سهرابی: نمی‌دانم قانون AFC از کجا آمده است!
۱۰۶۲۴۲۶
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
۸۴۵
تیم پرسپولیس در 2 هفته‌ای که از لیگ برتر سپری کرده 2 بار با کارت قرمز داوران مواجه شده تا در این مدت کوتاه نام خود را به‌عنوان بداخلاق‌ترین تیم لیگ برتری بر سر زبان‌ها بیندازد و علاوه‌بر این موضوع نتواند از تمام ظرفیت خود برای حضور در هفته سوم این رقابت‌ها که امروز پیگیری می‌شود، استفاده کند.

روزنامه فرهیختگان: تیم پرسپولیس در 2 هفته‌ای که از لیگ برتر سپری کرده 2 بار با کارت قرمز داوران مواجه شده تا در این مدت کوتاه نام خود را به‌عنوان بداخلاق‌ترین تیم لیگ برتری بر سر زبان‌ها بیندازد و علاوه‌بر این موضوع نتواند از تمام ظرفیت خود برای حضور در هفته سوم این رقابت‌ها که امروز پیگیری می‌شود، استفاده کند. آنها در بازی اول کمال کامیابی‌نیا را با کارت قرمز داور مواجه دیدند و در هفته دوم هم یحیی گل‌محمدی از میدان اخراج شد تا حالا در بازی امروز برابر نفت مسجدسلیمان نتواند روی نیمکت تیمش بنشیند و هدایت شاگردانش را برعهده بگیرد.

پس از آنکه سرخ‌ها در بازی نخست کمال را از دست دادند تلاش کردند به سبکی که در لیگ قهرمانان آسیا محرومیت نعمتی را بخشیدند، کامیابی‌نیا را هم به بازی هفته دوم برسانند که این اتفاق درنهایت رخ نداد. پرسپولیسی‌ها این‌بار هم برای یحیی دست به قلم شدند و تقاضای بخشش سرمربی تیم‌شان را کردند که البته این‌بار هم خواسته سرخ‌ها با رد کمیته داوران مواجه شد.

بعد از اینکه 2 بار درخواست سرخ‌ها برای بخشیده شدن مربی و بازیکن‌شان توسط کمیته داوران رد شد، آنها از این اتفاق و رویکردی که فدراسیون در قبال تیم‌های لیگ برتری دارند، گلایه‎مند شدند و بر این باور هستند که مساوات بین تیم‌ها رعایت نمی‌شود و فدراسیون با یک چشم به تمامی تیم‌ها نگاه نمی‌کند.

یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس به «فرهیختگان» گفت: «مگر بالاتر از AFC در فوتبال آسیا داریم؟ وقتی داورشان اشتباه کرد آن را گردن گرفتند و کارت زرد را برگرداندند. اما اینجا موضوع کامیابی‌نیا را می‌گویند اشتباه بوده اما نمی‌توانیم برگردانیم. مگر نه اینکه قوانین ما باید براساس فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد؟»

او ادامه داد: «چطور کارت بازی 6 صنعت نفتی درست قبل از دیدار با پرسپولیس بخشیده می‌شود، چطور مربی محروم تیم رقیب ما که 4 هفته محروم بوده، بخشیده می‌شود اما به پرسپولیس که می‌رسند قوانین اجازه نمی‌دهد؟ باشگاه پرسپولیس تنها خواسته‌اش این است که همه تیم‌ها با یک چشم نگاه شوند و این چیز خیلی زیادی نیست!»

در این بین، رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال می‌توانست فرد مناسبی جهت روشن کردن افکار عمومی باشد. علیرضا سهرابی درخصوص اعتراض پرسپولیسی‌ها به «فرهیختگان» گفت: «من نمی‌دانم این قانون برگرداندن کارت از کجا آمده است که AFC در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا از آن استفاده کرد.

ما در اساسنامه فدراسیون چنین قانونی نداریم و تنها درصورتی یک کارت برگردانده می‌شود که داور میدان در شناسایی فرد خاطی و دادن کارت به او دچار اشتباه شده و این کارت را به شخص دیگری بدهد. در آن صحنه سرمربی پرسپولیس از تصمیم داور تمکین نکرد و به آن شکل اعتراض خود را نشان داد که از نگاه داور مستحق دریافت کارت قرمز بود. ضمن اینکه وقتی ما هم آن صحنه را مرور کردیم تصمیم قاضی میدان را تصدیق کردیم.»

رئیس دپارتمان داوری درخصوص جریمه‌های بیشتر برای سرمربی سرخ‌ها گفت: «این بستگی به گزارش ناظر بازی دارد. اگر در آن صحنه علاوه‌بر اقدام به ضربه به توپ از الفاظ بدی هم استفاده شده باشد و در گزارش ناظر بازی هم آمده باشد می‌تواند جریمه‌های بیشتری هم در پی داشته باشد که البته این در اختیار کمیته انضباطی قرار دارد. اما چیزی که ما در صحنه تلویزیونی دیدیم موضوع تنها به همان اعتراض ابتدایی ختم شد و بعید است که الفاظ بدی به‌کار رفته شده باشد.»

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:18
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1399/09/06
محمودبیفکرچطوربافولادازبدترین الفاظ بکاربردبرای همه واضیح بودتاحالاسکوت کردیدجمع کن باقانونحرف میزنی شماقانون چرت وپرت میگی بعدچرانظرمن نمیگذاریدشماهم پارتی بازی میکنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
آخه محمود که در حین بازی که فحش نداد بازی تمام شده بود نه اینکه تو بازی به داور فحش بده کی میخواین بفهمین...
دشمن فرضی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
تازه اونا باعث شدن که تاج محمود فحش بده،مموت که گناهی نداره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج