نصیرزاده: در دور رفت لیگ کشتی کسی کرونا نگرفت
۱۰۶۳۳۲۱
۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷
۹۳۴
رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: هیچ‌کدام از این نفراتی که کرونا گرفتند در شروع لیگ و حتی اردوی تیم ملی، کرونای‌شان مثبت نبود.

خبرگزاری تسنیم: عبدالمهدی نصیرزاده که میهمان این هفته برنامه دایره طلایی بود، در پاسخ به این سوال که این همه اصرار برای برگزاری مسابقات از کجا نشأت می گیرد، اظهار داشت: آدم بدشانسی هستم، سال گذشته انتخابات روز 26 تیر برگزار شد و ابتدای مرداد علیرضا دبیر مسئولیت لیگ را به من سپرد. خیلی تلاش کردیم که بتوانیم لیگ کشتی را متفاوت از سال‌های گذشته برگزار کنیم، چون دبیر هم به لیگ اعتقاد داشت اما چون دیر آمدم و از قبل هم نمی‌دانستم قرار است اینجا کار کنم، نتوانستم آنچه مد نظرم بود را پیاده کنم. مسابقات باشگاه‌های جهان که ابتکار خوبی از سوی فدراسیون قبل بود هم با آن جریان افزایش قیمت بنزین مواجه شد و همچنین بعد از آن ترور سردار سلیمانی اتفاق افتاد و همه اینها در برنامه‌های ما تاثیر گذاشت.

وی ادامه داد: از بهمن ماه برای لیگ بعدی برنامه‌ریزی کردیم و بنا داشتیم در اردیبهشت ماه لیگ دسته اول را شروع کنیم. تیم‌های خیلی خوبی هم اعلام آمادگی کرده بودند اما درنهایت کرونا اجازه برگزاری این مسابقات را نداد. صبر کردیم و گفتیم لیگ برتر را در تیر ماه برگزار کنیم که در ادامه با موضوع دریافت مجوز از سوی وزارت بهداشت مواجه شدیم و با تلاش زیاد و با همکاری وزارت بهداشت و وزارت ورزش توانستیم مجوز برگزاری مسابقات را اواخر شهریور ماه بگیریم. این مجوز برای برگزاری مسابقات به صورت متمرکز صادر شد.

رئیس سازمان لیگ کشتی در مورد اینکه گفته می‌شود کشتی‌گیران و مربیان زیادی در جریان لیگ به کرونا مبتلا شده‌اند، تصریح کرد: در دور رفت لیگ یک نفرکرونایی هم نداشتیم. اگر در اردوی تیم ملی اتفاقی افتاد، مربوط به ماساژور تیم ملی بود که او هم دو بار تستش منفی شده بود. ما خیلی سخت می‌گرفتیم و در دور رفت لیگ کسی کرونا نگرفت.

نصیرزاده در مورد سقف قراردادها و استفاده از کشتی‌گیران خارجی در لیگ برتر گفت: سال گذشته قراردادها در شرایطی منعقد شد که مسابقات رفت و برگشتی بود. امسال قراردادی در دور برگشت منعقد شده که برای یک نیم فصل 600 میلیون تومان است. درواقع ما شاهد افزایش دو برابر و نیم نسبت به سال گذشته هستیم. تا امروز دو تیم فرش ایرانی و صبانور با کشتی‌گیران خارجی قرارداد بسته‌اند.

وی با اشاره به انتقاداتی که از زمان در نظر گرفته شده برای برگزاری دور برگشت لیگ می شود، خاطرنشان کرد: هدف اول ما کسب درآمد کشتی‌گیران بود، ضمن اینکه امروز اتحادیه جهانی در نامه‌ای از ما خواست که مسابقه بین المللی خود را برگزار کنیم. درواقع ما به فکر برگزاری جام تختی و مسابقات باشگاه‌های جهان هستیم. شاید بگویند تیم‌های خارجی نمی‌آیند اما ما براساس شرایط داخلی خودمان مسابقه برگزار می‌کنیم.

رئیس سازمان لیگ کشتی افزود: اسفند ماه که مسابقات قهرمانی آسیا را داریم، در فروردین و اردیبهشت‌ماه گزینشی المپیک در پیش است و اگر می‌خواستیم مسابقات را در آذر برگزار نکنیم، چه زمانی می ‌توانستیم کشتی‌گیران را در اختیار کادر فنی قرار دهیم؟ علاوه بر این، بحث برگزاری مسابقه کشتی با فوتبال فرق دارد. کشتی‌گیر پیک آمادگی دارد، وزن کم می‌کند و نمی‌شود او را در بازه زمانی طولانی در اوج نگه داشت. همین‌جوری 45 روز بین دور رفت و برگشت فاصله افتاد و نمی‌توانستیم بیشتر از این کشتی‌گیران را در آمادگی نگه داریم و باید مسابقه برگزار می‌شد. در این فاصله هم مسابقات انتخابی تیم ملی به انجام رسید.

نصیرزاده با اشاره به افزایش هزینه‌های فدراسیون کشتی برای برگزاری متمرکز رقابت‌ها گفت : قبلا مسابقات لیگ رفت و برگشتی برگزار می‌شد و هزینه‌ها برعهده میزبان بود. برگزاری متمرکز رقابت ‌ها در دور رفت 2 میلیارد هزینه به فدراسیون تحمیل کرد. بعد از اینکه در دور برگشت هم برگزاری رقابت‌ها در مجموعه 12 هزار نفری منتفی شد و با توجه به سختگیری در اجرای پروتکل‌ها، برگزاری دور برگشت هم 4 میلیارد برای فدراسیون هزینه دارد.

وی از چرخه مالی 45 تا 50 میلیاردی در کشتی خبر داد و در مورد اینکه آیا فینال لیگ هم در خانه کشتی برگزار می شود، تصریح کرد: سالن شهید هادی کمپ تمرینی است و شرایط برگزاری مسابقه را ندارد. در تلاش هستیم که فینال لیگ برتر را در جای مناسب و با شرایط بهتر برگزار کنیم.

رئیس سازمان لیگ در مورد انتقاد محمدرضا منصوریان کارشناس کشتی از اصرار سازمان لیگ برای برگزاری کشتی‌ها در این وضعیت کرونا، خاطرنشان کرد: هیچ کدام از این نفراتی که کرونا گرفتند، در شروع لیگ و حتی اردوی تیم ملی، کرونای شان مثبت نبود. به خانه کشتی بیایید و ببینید چه پروتکل هایی رعایت می شود. ضمن اینکه برگزاری مسابقات ورزشی، دستور اکید وزیر ورزش است، شما می‌گویید از دور رفت یک چیزی حدود 20 نفر کرونا گرفتند چطور منِ سازمان لیگ این را نمی‌دانم اما شما می‌دانید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج