توصیف «جوان» از توافق هسته‌ای: برجام منحوس!
۱۰۶۳۹۰۱
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
۶۴۴
روزنامه جوان در یادداشتی ضمن حمایت از طرح مجلس درباره «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»، توافق هسته‌ای را «برجام منحوس» خواند!

روزنامه جوان در یادداشتی ضمن حمایت از طرح مجلس درباره «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها»، توافق هسته‌ای را «برجام منحوس» خواند!

این روزنامه نوشت: 

* در مجلس طرحی با عنوان «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» در دست است که فردا در صحن به بحث گذاشته می‌شود و قرار است مطابق با آن دولت به میزان ۱۲۰ کیلوگرم اورانیوم با غنای ۲۰ درصد در فردو تولید و ذخیره کند و دسترسی‌های نظارتی فراتر از پروتکل الحاقی را براساس برجام به پایان برساند. اگر اروپا تغییری در عمل به برجام نشان نداد، دولت اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

* این طرح اگرچه یک گام روبه جلو برای عبور از «برجام منحوس» است، اما شاید بهتر باشد نمایندگان در فرصت باقی مانده، آن را به گونه‌ای تغییر دهند که جاسوسان هسته‌ای آژانس، دسترسی از طریق دوربین‌ها به مراکز هسته‌ای ایران نداشته باشند و نمایندگان نترسند که این اقدام چقدر در اصل برجام مجاز یا غیرمجاز است، زیرا ایران باید خیلی زودتر از این‌ها برجام را متعادل و متقابل با غرب اجرا می‌کرد نه یکطرفه و حتی بیشتر از مفاد برجام، چنان که اکنون هست!

* از طرفی معلوم نیست وقتی مسئولان سازمان انرژی اتمی و دولت بار‌ها گفته‌اند که توانایی عملی بازگشت سریع به زمان قبل از برجام را دارند، چرا برای یک اقدام کوچک، دوماه فرصت به دولت داده شده است؟! آن هم درست زمانی که بایدن به سر کار می‌آید و شاید با یک نمایش مختصر بخواهد بهانه به دست دولت بدهد.

* سه ماه زمان به اروپا نیز جای سؤال دارد! آیا این زمان برای نقشه کشیدن اروپا یا برای متنبه کردن آنهاست؟! اروپا زمان نمی‌خواهد، حتی یک روز. او اگر بخواهد عمل کند باید بلافاصله باشد نه در طول زمان.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:11
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1399/09/10
اشتباه کرده!!اتفاقا برجام، خیلی مبارک و مفید برای زندگی ملت بوده !! و تامین کننده منافع آینده انرژی و ذخایر نفتی ما بوده!!!! ما هم همچنان،گوش هامون مخملیه!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۰
این مسائل به شورای عالی امنیت ملی و رهبری و تصمیم گیرنده آنها هستند نه مجلس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج