مماشات با کارمند اختلاسگر در فدراسیون فوتبال
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۰۶۰۹۷۴
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
۱۲۱۴
مدتی قبل کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص یک پرونده حکمی صادر کرده که هنوز این حکم ابلاغ نشده است.

خبرگزاری فارس: مدتی قبل کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در خصوص یک پرونده حکمی صادر کرده که هنوز این حکم ابلاغ نشده است.

چند سال قبل یکی از کارمندان فدراسیون فوتبال در بخش روابط بین الملل برای انجام ماموریتی جهت برگزاری یکسری کلاس ها با حضور مدرسین بلژیکی بودجه ای را از فدراسیون می گیرد و برای گرفتن مخارجی که شده، فاکتورهای مالی خود را در اختیار فدراسیون قرار می دهد. این شخص بعد از مدتی از بخش روابط بین الملل به کمیته جوانان منتقل می شود.

چندی قبل کارمند جایگزین در بخش روابط بین الملل که قصد انجام ماموریتی مشابه را داشته، فاکتورهای مالی خود را در اختیار فدراسیون قرار می دهد و بعد از چند سال متوجه این موضوع می شوند که در گذشته بابت انجام این ماموریت مبالغ بسیار بالاتری دریافت شده است. این درحالیست که پیش از این قیمت دلار و یورو پایین تر از قیمت در سال جاری بوده و این اختلاف قیمت باعث می شود تا به فاکتورهای قبلی ایراد گرفته شود.

در نهایت با مشخص شدن این اختلاف حساب، در کمیته اخلاق برای این کارمند پرونده ای تشکیل می شود. کمیته اخلاق پس از بررسی و جزییات آن پی به اختلاس و تحصیل مال نامشروع می برد و حکم به محرومیت این کارمند از کلیه فعالیت ها می دهد اما در این حکم انعقاد قرارداد استخدامی بدون مانع اعلام می شود.

حکمی عجیب که باعث می شود این کارمند متخلف همچنان در فدراسیون مشغول به کار شود. با این حال با وجود این حکم، این خانم به این حکم در کمیته استیناف اعتراض می کند.

مسئولان کمیته استیناف بعد از بررسی حکم و جزییات پرونده طبق ماده 38 آیین نامه انضباطی که در آن محرومیت از کلیه فعالیت های فوتبالی شامل سیستم اداری هم می شود، اعلام می کند این کارمند از حضور در فدراسیون هم محروم است و نمی تواند به فعالیت هایش ادامه دهد.

به واقع، وقتی فردی از فعالیت های فوتبالی محروم می شود، چطور ممکن است بتواند به کارش ادامه دهد و تنبیه شود؟ این کارمند مربی یا بازیکن فوتبال نبوده که از انجام این رشته محروم شود؛ بلکه محرومیت اداری عقوبت وی به شمار می رود.

اما با وجود ابلاغ این حکم به دبیرکل فدراسیون، تا کنون چنین اتفاقی صورت نگرفته که شائبه هایی را نیز در پی داشته است. حتی در این باره، نشستی نیز برگزار شده تا روند اداری برخورد با این تخلف صورت گیرد که تا کنون به نتیجه ای نرسیده؛ اگرچه این حکم در اتوماسیون اداری فدراسیون به ثبت نرسیده است!

البته، شنیده می شود نامه ای توسط رئیس کمیته استیناف هم در این باره به دبیرکل ارسال شده و با استناد به ماده 112 آیین نامه، عنوان شده که ابلاغ حکم مانع از اجرای حکم یا توقف آن نیست. در واقع، عدم ابلاغ صورت گرفته مانع از اجرای حکم این تخلف نیست اما شائبه هایی را درباره عملکرد دبیرکل فعلی فدراسیون ایجاد کرده است.

بعد از این نامه، دبیرکل فدراسیون در رفتاری خلاف عرف و نامتعارف، ابلاغ حکم را در اختیار کمیته اخلاق گذاشته که این کمیته هنوز این حکم را به کارمند متخلف ابلاغ نکرده است. این درحالیست که به طور قانونی ابلاغ حکم باید از سوی دبیرکل صورت گیرد و اینکه چرا وی اصرار به اجرایی نشدن آن دارد، جای سوال بزرگی است.

البته ابلاغ نشدن حکم استیناف فقط مربوط به این پرونده نیست. پرونده دیگری نیز از سوی کمیته استیناف مربوط به یکی از مربیان لیگ برتری در فصل گذشته هم دارای حکم قطعی است که دبیرکل فدراسیون از ابلاغ آن خودداری کرده و ابلاغ آن را به عهده کمیته انضباطی گذاشته است.

این مربی فصل گذشته به دلیل رفتارهای ناهنجار در جریان بازی به مدت 6 ماه محروم شده که سه ماه آن تعلیقی عنوان شده بود و پس از اعتراض وی به کمیته استیناف، این کمیته تشخیص داده که وی رفتار ناشایستی با داور و عوامل برگزار کننده بازی داشته و این حکم تعلیقی باید برداشته شود و در صورتی که پس از گذراندن نیمی از حکم این مربی دارای امتیاز بخشیدن شود، سه ماه آینده او می تواند تعلیقی شود.

در مورد این پرونده هم نبی از ابلاغ حکم کمیته استیناف سرباز زده و آن را در اختیار کمیته انضباطی قرار داده است. اینکه چرا دبیرکل فدراسیون از احکامی که کمیته استیناف در مقابل فساد مالی یا تخلفات رفتاری صادر کرده، استقبال نمی کند و چنین رفتار غیرمتعارفی را به نمایش می گذارد، ابهامات زیادی را ایجاد کرده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر حسینی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر