ترامپ درباره انتخابات سنای «جورجیا» هشدار داد
۱۰۶۳۰۶۳
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
۹۳۴
رئیس‌جمهور آمریکا به طرفداران خود هشدار داد که تحریم انتخابات سنای ایالت جورجیا، به از دست رفتن اکثریت جمهوریخواهان در این مرجع قانونگذاری منجر شده و راه دموکرات‌ها را هموار می‌کند.

خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به طرفداران جمهوریخواه خود درباره تحریم انتخابات سنای ایالت جورجیا هشدار داد.

این ایالت کلیدی که زمانی دژ مستحکم جمهوریخواهان لقب گرفته بود؛ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰، آرای خود را به سبد جو بایدن دموکرات ریخت حال آنکه انتخابات سنای آن نیز به دور دوم کشیده شده و مردم باید در ۵ ژانویه (۱۶ دی) بار دیگر پای صندوق‌های رای بروند.

انتخابات سنای جورجیا که در آن هر دو کرسی ایالتی به رقابت گذاشته خواهد شد برای حفظ اکثریت شکننده جمهوریخواهان در این مرجع قانونگذاری بسیار حیاتی است.

در واقع، هشدار ترامپ نیز پاسخی است به گزارش «نیوزمکس» که پیشنهاد داده بود طرفداران ترامپ برای نشان دادن نارضایتی خود از بابت انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات سنا را تحریم کنند.

ترامپ در واکنش به این پیشنهاد گفت: این اقدام به منزله کمک به دموکرات‌ها است. به رای همه طرفدارانمان به نفع نامزدهای جمهوریخواه رقابت سنای ایالت جورجیا نیاز داریم.

این در حالی است که وی به رغم موافقت با آغاز روند انتقال قدرت به بایدن، همچنان بر ادعای خود مبنی بر وقوع تقلب انتخاباتی پافشاری می‌کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج