نوام چامسکی؛ یک روسی‌الاصلِ یهودی علیه آمریکا
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
کتاب لند_2
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۰۶۷۳۷۶
۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
۵۷۴۳
نوام چامسکی فیلسوف، زبان‌شناس، مورخ و منتقد سیاسی و اجتماعی است که او را مهمترین متفکر زنده در جهان امروز می‌دانند.
برترین‌ها: نوام چامسکی نویسنده، زبانشناس و فیلسوف آمریکایی متولد هفت سپتامبر ۱۹۲۸ است. او در خانواده‌ای یهودی و روس‌تبار متولد شد. پدر او آموزگار زبان عبری بود و در رشته خودش هم بسیار شناخته شده بود. مادر نوام هم در دانشگاه هاروارد تدریس می‌کرد.
 
نوام چامسکی
 
چامسکی در دوران کارشناسی به شدت تحت تاثیر روش‌های زبان‌شناسی ساختاری بود و از همان دوران هم نظریاتی درباره زبان‌شناسی ارائه می‌کرد. نظریه معروف وی دستور زایشی- گشتاری است که در دهه ۶۰ میلادی انقلابی در زبان‌شناسی معاصر ایجاد کرد. تا پیش از نظریات وی از ماهیت زبان و چگونگی یادگیری زبان توسط انسان درک درستی وجود نداشت. مقالات و کتاب‌های نوام چامسکی آغازگر پژوهش‌های نوینی در عرصه روان‌شناسی زبان شد.
 
روزنامه نیویورک تایمز، او را برجسته‌ترین متفکر زنده جهان نامیده است. نظرات او در علم زبان شناسی، انقلابی بر پا کرد و عنوان پدر زبانشناسی نوین را برایش به همراه داشت.
 
از سال ۱۹۵۵ در موسسه فن آوری ماساچوست (آم آی تی) به تدریس و پژوهش مشغول بوده و هم اکنون هم به عنوان استاد بازنشسته در این دانشگاه معتبر دنیا فعالیت می‌کند.
 
چامسکی از چهره‌های برجسته فلسفه تحلیلی و از پیشگامان مطالعه در زمینه علوم‌شناختی محسوب می‌شود که بیش از ۱۰۰ جلد کتاب در ارتباط با موضوع‌هایی همچون زبان‌شناسی، جنگ، سیاست و رسانه‌های جمعی تألیف کرده است.
 
نوام چامسکی
 
نظریاتش در زمینه چگونگی یادگیری زبان در کودکان، علاوه بر زبان شناسی بر علومی، چون روانشناسی، ریاضیات و حتی علوم کامپیوتر تاثیر گذاشته است.
 
در کنار مطالعات دانشگاهی، در حیطه سیاست و اجتماع، چامسکی یک سوسیالیست آنارشیست رادیکال است و به خاطر انتقاد‌های تندش از سیاست خارجی دولت آمریکا، به خصوص سابقه مبارزاتی‌اش در دهه ۶۰ میلادی علیه جنگ ویتنام شهرت جهانی دارد. سخنرانی‌های پیوسته او درباره وقایع جاری جهان معمولا با ازدحام هزاران دانشجوی طرفدارش همراه می‌شود.در اینجا بعضی از اظهار نظر‌های او درباره سیاست داخلی آمریکا، برجام و همه گیری ویروس کرونا را با هم مرور می‌کنیم.
 
یکی از مهمترین سخنان چامسکی، پیش از انتخاب شدن ترامپ به رییس جمهوری آمریکا بود. عنوان کرد که درست نمی‌دانیم ترامپ چه تفکراتی دارد. مطمئن نیستم که خودش هم تفکراتش را بداند. او کاملا قادر است در آن واحد حرف‌های ضدونقیض بزند.
 
نوام چامسکی
 
اما ایدئولوژی او مؤلفه‌های تقریباً ثابتی هم دارد؛ البته اگر بشود چنین چیزی را درباره او گفت. یکی از آن مؤلفه‌ها این است: تغییرات آب‌وهوایی در حال وقوع نیست. او گفته است: فراموشش کنید. این برای بشر صدای ناقوس مرگ است. او خطاب به جوانان گفت‌، با مشکلاتی مواجه خواهند شد که در ۲۰۰هزار سال تاریخ بشریت سابقه نداشته است.
 
چامسکی همواره با سیاست‌های نظامی آمریکا مخالفت کرده است و عنوان می‌کند که آمریکا هیچ سرکشی و سرپیچی موفقیت‌آمیزی را به خصوص در منطقه خاورمیانه نمی‌پذیرد و به همین دلیل هم سیاست‌های نظامی در این منطقه در قبال عراق، افغانستان و ...را دنبال می‌کند.
 
چامسکی معتقد است که حمله به ایران یکی از عناصر برنامه بین‌المللی آمریکا برای نمایش قدرت خود است تا از این طریق بر هر سرپیچی یا مبارزه‌طلبی موفقیت‌آمیزی در برابر ارباب جهان خط پایان بکشد. دلیل اصلی اینکه آمریکا ۶۰ سال کوبایی‌ها را زجر داد، همین بود.
 
نوام چامسکی
 
وی در همین خصوص می‌گوید: در آمریکا، ایران مرتباً به عنوان بزرگترین تهدید برای صلح جهان تصویر می‌شود. در افکار عمومی جهان، اما بزرگترین تهدید برای صلح جهان خود آمریکاست، اما رسانه‌های آزاد از مردم آمریکا در مقابل اخبار ناخوشایند محافظت می‌کنند!
 
چامسکی در گفت وگویی که با پل جی در ۱۹ نوامبر ۲۰۰۷ میلادی داشت از سیاست‌های هسته‌ای ایران دفاع و عکس‌العمل ایران را در برابر عدم پایبندی کشور‌های غربی به تعهداتشان، طبیعی تلقی کرد. او همچنین در مصاحبه‌ای که با روزنامه تهران تایمز در ۱۵ آوریل ۲۰۰۹ میلادی داشت به صراحت سیاست‌های یک‌بام‌ودوهوای آمریکا درباره حق ایران برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی اتمی انتقاد کرد.
 
بازی‌های جنگ‌طلب مدعی اند که توافق برجام به اندازه کافی همه مسایل را دربرنمی‌گرفت، اما برای حل این مشکل راه‌حل‌های ساده‌تری وجود دارد. سرراست‌ترین راه‌حل حرکت به سمت تبدیل خاورمیانه به یک منطقه خالی از سلاح هسته‌ای است؛ راه‌حلی که دولت‌های عرب، ایران و گروه ۷۷ (اعضای سابق جنبش عدم تعهد) قویاً مدافع آن هستند.
 
همچنین چامسکی در خصوص تهدید رژیم صهیونیستی و برنامه هسته‌ای ایران معتقد است که ایران تهدید کننده امنیت جهانی نیست و فشار‌ها و تهدید‌های رژیم صهیونیستی در شرایطی که این رژیم خود مجهز به سلاح هسته‌ای است به هیچ وجه قابل قبول نیست.
 
نوام چامسکی
 
نوام چامسکی درباره همه گیری کرونا اظهار کرد که با توجه به اطلاعاتی که در این زمینه در دسترس قرار داشت، قابل پیشگیری بود و در اکتبر ۲۰۱۹ نیز یک مانور شبیه سازی شده گسترده در خصوص یک همه گیری احتمالی توسط مرکز جان هاپکینز با همکاری مجمع جهانی اقتصاد و بنیاد گیتز برگزار شد.
 
وی افزود، با این وجود «هیچ اقدامی صورت نگرفت و این بحران با خیانت نظام سیاسی (آمریکا) که به اطلاعاتی که از آن آگاه بود، توجه نکرد، وخیم‌تر شد. به گفته او، کشور‌ها در مواجهه با کرونا رویکرد‌های متفاوتی داشته‌اند و برای مثال در اروپا، آلمان ظرفیت تشخیصی مناسبی در اختیار داشت و می‌توانست بسیار خودخواهانه عمل کند و به دیگر کشور‌ها کمک نکند و این در حالی است که کشور‌های دیگر این بحران را نادیده گرفتند و بدترین آن‌ها انگلیس و از همه بدتر آمریکا بود».
 
چامسکی با اشاره به اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا گفت: یک روز می‌گوید «بحرانی در کار نیست، این بیماری مثل آنفولانزا است». روز بعد می‌گوید «این بحرانی وحشتناک است و از همان اول این را می‌دانستم»
 
او با تشبیه ترامپ به «دلقکی که مبتلا به اختلال شخصیت ضد اجتماعی است» گفت: ما به سمت مرز فاجعه پیش می‌رویم که بسیار وخیم‌تر از هر چیزی است که تاکنون در تاریخ بشریت پیش آمده است.
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
10:45 - 1399/09/19
عمو جو تو اگه بزرگترین دانشمند و فیلسوف و هرچی تاریخ هم باشی صدات و حرفات بع گوش غرب زدهای ایرانی نمیرسه و نمیره،خدا بهت چقدر صبر داده تاحالا دوام اوردی ،امیدوارم به من ما هم بده ،نه اینکه حل بشع بلکه فقط بتونیم مثل تو بگذرونیم ،دمت گرم برای صادق بودنت ،
Iran (Islamic Republic of)
11:25 - 1399/09/19
نوام چامسکی بنظرم حتی الفبای سیاست را هم نفهمیده لذا بهتره در این مورد اظهار فضل نفرمایند!
پاسخ ها
آنتی بنفش!
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
فقط تو فهمیدی، تو بفرما.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر