شیخ دیاباته برای فکری هم «آقای گل» می‌شود؟
۱۰۶۱۵۲۸
۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
۱۰۹۹
در شرایطی که به نظر می‌رسد شیخ کمی بابت برخوردی که برای تعویض استوک‌هایش با او شده ناراحت است مدیران استقلال باید درباره نحوه برخورد با این بازیکن به شدت دقت کنند.

خبرورزشی: هنوز لبخندهای محبت‌آمیز شیخ دیاباته در برنامه زنده تلویزیونی چند ماه پیش را به یاد داریم که خودش را ایرانی و همسایه‌هایش را برادرانش می‌دانست و از خانم همسایه که برایش غذا درست می‌کرد به عنوان مادر یاد می‌کرد.

دیاباته از همان روزها جای تازه‌ای در دل طرفداران فوتبال ایران باز کرد و جدا از گل‌هایی که باعث شده بود استقلالی‌ها دوستش داشته باشند حتی پیشکسوتان پرسپولیسی هم به تحسین منش و نوع روانشناسی تیمی‌اش پرداخته و او را الگویی مناسب برای دیگر بازیکنان فوتبال دانستند.

دیاباته هم اشتباه می‌کند

گرچه گل بی‌عیب خداست و همین ستاره سیه‌چرده هم در حاشیه دیدار با فولاد مرتکب اشتباهی درباره تعویض بی‌موقع استوک‌هایش در حین تعویض شد ولی در مجموع و با بررسی کارنامه اخلاقی- ورزشی این بازیکن در طول فصل نوزدهم می‌توان گفت دیاباته فوتبالیست بدرفتار یا غیرحرفه‌ای نیست. اما اینکه این برخورد جدی با دیاباته چه میزان روی رفتار این بازیکن از این پس تأثیر بگذارد قطعاً مهم به نظر می‌رسد چراکه او یک بار در چنین شرایطی خودش را اثبات کرده است.

بند مرخصی شیخ

موضوع به ۵، ۶ ماه پیش برمی‌گردد. هنگامی که شیخ دیاباته قصد داشت برای حضور در کنار همسر پا به ماهش و در لحظه تولد دخترش کنار او باشد. موضوعی که البته در ابتدای فصل هم در بندهای قرارداد این بازیکن گنجانده شده بود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و طولانی شدن مدت زمان لیگ برتر این بازیکن درست در آستانه دیدار استقلال و تراکتور باید در فرانسه و کنار همسرش حضور پیدا می‌کرد.

مخالفت مدیران، حمایت قاطع مجیدی

افراد نزدیک به باشگاه در همان برهه به روزنامه خبرورزشی گفتند برای ممانعت از سفر این بازیکن که نقش مهمی در گلزنی استقلال و نتایج تیم داشت، سه تن از مدیران در تماس تلفنی و یا دیدار حضوری با فرهاد مجیدی از او خواسته بودند مانع سفر دیاباته به پاریس شود اما سرمربی وقت تیم در مواجهه با این درخواست‌ها رأی و عقیده دیگری داشت و گفت شیخ باید برای این اتفاق مهم زندگی‌اش کنار خانواده‌اش باشد و من با مسئولیت خودم این اجازه را صادر می‌کنم که او برود و قول می‌دهم در موعد مقرر برگردد.

برگشت و آقای گل شد

این مرخصی با واکنش‌های متفاوت هواداران و پیشکسوتان باشگاه استقلال مواجه شد و خیلی‌ها معتقد بودند دیاباته دیگر برنمی‌گردد ولی او به موقع برگشت و اتفاقاً در همان دیدارهای باقیمانده ۵ گل برای فرهاد مجیدی و تیمش زد تا هم آقای گل لیگ برتر شود و هم موجبات نایب‌قهرمانی استقلال را فراهم کند. شیخ دیاباته در آن چند دیداری که پس از سفر به پاریس داشت حتی در نقش مدافع هم ظاهر می‌شد و گاهی تا روی خط دروازه عقب می‌رفت.

مراقب حساسیت‌های شیخ باشید

حالا و در شرایطی که به نظر می‌رسد شیخ کمی بابت برخوردی که برای تعویض استوک‌هایش با او شده ناراحت است مدیران استقلال باید درباره نحوه برخورد با این بازیکن به شدت دقت کنند چون سوابق شیخ در استقلال مشخص می‌کند او فوتبالیستی به شدت احساسی است و هرگونه همدردی یا برعکس تقابل با او می‌تواند روی نحوه بازی‌اش برای استقلال تأثیر مستقیم بگذارد طوری که حتی ممکن است همین بزنگاه مهم، در آقای گلی دوباره‌اش در استقلال و این بار برای فکری نقش مهمی را بازی کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج