روسیه ترور شهید فخری‌زاده را به شدت محکوم کرد
۱۰۶۴۱۷۶
۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸
۱۹۸۱
وزارت خارجه روسیه ترور شهید فخری‌زاده را اقدام تروریستی خواند و آن را به شدت محکوم کرد و افزود این اقدام به وضوح با هدف ایجاد بی‌ثباتی در منطقه انجام شده است.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه ترور شهید «محسن فخری‌زاده» دانشمند دفاعی و هسته‌ای ایران را به شدت محکوم و اعلام کرد این اقدام با هدف ایجاد بی‌ثباتی در منطقه انجام گرفت.

به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مسکو قویاً ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای در ایران را که با هدف بی‌ثبات کردن منطقه صورت گرفت محکوم می‌کند. ما نگرانی جدی خود از ماهیت تحریک‌آمیز این اقدام تروریستی که به وضوح با هدف ایجاد بی‌ثباتی و تشدید احتمال درگیری در منطقه انجام شد، ابراز می‌کنیم.

مسکو افزود: هر کسی که پشت این قتل قرار دارد و می‌کوشد از آن در جهت منافع سیاسی خود استفاده کند، باید در این خصوص مسئول شناخته شده و پاسخگو باشد.

روسیه در پایان اعلام کرد: از همه طرف‌ها می‌خواهیم از اقداماتی که منجر به تشدید تنش‌ها خواهد شد، خودداری کنند.

«هوآ چون‌یینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم امروز (دوشنبه) در اظهاراتی به ترور شهید محسن فخری زاده واکنش نشان داد. چون‌یینگ گفت: «چین از ترور دانشمند ایرانی محسن فخری‌زاده شوکه شد و این جنایت خشونت‌آمیز را محکوم می‌کند.»

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج