چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند
۱۰۶۴۰۱۹
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
۵۶۷۵
حجت الاسلام بستان، استاد حوزه گفت: افرادی که اول صبح با چهره‌های بزک کرده بانوان روبه‌رو می‌شوند به فعالیت‌های روزمره‌شان لطمه می‌خورد.

خبرگزاری رسا: حجت الاسلام بستان، استاد حوزه گفت: افرادی که اول صبح با چهره‌های بزک کرده بانوان روبه‌رو می‌شوند به فعالیت‌های روزمره‌شان لطمه می‌خورد.

چهره‌ بَزک‌کرده زنان به فعالیت روزمره لطمه می‌زند

عضو گروه اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه:

* (با اشاره به تأثیراتی که بی‌حجابی در سطح شهر می‌گذارد): بی‌حجاب صدمات جدی را به جامعه وارد می‌کند و مفاسد زیادی به دنبال دارد ولی یکی از مهم‌ترین پیامدهای بی‌حجابی که به صورت مستقیم تأثیر می‌گذارد، سلب آرامش است.

* (در توضیح اینکه بی‌حجاب آرامش را از سایرین سلب می‌کند): منظور از سلب آرامش، گرفتن آرامش ذهنی افراد است؛ تأکیدی که اسلام بر مسأله حجاب دارد به این دلیل است که ذهن مردم جامعه و به خصوص مردان در آرامش باشد و این درگیری‌ها پیش نیاید.

* افرادی که اول صبح با چهره‌های بزک کرده بانوان روبه‌رو می‌شوند به فعالیت‌های روزمره‌شان لطمه می‌خورد، نظم اجتماعی مختل می‌شود و...؛ این یک سطح از کار است که به صورت مستقیم با ذهن درگیری دارد.

* (با اشاره به دیگر مفاسدی که بی‌حجابی می‌تواند ایجاد کند): آثار بعدی که مترتب می‌شود در حد ذهنی باقی نمی‌ماند؛ برخی از افراد کنترل‌های درونی دارند ولی غالب افراد نمی‌توانند مقاومت کنند و وارد جنبه‌های رفتاری و انحرافات عملی می‌شوند.

* البته آسیب‌ها در سطح آسیب‌های جنسی باقی نخواهد ماند و به سایر حواس لطمه می‌زند؛ به خاطر اهمیتی که مسأله جنسی انسان دارد، اگر این حس به صورت اسلامی بطرف نشود می‌تواند مقدمه‌ای برای هرگونه خلاف بشود.

* بی‌حجابی یک درد است؛ جامعه مثل مریضی است که اکون درحال درد کشیدن است و باید علاوه تسکین سریع درد فعلی، به فکر چاره‌ای بلند مدت هم باشیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:45
Iran, Islamic Republic of
01:38 - 1399/09/14
باسلام ، درست است که بد حجابی باعث لب آرامش
Iran, Islamic Republic of
01:45 - 1399/09/14
باسلام درست است که بد حجابی زن باعث سلب آرامش میشود ،ولی یک نکته را هم در نظر بگیرید مردها هم باید حفظ نگاه کنند چرا به مردها پاکی و عفت را نمی آموزید و اونها را رها کردید که آموزش خوبه که برای زن و مرد باشه ،اگر مردی نباشه که به زنی نگاه کنه شاید اون وقت زنی هم نخواد که بز ک کنه ودر خیابان حاضر بشه خدا رحمت کنه پدرم را در زمتن طاغوت ، میگفت چند دخترنیمه لخت به مغازه ام آمدند و من برای اینکه اونها را نبینم چشمام را بستم و اونها هم هر چیزی که نیاز داشتن برداشتن و بردن و من فقط برای اینکه حفظ نگاه کرده باشم کلی خسارت دیدم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج