. کلاس های 52 دقیقه ای حرکات کششی شامل 15 حرکت می شدند که همه عضلات مهم بدن را تمرین می دادند و بیشتر بر بالاتنه و پاها متمرکز بودند.

ماساژ

دو کلمه بگوییم: خودتان را درمان کنید. افرادی که از کمردرد مزمن رنج می برند و بطور هفتگی ماساژ می روند، پس از 10 هفته درد کمتری نسبت به افرادی که ماساژ انجام نمی دهند دارند.

15 روش طبیعی درمان کمردرد

طب سوزنی


اگر از فکر قرار گرفتن سوزن های متعدد روی پوستتان ناراحتید، به این فکر کنید که شاید طب سوزنی کلید حل مشکل کمردرد مزمن شما باشد. در یک تحقیق مشخص شد که افرادی که درمان های طب سوزنی را دریافت می کنند بیشتر از افرادی که درمان های رایج دارند، تسکین می یابند.

گفتار درمانی

صحبت کردن در مورد کمر دردتان با یک تراپیست به شما آرامش و تسکین می دهد. در یک پژوهش انگلیسی، مشخص شد افرادی که کمردرد دارند و به مدت شش ماه یک بار در هفته به مدت 90 دقیقه در گروه های درمان ادراکی رفتاری حضور می یابند، کمردرد کمتری دارند. درمان ادراکی رفتاری روی حل مشکل از طریق تغییر در افکار و رفتار متمرکز است. یک سال بعد 59 درصد آنها اعلام کردند که کمردرد آنها کاملاً درمان شده است.

ورزش های قدرتی

کتی کاهلر، مربی فیتنس ستاره ها، یک تست برای شما دارد: کنار دیواری بایستید و پشتتان را به دیوار تکیه دهید بطوریکه شانه ها به دیوار بخورند. آیا می توانید به مدت چند دقیقه در این وضعیت بمانید؟ اگر اینطور نیست، باید کمر و بالاتنه خود را قوی کنید. قوی کردن این قسمت های بدن به پیشگیری و تسکین کمردرد کمک می کند.

فیزیوتراپی


چیزهای خوب در انتظار کسانی است که صبر می کنند، بجز وقتی که صحبت از درمان کمردرد باشد. شروع فیزیوتراپی باید در مدت دو هفته از شروع کمردرد باشد تا ریسک نیاز به درمان های بعدی کاهش یابد و هزینه های کلی سلامت نیز کمتر شود.
 
15 روش طبیعی درمان کمردرد

درمان دستی استخوان و عضله

در درمان دستی استخوان و عضله، آسیب شناس استخوان و عضله یا کارشناس کایروپرکتیک با استفاده از تکنیک های عملی مانند کشش، فشار کم و مقاومت، عضلات پشت و کمر شما را حرکت می دهد. یک پژوهش مشخص کرده که افرادی که این تکنیک ها را به مدت 12 هفته امتحان می کنند، 30 درصد کاهش درد کمر دارند.

کاهش استرس


اینکه یاد بگیرید خونسردی خود را حفظ کنید هم برای کمرتان و هم برای سلامت روانی تان خوب است. وقتی مضطرب هستید، بدن شما واکنش "مبارزه یا پرواز" می دهد و این شامل تنش در عضلات می شود تا اینکه شما آماده حرکت شوید. یک تحقیق نشان داده است که افرادی که نسبت به افکار منفی و اضطراب آسیب پذیر هستند بیشتر احتمال ابتلا به کمردرد را دارند.

مدیتیشن


در تحقیقات علمی متعدد ثابت شده است که مدیتیشن به کاهش دردهای مزمن کمک می کند. یک تحقیق از دانشگاه دوک مشخص کرده است که افرادی که از کمر درد مزمن رنج می برند، پس از تمرین یک نوع از مدیتیشن که محوریت آن آزاد کردن عصبانیت است، کاهش قابل توجهی در ناراحتی های روانی و درد دارند. در تحقیق دیگر مشخص شد که مدیتیتورها 40 درصد کمتر شدت درد دارند.

ریشه گاوزبان


استفاده 5 روزه از پمادهایی حاوی عصاره گیاهی به کاهش شدت درد کمر تا 95 درصد کمک می کند. تحقیقات و مطالعات دانشگاهی ثابت کرده اند پماد ریشه گاوزبان (comfrey root) که در عطاری ها یافت می شود برای کاهش کمردرد بسیار مؤثر است. ولی نباید بیشتر از 10 روز از آن استفاده کرد، زیرا ممکن است سمی باشد.

آب درمانی


آب درمانی در واقع همان فیزیوتراپی در استخر است. بجای آنکه با وزنه تمرین کنید، از مقاومت آب برای فیزیوتراپی استفاده می کنید. مطالعات نشان داده اند که آّب درمانی درد کمر را به میزان زیادی کاهش می دهد. در یک تحقیق که در سال 2013 انجام شد، افراد بزرگسال که بیشتر ساکن بودند، در آزمایشی به مدت دو ماه، 5 بار در هفته آب درمانی شدند و در نهایت کمردرد آنها کاهش یافت و کیفیت زندگی آنها بالا رفت. در تحقیق دیگری مشخص شد که آب درمانی به بانوان بارداری که کمردرد دارند نیز کمک می کند.
 
15 روش طبیعی درمان کمردرد

تای چی

این فرم آهسته از ورزش های رزمی چینی هم می تواند برای درمان کمردرد مؤثر باشد. در مطالعه ای که در کالج روماتولوژی آمریکا در سال 2011 انجام شد، افرادی که دو بار در هفته به مدت 10 هفته، جلسات 40 دقیقه ای تای چی داشتند، در مقیاس 0 تا 10، به انداز 1.3 از شدت درد آنها کاسته شد.

تکنیک الکساندر


این تکنیک نوعی از فیزیوتراپی است که پزشکان به بیماران یاد می دهند تا بیمار در فعالیت های روزانه اش حالت بدنش را اصلاح کند و بدین ترتیب تنش و استرس عضلانی او کاهش یابد. در یک تحقیق دیگر مشخص شد که افرادی که درس های تکنیک الکساندر را می گذرانند، بهبودهای بلندمدتی داشته و درد آنها تسکین می یابد و در کل کیفیت زندگی آنها بهتر می شود.

پیلاتس

وقتی از کمردرد رنج می برید، به راحتی وسوسه می شوید تا ورزش را کنار بگذارید، ولی باید خودتان را مجبور کنید که به ورزش و تمرین ادامه دهید. پیلاتس گزینه بسیار خوبی است. در تحقیقی که در سال 2014 انجام شد و در مجله اروپائی پزشکی توانبخشی جسمانی چاپ شد، پژوهشگران دریافتند که بیمارانی که از کمردرد مزمن رنج می برند و به مدت شش ماه 5 ساعت در هفته پیلاتس کار می کنند، بهبود و کاهش درد کمر و در کل بهبود سلامت روانی بیشتری دارند. در این میان افرادی که غیرفعال می مانند درد کمرشان بدتر می شود. در تحقیق دیگری ثابت شد که دو جلسه کلاس پیلاتس یا کلاس های ورزشی دیگر در هفته به مدت شش ماه، کمردرد را تسکین می دهد و کیفیت زندگی را بالا می برد.
انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:3
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1394/05/11
من کمرم وقتی روکاشی میشینم درد میکنه لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم ؟!
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1394/10/30
منم همش 25 سالمه خیلی کمردرد دارم
پاسخ ها
مستان
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
برو کایروپرکتیک خواهر من رفت خوب شد اونم ۲۳سالشه. پیش دکتر سپیده ترامشلو خانن هست راحتی
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1394/11/12
من بیست ویک سالمه وخیلی کمردرددارم
Iran, Islamic Republic of
23:38 - 1394/11/27
۲۲۴سالمه عمل کردم ولی زودبه زود کمرم رگ به رگ میشه ودردمیکنه راهنماییم کنید ممنونم
Iran, Islamic Republic of
21:46 - 1395/05/11
من16سالمه و والیبال کار میکنم کمرم خیلی درد میکنه ب طوری ک دیگه نمیتونم بازی کنم خواهشا راهنمایی کنید
پاسخ ها
وم
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۰
حتما به متخصص کایروپرکتیک مراجعه کن
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1395/06/23
من 15 سالمه کمرم خیلی درد میکنه
پاسخ ها
حسین فرمانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
کمردرد
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1395/07/09
من 43 سالمه سه ماه کمردردگرفتم
Iran, Islamic Republic of
20:26 - 1395/07/12
من 15 سالمه و حدود یک هفته است که کمر درد گرفته ام ابتدا خفیف بود ولی امروز خیلی ناگهانی خیلی شدید شد بطوریکه وقتی نشسته یا خوابیده ام بزور یا با کمک کسی می تونستم بلند شم لطفا راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1395/08/08
من کمرم خیلی دردمیکنه
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1395/09/22
من سی سالم الان دوهفته میشه که کمرم خیلی درد میکنه به طوری که وقتی دراز کشیدم دیگه نمیتونم پا بشم لطفا کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1395/10/27
سلام من خانمی هستم ۴۶ ساله بمدت سه ماه سمت چپ کمرم درد میکنه بعضی وقتها دردش به عضله های بالا کشیده میشه وفیزیو تراپی لیزر درمانی و۴ جلسه سوزن درمانی استفآده کردم ونمیتونم بشینم ومتاسفانه هنوز کمرم درد میکنه ونمیتونم بشینم خواهش میکنم بمن بگویید چکار کنم به کجا مراجعه کنم هر چه زودتر ج بدید
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1395/10/30
سلام من پدرم چند روزه ک خیلی کمرش درد میکنه لطفاراهنماییم کنیدک بایدچیکارکنم ب پزشکم مراجعه کردن اماتاثیری نداشته
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1395/12/05
سلام از پریودیم پنج روز گذشته کمر درده شدید دارم چیکار کنم
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1395/12/13
درد خیلی بدیه من 25 سالمه چند روزه کمرم درد میکنه نمیدونم چیکار کنم. وضعیت کارم هم یه جوریه که باید کار سنگین انجام بدم :(
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1395/12/27
سلام_بقرآن از درد کمر و پهلوهام دارم دیونه میشم من الان تازه21سالمه و فارغ التحصیل شدم والانم تو طرح هستموتکنسین فوریتهای پزشکی هستم شغلمم خییلی تهدیدکننده س برام ازاونجاییکه مریضارو جابجا میکنم خییلی کمر وپهلوم اذیتم میکنه_خودم میدونم ک طرز نشستن و خوابیدنم باعثش شده ولي ولي عادت كردم حالا شايد طرزنشستنم درست شه ولي خوابيدنم محاله_اصن نميدونم چیکار کنم جرأت دکتررفتن ندارم چون اکثرا برا جرّاحي مينويسن ك خيلي هم خطرناكه برا قطع نخاع شدنو فوت شدن زير عمل جراحي....دعاكنين ك زود خوب شدم تورو هركي دوس دارين برام دعاكنين چون شغلمم خییلی اذیتم میکنه دیگ کلافم کرده:’(:’(:’(:’(
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1396/01/06
سلام بهترین راه ماساژ و بادکش درمانی تا دو ماه به صورت منظم هستش.من پولهای زیادی خرج کردم ولی همه راهها بی تاثیر بود
Iran, Islamic Republic of
13:00 - 1396/01/14
سلام .دروغ نگفته باشم هر شب که میخوابم به اونایی که کمردرد و پادردی هستن فکر میکنم.چرا ما اینقد به زندگی اهمیت میدیم و به فکر استراحت تن و بدنمون نیستیم.عزیزان باز هم این حقیر تاکید دارم که برای درمان کمردرد باید ماساژ وبادکش گرم و کیسه ابگرم رو بهصورت منظم استفاده کنید و کمی از فعالیتهاتون کم کنید
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1396/01/21
خودارضایی در سنین پایین عامل کمردردزیر پنجاه سالگی است وبالای پنجاه به دلیل کم شدن کلسیم دربدن است
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1396/04/20
من ۲۱ سالم هست تقریبا دو ماهی میشه که کمرم درو گرفته و علتش هم بالا کردن جنس سنگین بوده . اوایل درد خفیف داشتم ولی بعد چند روز دردی شدیدی داشتم
Iran, Islamic Republic of
00:53 - 1396/04/27
سلام من ۱۳ سالمه کاراته کارم چند وقته کمر درد بدی دارم گاهی اوقات حتی نمیتونم به کلاس رقصام هم برم لطفا راهنمایم کنید
پاسخ ها
فهیمه
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
برای ورزش رزمی باید خودتو خوب گرم کنی عزیزم
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1396/05/28
با سلام

مرسي مطالبتون به من خيلي کمک کرد

من خودم از قرص اکتوفن اکسترا استفاده ميکنم

چون کافئين داره بعد از مصرف باعث خستگي نميشه

با تشکر
Iran, Islamic Republic of
16:56 - 1396/05/28
با سلام
با تشکر از مطالبت خوبتون من برای سردرد و کمر دردم از قرص اکتوپین استفاده کردم که هیچ گونه عوارضی هم نداشت به شما هم پیشنهاد میکنم از این دارو استفاده کنید
Iran, Islamic Republic of
22:58 - 1396/06/06
خون وقتی غلیظ می شود و اکسیژن و آب را به دیسکها بخوبی نمی رساند دیسکها خشک می شوند و درد شروع می شود پس آب بیشتر بخورید تنفس عمیق داشته باشید از موادی که خون را غلیظ می کندمانند گوشت گاو و کته و زیاده روی در خوردن فست فودهاپرهیز داشته باشید . چای کمتر بخورید .و یک نسخۀ بسیار عالی که خودم بارها استفاده کردم . یک قاشق پر پودر زنجبیل را در یک لیوان شیرۀ انگور بریزید و از این ترکیب هر روز تا درمان کامل روزی پنج تا شش بار ولی هر بار فقط به اندازۀ یک قاشق غذاخوری بخورید .
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1396/11/20
۳۰ساله ام راننده تاکسی ام کمردرد دارم لطفا راهنماییم کنید
Iran, Islamic Republic of
15:20 - 1396/12/26
من 28 سالمه، 7 ماهه کمردرد شدید گرفتم هرچی دکتر رفتم فایده نداره،،هر چی پماد و قرص استفاده کردم بی فایده ست،، قسمت پایین کمرم خیلی شدید درد میکنه دلم میخاد گریه کنم،، دایم کمربندطبی میبندم،1 ماه هرشب بصورت متوالی کف پام روغن زیتون زدم اصلا اثری نداشت،من چکار کنم دیگه خسته شدم
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/01/05
باسلام چندماهی هست که درخواب احساس درد درناحیه وسط ستون فقراتم میکنم ولی پیش ازتعطیلات دردم بیشترشد نزددکتر رفتم بهم ناپروکسن۲۵۰داد.بااینکه مصرف میکنم،مدام کمردرد دارم.چه کار بایدبکنم؟ممنون از راهنماییتون
Iran, Islamic Republic of
17:42 - 1397/02/14
من ۱۴ سالمه کمردرد دارم به طوری که شبا نمی تونم بخوابم!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
عزیزم لبنیات زیاد بخور ...تو رشدی
Iran, Islamic Republic of
18:53 - 1397/02/22
من۳۴سالمه پارگی دیسک کمردارم خیلی دکتر رفتم اصلا نمیتونستم راه برم طب سوزنی رفتم بادکش وماساژ وفیزیوتراپی رفتم الان در صورت عادی آروم هس ولی کارسنگین نمیتونم انجام بدم زیادسرپا بمونم از کمردرد میمیرم ولی ورزش خیلی تاثیر داره خودم امتحان کردم
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/04/01
من برای درمان کمر درد به مطب دکتر سپیده ترامشلو رفتم هم دستگاهش پیشرفتس هم خودش تو امریکا درس خونده کایروپرکتیک تو ی مرحله خاصی برای کمر و دیسک کارساده به نظر من حتما زود اقدام کنید
پاسخ ها
مسی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
خواهر من هم پیش دکتر ترامشلو رفت کمرش درد میکرد به علت اینکه ماسور هست به کمرش فشار اومده بود خدایی یک جلسه ای خوب شد
France
16:14 - 1397/04/30
مادرم امروزشدیدناگهانی کمرش گرفت بطوریکه دیگه نشستن براش سخته کمکم کنید
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1397/05/29
20سالمه و خیلی کمر دردم راهنمایی کنید
Iran, Islamic Republic of
19:27 - 1397/08/07
من ۵۰ سال دارم وبه مدت دو سال از درد کمر رنج میبرم
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/08/23
من کمرم درد میکن و نمیتوانم خم بشوم
Iran, Islamic Republic of
23:45 - 1397/08/23
من کمرم درد میکن و نمیتوانم خم بشوم
Iran, Islamic Republic of
19:50 - 1397/08/30
من خیلی کمر درد میکنه رفتم دکتر هر دتروی داد جواب نداند طیوری که دیگه نمینونم بشینم تروخدا کمکم کنید
دکتر عباسعلی امیدی اشرفی
Iran, Islamic Republic of
18:03 - 1397/09/01
بسمه تعالی
حقیر استاد دانشگاه هستم درد کمرم خیلی درد ناک است با داروهای زیادی تحن درمان هستم نتیجه ا ی نگرفتم البته پزشکان بنده متخصص اعصاب هستند نمیدونم چکار بکنم لطف بفرمایید
پاسخ ها
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
بهتره به دکتر هایی که تخصص مرتبط با اعصاب دارن مراجعه نکنی
Iran, Islamic Republic of
17:37 - 1398/02/09
عالی است مطالب بیشتری بنویسید
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/02/28
سلام من یه پسر سیزده ساله ام خواهش میکنم کمکم کنید کمر درد شدید دارم قرص و دارو اثر نداره دکتر رفتم گفت هیچ مشکلی نداری اما خیلی سختمه بچه بودم از روی شونه ی داییم به پشت اویزون شدم از اون موقع شروع شد کمر دردم
دارو گیاهی معرفی کنید یا هر چیز دیگه خواهش میکنم حتی نمیتونم بدوم تو این سنم اوج هیجان و تحرکمه که کمر درد مانعم میشه خواهش میکنم کمکم کنید گناه ندارم ؟؟
به نظر خودم که خیلی گناه دارم ممنون از نگاه قشنگتون
پاسخ ها
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
بهتره به یک دکتر ارتوپد یا متخصص ستون فقرات خوب مراجعه کنی و دارو هاتو سر وقت بخوری و لبنیات بیشتر مصرف کنی
Sweden
00:02 - 1398/06/18
اگر راجع به حرکتهای ورزشی. تجربه. دارید. بگید لطفا
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1399/09/05
سلام من ۱۷ سالمه سپت چپ کمرم خیلی درد میکنه جوریه که اصلا نه میتونم به درستی بلند شم نه بشینم و نه خم بشم راهنماییم کنید لطفا چه کار کنم....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج