غریب آبادی: ماری جوانا و حشیش همچنان جزو مواد مخدر ممنوعه هستند
۱۰۶۵۶۸۸
۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۳۹
۸۵۲
نماینده ایران گفت: با توجه به تصمیم اخیر کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برای خروج کانابیس (شاهدانه) و مشتقات آن (حشیش و ماری جوانا) از فهرست مواد بسیار خطرناک برای مصارف پزشکی، این مواد، همچنان در زمره مواد بسیار خطرناک و اعتیادآور قرار دارند و از نظر حقوقی و مقررات کمیسیون موادمخدر نیز ممنوع و غیرقانونی هستند.

خبرگزاری ایسنا: نماینده ایران گفت: با توجه به تصمیم اخیر کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برای خروج کانابیس (شاهدانه) و مشتقات آن (حشیش و ماری جوانا) از فهرست مواد بسیار خطرناک برای مصارف پزشکی، این مواد، همچنان در زمره مواد بسیار خطرناک و اعتیادآور قرار دارند و از نظر حقوقی و مقررات کمیسیون موادمخدر نیز ممنوع و غیرقانونی هستند.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده ایران در آژانس و نزد دیگر سازمان‌های بین المللی در وین افزود:‌ استفاده این مواد در مصارف پزشکی نیز برعهده هر کشوری گذاشته شده است و الزامی در اجرای این تصمیم در این راستا وجود ندارد.

وی افزود: بسیاری از کشورها هنوز بر این باورند که این مواد همچنان برای سلامت افراد بسیار خطرناک هستند و از این رو، به مصارف پزشکی آن نیز بر مبنای مطالعات و پژوهش‌های علمی خود اعتقادی ندارند.

غریب آبادی همچنین تاکید کرد: در ایران، ممنوعیت استفاده از این مواد به طور مطلق بوده و جمهوری اسلامی ایران مطابق با قوانین داخلی خود و همچنین کنوانسیون ۱۹۶۱ مواد مخدر، به اقدامات کنترل ملی و سختگیرانه خود در زمینه استفاده غیرقانونی و تولید کانابیس و مواد مرتبط آن، با هدف حفاظت از سلامت و رفاه عمومی ادامه می‌دهد. این ممنوعیت، شامل مصارف پزشکی نیز می شود.
نماینده دائم ایران از ستاد مبارزه با موادمخدر و ناجا خواست تا در صورت لزوم، آگاهی بخشی لازم را به جامعه در مورد اینکه این مواد در عرصه بین المللی رفع ممنوعیت نشده اند و برابر قوانین داخلی نیز تحت منع مطلق قرار دارند، انجام دهند.

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:17
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1399/09/15
یعنی شیشه و تریاک و هروئين نیستند؟ یا جل الخالق
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1399/09/15
ما فقط به حرف سازمان ملل گوش میدیم
والسلام
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج