آتش ۴ منزل کپری را در هشتبندی خاکستر کرد
۱۰۶۲۳۶۳
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۷
۱۵۸۹
دهیار روستای دهندر هشتبندی گفت: در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر در روستای دهندر از توابع هشتبندی چهار منزل کپری در این روستا با خاکستر یکسان شد.

خبرگزاری مهر: دهیار روستای دهندر هشتبندی گفت: در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر در روستای دهندر از توابع هشتبندی چهار منزل کپری در این روستا با خاکستر یکسان شد.

محمد سالاری  گفت: عصر چهارشنبه در پی وقوع یک فقره آتش سوزی ویرانگر ۴ منزل کپری متعلق به کشاورزان مهاجر فصلی ساکن در این روستا طعمه حریق شدند.

آتش ۴ منزل کپری را در هشتبندی خاکستر کرد

وی افزود: به دلیل شدت آتش سوزی متاسفانه این چهار منزل کپری به همراه وسایل داخل آنها نظیر یخچال، تلوزیون، مواد غذایی، وسایل آشپزی، پوشاک، مدارک سجلی و… به کلی از بین رفتن و خاکستر شدن.

سالاری خاطرنشان کرد: علت وقوع این آتش سوزی ویرانگر در دست بررسی است.

دهیار روستای دهندر تصریح کرد: به دلیل اینکه این خانواده‌ها از قشر کارگر و بی بضاعت جامعه می‌باشند به شدت نیازمند حمایت نهادهای حمایتی، امدادی و خیران هستند تا بخشی از آلام و مشکلات آنها کاسته شود.

به گزارش مهر، هر ساله با آغاز فصل کشاورزی در منطقه هشتبندی شهرستان میناب به دلیل ایمنی پایین خانه‌های کپری آتش سوزی ویرانگری در این منازل به وقوع می‌پیوندد و خانواده‌های بسیاری سرمایه و زندگی خود را از دست می‌دهند.

قریب به ۲۰ هزار کارگر مهاجر فصلی از شهرستان‌های رودان، بشاگرد، بخش‌های سندرک و جغین شهرستان‌های میناب و رودان به همراه افراد جویای کار شهرستان‌های جنوبی استان کرمان نظیر قلعه گنج، منوجان، جیرفت، کهنوج و رودبار برای کشت وکار به هشتبندی مهاجرت می‌کنند و ۹ ماه از سال را در منازل کپری ساکن می‌شوند و با اتمام فصل کشاورزی به زادگاه خود باز می‌گردند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:9
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1399/09/06
اول سوریه بعد لبنان بعد یمن و....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج