باد و خاک، هوای اهواز را «خطرناک» کرد
۱۰۶۲۶۳۳
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
۱۹۴۶
سامانه پایش کیفیت هوای کشور، هوای اهواز را در پی وقوع طوفان گرد و خاک در شرایط خطرناک گزارش کرده است.

ایرنا: سامانه پایش کیفیت هوای کشور، هوای اهواز را در پی وقوع طوفان گرد و خاک در شرایط خطرناک گزارش کرده است.

بر اساس گزارش سامانه پایش کیفی هوای کشور، هوای اهواز در ساعت ۱۵ روز پنجشنبه با شاخص ۳۵۸ و هوای کارون با شاخص ۳۱۸ در شرایط خطرناک قرار دارند.

همچنین هوای اهواز در ساعت ۱۴ با شاخص ۲۶۷ و هوای کارون با شاخص ۱۸۶ در شرایط ناسالم بوده است. آلودگی هوای اهواز و کارون ناشی از ذرات با اندازه ۱۰ میکرون و گرد و خاک است.

شاخص دیروز هوای اهواز ۱۴۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

همچنین در ساعت ۱۴ امروز شاخص هوای آبادان ۱۱۹ و شاخص ماهشهر ۱۱۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

طوفان گرد و خاک در حالی در اهواز رخ داده که بارش شدید در این شهر از امروز پیش بینی شده است. بارش نم نم باران از ساعت ۱۵ به تدریج در این شهر آغاز شده که پیش بینی می‌شود باعث کاهش آلودگی هوا شود.

AQI شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می‌رود و نشان می‌دهد که هوای اطراف چقدر تمیز یا آلوده است و این حد از آلودگی چه اثراتی ممکن است بر سلامتی داشته باشد. این شاخص بر اثراتی متمرکز است که افراد ممکن است چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها مواجه شوند.

بر اساس این شاخص، صفر تا ۵۰ در شرایط هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط هوای سالم و کیفیت هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم و ۲۰۱ تا ۳۰۰ شرایط بسیار ناسالم و هشدار درباره بروز وضعیت اضطراری بهداشتی است و با احتمال بیشتر سلامت همه جمعیت به خطر می‌افتد.

۳۰۰ تا ۵۰۰ شرایط هوای خطرناک وضعیت اضطراری هشدار بهداشتی است. همه افراد ممکن است دچار پیامدهای بهداشتی وخیم شوند.

اداره کل هواشناسی خوزستان پیش بینی کرده است: از امروز پنجشنبه تا یکشنبه هفته آینده شاهد رگبار و رعد و برق و تندباد لحظه‌ای به‌ویژه در مناطق شمال، شمال شرق و جنوب شرق استان باشیم که سبب آبگرفتگی معابر و طغیان مسیل‌ها در مناطق مستعد خواهد شد.

شریعتی استاندار خوزستان نیز دیشب در نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران خوزستان، آماده باش در سراسر استان را در پی هشدار بارندگی‌های شدید اعلام کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج