نظر احمدی‌نژاد درباره قانون الزام به حجاب
۱۰۶۲۵۰۵
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
۳۰۴۸
مهدی‌نصیری، روزنامه‌نگار و سردیبر سابق کیهان با محمود احمدی نژاد گفتگو کرده است.

کانال تلگرامی قانون: مهدی‌نصیری، روزنامه‌نگار و سردیبر سابق کیهان با محمود احمدی نژاد گفتگو کرده است.

قانون الزام به حجاب اجباری را چگونه می‌بینید؟

احمدی‌نژاد: قانون، یک قرارداد اجتماعی است. مگر غیر از این است؟! به مردم می‌گویند شما یک مجلس انتخاب کردید و این مجلس برای شما قانون گذاشته.

در اینجا مستند به شریعت می‌کنند ...

مستند به شریعت هم باید از مسیر مجلس بیاید دیگر.

درست است.

اراده و خواست مردم در تشکیل مجلس و تصمیمات آن دخالتی دارد یا ندارد؟! آیا مصوبات مجلس باید مورد قبول عامه مردم باشد یا نباشد؟! اگر مجلس یک قانونی گذاشته و اکثریت جامعه می‌گوید من قبول ندارم، شما می‌توانی بگویی من به هر قیمت اعمال می‌کنم؟!

مجلس نماینده مردم است دیگر! نماینده مگر می‌تواند خلاف خواست کسی که او را تعیین کرده، عمل کند؟!

می‌گویند مردم در چارچوبی به نام جمهوری اسلامی گفته‌اند که می‌خواهیم حاکمیت بر اساس اسلام باشد. نمایندگان مجلس هم باید بر اساس همین قوانین اسلامی، قوانین [عادی] را تصویب کنند.

این جوری که کار سخت‌تر می‌شود برای‌شان. این استدلال خیلی سست‌تر است. اگر شورای نگهبان الان اظهار نظر می‌کند بر اساس یک رأیی است که مردم داده‌اند.

اینکه چون اعمال می‌شود، پس حق است [که نشد حرف]. اختیار انسان اصلا قابل ساقط کردن نیست. [مردم می‌گویند] ما شما را نماینده خودمان کردیم در این امور و حالا اصلا تشخیص‌مان این است که تو در اینجا از اسلام اشتباه برداشت کرده‌ای. تو نمی‌توانی بگویی چون رای داده‌اید باید بپذیرید! چه منطقی پشت این است؟! گیرم یک برهه‌ای هم مردم را ساکت کردی، در یک مقطعی مردم می‌زنند و داغونت می‌کنند.

اگر رهبری یک موقع توصیه‌ای می‌کنند معنایش این است که اگر کسی نظری داشت، نگوید؟! یا مثلا احتمال نمی‌هند که شاید نظر ایشان از دو سال پیش تا الان عوض شده باشد؟! این حرف‌ها خیلی سبک است. شما می‌خواهی به ظواهر سخنان رهبری استناد بکنی تا برای مردم محدودیت ایجاد کنی، این خیلی غلط است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:96
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1399/09/06
میخواد کاندید بشه بخاطر همین این حرفارو میزنه
Romania
11:22 - 1399/09/06
مژدگانی که گربه عابد شد
عابد وزاهد ومسلمانا
Germany
11:23 - 1399/09/06
شروع غنی سازی مخفیانه و استارت تحریمها در زمان احمدی نژاد بود
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1399/09/06
محمود دیگه خود زنی نکن واسه دو تا رای پاره پوره خس و خاشاکی‌ ولی با اینکه ازت بدم می یاد بهت رای می دم داداش باز دور همی یه بخور بخوری راه بندازیم خخخ
Iran, Islamic Republic of
13:33 - 1399/09/06
من‌برای‌شما‌اصلا‌رای‌ندادم‌ولی‌اگه‌این‌بار‌‌نامزد‌بشه‌با‌جا‌ودل‌وشب‌وروز‌برات‌فعالیت‌میکنم‌خیلی‌مردی‌با‌امدن‌اقای‌احمدی‌نژاد‌باور‌کنید‌همه‌خونه‌دار‌میشه‌و...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۶
این هم برای مزاح:ففط وفقط محموت،محموت،محموت...
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1399/09/06
اگر یکمی منطقی وصبور باشد واحترام حریف خودش را نگه بدارد. مدیریت احمدی نژاد خوب است. ودوباره خس وخاشاک وکاغذ پاره اعلم نکند
Iran, Islamic Republic of
22:59 - 1399/09/06
شیر شیران آمده محمود به میدان آمده.. من با جان و دل بهش رآی میدم... چون زمان احمدی نژاد ارامش بیشتری داشتیم و امکانات بهتر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج