نت‌فلیکس رکورد ۸۵ ساله اسکار را می‌شکند!
۱۰۶۳۲۷۲
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲
۱۲۰۶
کمپانی نت‌فلیکس می‌تواند بیشترین نامزدی را در بخش بهترین فیلم اسکار 2021 در تاریخ آکادمی علوم و هنر سینمایی بدست آورد. رکورد نامزدی این شاخه به کمپانی مترو گلدوین مه‌یر تعلق دارد که در نهمین دوره پنج فیلمش نامزد جایزه در سال 1937 شد.
دنیای تصویر آنلاین: کمپانی نت‌فلیکس می‌تواند بیشترین نامزدی را در بخش بهترین فیلم اسکار 2021 در تاریخ آکادمی علوم و هنر سینمایی بدست آورد. رکورد نامزدی این شاخه به کمپانی مترو گلدوین مه‌یر تعلق دارد که در نهمین دوره پنج فیلمش نامزد جایزه در سال 1937 شد.
 
نت‌فلیکس رکورد ۸۵ ساله اسکار را می‌شکند!
 
کمپانی نتفلیکس سال‌هاست که تهیه، تولید و پخش محتوی را برعهده دارد.اما امسال به دلیل همه گیری ویروس کرونا بسیاری از کمپانی‌ها حاضر نشدند تولیدات خود را اکران کنند، نتفلیکس مدعیان زیادی را امسال در اسکار خواهد داشت. باوجودی که پنج ماه به برگزاری مراسم اسکار باقی مانده است، به هرحال کمپانی نتفلیکس امسال یکی از مدعیان اصلی خواهد بود.
 
«منک» ساخته دیوید فینچر، «دادگاه شیکاگو 7» ساخته آرون سورکین را از حالا می‌توان با یقین گفت که چند نامزدی را خواهند داشت. فیلم آرون سورکین مورد توجه منتقدان قرار گرفت و فیلم «منک» نیز در نمایش ویژه مورد توجه منتقدان بود.حدود 63درصد از اعضای آکادمی در شاخه‌های فنی مسلما فیلمبرداری و صدا را در «منک» نامزد می‌کنند. «دادگاه شیکاگو 7» نیز در شاخه تدوین، فیلمنامه و بازیگران مدعی است. 
 
فیلم بعدی کمپانی Ma Rainey’s Black Bottom با نقدهای خوبی روبه رو شده است. چادویک بوزمن فقید برای این فیلم می‌تواند نامزد اسکار شود. آنتونی هاپکینز برای «پدر» مدعی دیگری است. اگر چادویک بوزمن نامزد در شاخه بازیگری شود به پیتر فینچ (شبکه) خواهد پیوست که پس از مرگ توانست جایزه بهترین بازیگر مرد نقش نخست را بگیرد.وایولا دیویس نیز برای Ma Rainey’s Black Bottom می‌تواند در رشته بازیگری زن نامزد باشد .
 
طبیعتاً درباره موزیکال ها بین مخاطبان عام و منتقدان اختلاف نظر وجود دارد ، به همین دلیل است که علی رغم اینکه فیلم "جشن پایان سال/The Prom"  محبوبیت خواهد داشت ، تا زمانی که اصنافی مانند انجمن بازیگران و تهیه کنندگان آمریکا نامزدی های خود را اعلام کنند، تکلیفش مشخص نیست. هرچند برای بازی مریل استریپ در«جشن  پایان سال» در توئیتر غوغایی به پا شده است.
 
«5 هم خون» ساخته اسپایک لی  برای دلروی لیندو در شاخه بهترین بازیگر نقش اصلی و چادویک بوزمن برای نقش مکمل می‌تواند سروصدا به پا کند.
 
«آسمان نیمه شب» ساخته جرج کلونی  شاید بزرگترین و جاه طلبانه فیلم جرج کلونی در مقام کارگردانی باشد.کلونی محبوب آکادمی است، بنابراین احمقانه است اگر این فیلم را به عنوان یکی از مدعیان امسال در نظر نگیریم. ونسا کربی در «تکه‌هایی از یک زن» ساخته کورنل مندوزا  یکی از مدعیان اصلی شاخته بهترین بازیگر زن نقش اصلی است. سوفیا لورن در «زندگی در پیش رو» ساخته ادواردو پونتی هم دیگر مدعی این رشته است.
 
«ببر سفید» ساخته رامین بحرانی هم شاید نتواند در رشته بهترین فیلم حرفی برای گفتن داشته باشد اما در رشته های دیگر می‌تواند نامزد شود.«به پایان چیزها فکر می‌کنم» ساخته چارلی کوفمن؛«نسخه چهل سالگی» ساخته رادا بلنک نیز شرایط مشابه «ببر سفید» را دارند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج